Czy Polska i Niemcy są w stanie walczyć z pracą "na czarno"?

24 marca 2016 14:50

Rząd 1 marca 2016 przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeksu pracy, mający ułatwić Państwowej Inspekcji Pracy ujawnianie przypadków zatrudniania pracowników nielegalnie („na czarno”).

Zapraszamy do lektury ! Czy Polska i Niemcy są w stanie walczyć z pracą "na czarno"?

16 lutego 2018 14:46 / 1 osobie podoba się ten post
Na czarno może i więcej zarobisz, ale to co zechcesz odłożyć na starość wyparuje zaraz bo wciąż jest na co wydawać. Z legalnej pracy masz przynajmniej składki i opiekę, ewentualnie jest na kogo złożyć skargę I do emerytury lecą latka. I kraju zobaczysz kawałek I wypłaty jesteś pewna i tego, że Cię nie wykopią jeśli im nie podejdziesz w gust.
20 lutego 2018 14:47 / 1 osobie podoba się ten post
yoann788

Na czarno może i więcej zarobisz, ale to co zechcesz odłożyć na starość wyparuje zaraz bo wciąż jest na co wydawać. Z legalnej pracy masz przynajmniej składki i opiekę, ewentualnie jest na kogo złożyć skargę :-) I do emerytury lecą latka. I kraju zobaczysz kawałek :-) I wypłaty jesteś pewna i tego, że Cię nie wykopią jeśli im nie podejdziesz w gust.

W naszym  wieku trzeba już pracować tylko legalnie i liczyć na składki ZUS.Młode osoby ,które dopiero zaczynają pracę mogą sobie zaryzykować i pracować na czarno a zaoszczędzone pieniądze samemu inwestować i odkładć na emeryturę.
 
20 lutego 2018 15:23 / 1 osobie podoba się ten post
krysia57

W naszym  wieku trzeba już pracować tylko legalnie i liczyć na składki ZUS.Młode osoby ,które dopiero zaczynają pracę mogą sobie zaryzykować i pracować na czarno a zaoszczędzone pieniądze samemu inwestować i odkładć na emeryturę.
 

Nie wiem ile Ty masz tych latek i jaki wiek uważasz za odpowiedni, by zaczynać myśleć o emeryturze? Wg mnie młodzi ludzie też powinni myśleć przyszłościowo,  a nie czekać, by być w naszym wieku . Myślę, że średnia wieku uczestników tego forum, to ok. 45-48 lat  .
18 lipca 2018 13:53
Trudo walczyć z praca na czarno. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że można wplątać się w kłopoty podczas wyjazdu nielegalnie, bez firmy. Wyjazd rpzez agencję pozwala na bezpieczeństywo, troskę koordynatora no i jest umowa, odprowadzane są składki. Nie ryzykowałabym jadąc na czarno...
18 lipca 2018 14:05
odpowiadając na pytanie zawarte w tytule działu : I polska i Niemcy oczywiście są w stanie i to błyskawicznie walczyć z pracą na czarno - tylko ani jednej stronie ani drugiej sie to po prostu nie opłaca .