Poradźcie proszę - sprawa zawieszania KRUS

05 września 2016 17:01
Mam opłacany od około 8.lat KRUS ,przedtem miałem w uprawie 1 ha łąki dwukośnej,od 2 lat jej nie mam-koniec dzierżawy z UM. Dalsze ubezpieczenie Krus jest na wniosek-kontynuacja na około 20arów łąki,przedtem mini hodowla kur ekologicznych-w mieście.Od lutego-na razie krótko pracowałem jako opiekun,znam dobrze niemiecki,tylko promedica podpadła...mam uraz co do nowej agencji..może pryw lepiej.
 
Czy jeśli pojadę do pracy do Niemiec jako opiekun seniora  ,muszę za każdym razem zawieszać Krus,informować,dostarczać po powrocie druki wypłaty,umowę o dzieło z danej agencji lub od pryw.osoby,,itd ?
 
Czy jeśli będzie przerwa w pracy w Niemczech np.miesięczna,uzyskam bez problemu powrót do rejestracji Krus,kontynuację ubezpieczenia? Dobrą agencję?
 
Bardzo proszę o pomoc w tak ważnej kwestii.
Nie mam innych źródeł ubezpieczenia,jestem na utrzym.rodziców-takie realia cudnego kraju lub tyranie za 1600 na nocki.Krzysiek, Wlkp
05 września 2016 17:36
Z tego, co wiem to ubezpieczenie w KRUS za każdym wyjazdem trzeba zawieszać.
05 września 2016 18:57 / 3 osobom podoba się ten post
Myślę, że powinieneś zadzwonić do KRUSu i zapytać. Parę lat temu miałam podobne wątpliwości, a że w necie informacje były niepewne i często sprzeczne, to po prostu poszukałam w necie numeru telefonu, zadzwoniłam do Warszawy i uzyskałam potrzebne info.
21 sierpnia 2017 14:39
Witam serdecznie.

Dziękuje za porady,pomoc...dopiero udało mi sie zalogować...jakieś problemy,itd. Nadal nie wiem co z tym Krusem-czy na 100% nie trzeba zawieszać przy Krusie na wniosek-jeśli składki do Zus nie ida tylko do De - przy składkach w De