Zaswiadczenie UE/EOG

20 kwietnia 2016 13:36
Tak właśnie to się odbywa.Najpierw rozliczasz się z dochodów w PL.Nawet jak nie osiągałas dochodów w kraju-musisz złożyć pit zerowy.Składasz też oświadczenie o wysokości dochodów osiągniętych za granicą.Nastepnie składasz wniosek w urzędzie skarbowym o wydanie zaświadczenia o dochodach(nie wiem jak ty masz-mnie były też potrzebne dochody małżonka).Koszt to 17 zł.Urząd to wypełnia i wtedy masz dokument do niemieckiego rozliczenia.
I pamiętaj,że ten druk ma 3! strony.
Jeśli twoje biuro rozlicza dochody przez Steueberatera(w co wątpię)-to terminem nie musisz się przejmować.
20 kwietnia 2016 17:28
Ja rozliczam się poprzez Steueberatera.Druku UE/EOG nie wypełniam absolutnie-poza wpisaniem danych osobowych,adresu i podpisem.Resztę-czyli mój i męża dochód wpisuje polski urząd skarbowy,i potwierdza pieczątką.I taki trafia do Steueberatera.
Natomiast dochody osiagniete w DE zliczam sobie z faktur,które wystawiam i mnożąc przez średni kurs euro-czyli 4 zł otrzymuję osiagniete w Niemczech dochody.Ta informacja jest tylko orientacyjna mdla urzędu skarbowego-nigdzie nie jest wykorzystywana-bo ty rozliczasz się w De.
Jeśli wpisałaś dochody na druku EU/...-to żle-bo to robi urząd skarbowy na podstawie twoich pitów.
20 kwietnia 2016 17:36
A wiesz jaki masz zakres usług na swojej Gewerbe?-bo jeśli masz tam za dużo,to za to tez się dodatkowo płaci do czegoś takiego jak nasz Cech Rzemiosł-nie pamiętam jak to się nazywa.
Poza tym pilnować musisz rozliczenia i pewna na 1000procent musisz być,że wszelka korespondencja z Finanzamtu kierowana do ciebie na adres biura nie będzie potraktowana jak niepotrzebny papier lub odłożona na potem.
Taki przypadek kosztował moją kolezanke blokadę konta i zabranie wszystkiego co tam było-a było sporo.I dodam,że nie udało się kasy odzyskać,pomimo wyjaśnienia sprawy.
A wtedy korzystałyśmy obie z usług naszego biura.Dlatego też teraz pomna tego co ja spotkało-rozliczam si e sama za pośrednictwem Steueberatera.Kosztuje drożej,ale mam pewność,że jest dobrze.
20 kwietnia 2016 21:16
Andrea-ten druk składa sie z 3 stron.Takie same sa,ale każda dla kogos innego przeznaczona jest.Mój urząd skarbowy nie przyjmuje do wypełnienie tego druku,jesli ma tylko 2 strony.Jedna str jest dla ciebie,jedna dla polskiego urz.skarb. i jedna dla Finanzamtu.Nie wiem,dlaczego upierasz sie przy 2 stronach.Mozna je z internetu ściągnąc-i sama zobaczysz,że są 3.
Wniosek o wykazanie twoich dochodów za ubiegły rok składasz w urzedzie i po ok 2 tygodniach(ustawowy czas)-odbierasz gotowy.Mozesz też kazać wysłać sobie do domu.Czy jesteś pewna,że napisane przez ciebie upoważnienie-nie potwierdzone urzędowo-będzie ważne dla urzędu skarbowego?Jak dla poczty takie coś wysłałam(syn nie mógł listu odebrać)-nie zaakceptowali.
Ja sie rozliczam w De od kilku lat i tak to co roku muszę robić.A małżonek mój doliczany był do mojego rozliczenia na zasadzie członka rodziny-wspólne rozliczanie sie.Jego dochód był na druku EU-razem z moim.
Wiem,że każdy urząd kieruje się własną interpretacją-ale to jest tak mało skomplikowane,że nie wiem czemu masz nieścisłe info.
Dodam jeszcze,że rozliczając polskie dochody-składałam PIT 36.Zawsze.Oraz oswiadczenie(też na druku ze skarbówki)-o dochodach za granicą osiaganych.
Mam problem z wysyłaniem a nawet otwieraniem sie forum-jakies dziwne info o błedach mi sie wyswietla i nie jest to upss.
20 kwietnia 2016 21:18
Andrea-ten druk składa sie z 3 stron.Takie same sa,ale każda dla kogos innego przeznaczona jest.Mój urząd skarbowy nie przyjmuje do wypełnienie tego druku,jesli ma tylko 2 strony.Jedna str jest dla ciebie,jedna dla polskiego urz.skarb. i jedna dla Finanzamtu.Nie wiem,dlaczego upierasz sie przy 2 stronach.Mozna je z internetu ściągnąc-i sama zobaczysz,że są 3.
Wniosek o wykazanie twoich dochodów za ubiegły rok składasz w urzedzie i po ok 2 tygodniach(ustawowy czas)-odbierasz gotowy.Mozesz też kazać wysłać sobie do domu.Czy jesteś pewna,że napisane przez ciebie upoważnienie-nie potwierdzone urzędowo-będzie ważne dla urzędu skarbowego?Jak dla poczty takie coś wysłałam(syn nie mógł listu odebrać)-nie zaakceptowali.
Ja sie rozliczam w De od kilku lat i tak to co roku muszę robić.A małżonek mój doliczany był do mojego rozliczenia na zasadzie członka rodziny-wspólne rozliczanie sie.Jego dochód był na druku EU-razem z moim.
Wiem,że każdy urząd kieruje się własną interpretacją-ale to jest tak mało skomplikowane,że nie wiem czemu masz nieścisłe info.
Dodam jeszcze,że rozliczając polskie dochody-składałam PIT 36.Zawsze.Oraz oswiadczenie(też na druku ze skarbówki)-o dochodach za granicą osiaganych.
Mam problem z wysyłaniem a nawet otwieraniem sie forum-jakies dziwne info o błedach mi sie wyswietla i nie jest to upss.
20 kwietnia 2016 21:28
Niekoniecznie.Rozliczanie przez biuro tego nie gwarantuje-ale skoro tak piszesz,pewnie sprawdziłaś.
Ciekawe,co dostaniesz do podpisania po rozliczeniu.
Jak mnie to robiło biuro-wyglądało to całkiem inaczej.Teraz dostaje wszystko pięknie spiete w skororoszycie-egzemplarz dla mnie.Miejsca,w których mam złozyc podpisy sa zaznaczone.Podpisuję i odsyłam.
Rozliczanie przez Steueberatera ma tę zaletę,że nie musisz trzymac sie kurczowo terminu do 31 maja-nawet 2 lata masz czas na rozliczenie.
Jeśli robi to dla ciebie Steueberater-nawet poprzez biuro-to musiałas dla niego podpisać pełnomocnictwo(Vollmacht)-podpisywałaś cos takiego?
20 kwietnia 2016 21:30
[Error : Błąd]

[(none)] File Not Found : Plik nie istnieje

English The requested URL /errordocs/404.shtml was not found on this server.
Polish Podany w zapytaniu URL /errordocs/404.shtml nie został odnaleziony na tym serwerze.

Takie cos mi wyskakuje przy wysyłaniu i nie wiem-poszło czy nie poszło.
20 kwietnia 2016 21:35 / 1 osobie podoba się ten post
Impala

Niekoniecznie.Rozliczanie przez biuro tego nie gwarantuje-ale skoro tak piszesz,pewnie sprawdziłaś.
Ciekawe,co dostaniesz do podpisania po rozliczeniu.
Jak mnie to robiło biuro-wyglądało to całkiem inaczej.Teraz dostaje wszystko pięknie spiete w skororoszycie-egzemplarz dla mnie.Miejsca,w których mam złozyc podpisy sa zaznaczone.Podpisuję i odsyłam.
Rozliczanie przez Steueberatera ma tę zaletę,że nie musisz trzymac sie kurczowo terminu do 31 maja-nawet 2 lata masz czas na rozliczenie.
Jeśli robi to dla ciebie Steueberater-nawet poprzez biuro-to musiałas dla niego podpisać pełnomocnictwo(Vollmacht)-podpisywałaś cos takiego?

Impala, Andrea ma rozliczane podatki w taki spsob, jaki jest nakazany przez niemieckie prawo. A ono stanowi, ze obcokrajowiec, ktory nie mieszka w DE, a tylko prowadzi tu dzialalnosc gospodarcza ma miec rozliczane podatki przez Steuerberatra. I ow specjalista, wyksztalcony w niemieckimprawie, posiadajacy uprawnienia do takiej dzialalnosci poswiadcza swoim podpisem to, co w rozliczeniu rocznym wpisal, co oznacza ni mniej ni wiecej, tylko to, ze on jest odpowiedizalny za prawidlowosc tej czynnosci. Oczywiscie, biuro ma pelnomocnictwo i na tej podstawie zleca wykonanie rozliczenia rocznego odpowiedniemu fachowcowi. Na dodatek, ow specjalista jest osiagalny nawet dla osob nie znajacych dobrze niemieckiego, poniewaz mowi po polsku (korzenie rodzinne w PL, ale wyksztalcenie w DE). Natomiast Ty podpisujac rozliczenie roczne samodzielnie - nie masz takiej oslony.Dalej - druk to jest jedna strona, byc mioze w trzech egzemplarzach. Ja zawsze dostaje 1 egzemplarz, z ktorego robie kopie i zostawiam sobie, oryginal odsylam do biura.
 
20 kwietnia 2016 21:41
Nie mnie tez takie cos wyskakuje, moze forum sie posypie ...
20 kwietnia 2016 22:09
Nie zrozumiałaś mnie Emilio.
Steueberater pięknie wszystko rozlicza,podpisuje się pod rozliczeniem,pisze pismo przewodnie do Finanzamtu,nawet z taką formułką-Ansprechpartner fuer Rueckfragen-i tu podaje swoje namiary.
Ale ja też składam swój podpis w odpowiednich miejscach.
A Andreę chciałam uczulić tylko,żeby czuwała nad prawidłowością.
W czasach,kiedy rozliczałam sie przez inne biuro-też musiałam podpisać pełnomocnictwo nie dla biura,a dla Steueberatera właśnie.
Ale nie upieram sie,że tak musi być,albowiem od lat robie to w ten sposób a wiem,że każde biuro ma te sprawy poorganizowane we własny sposób.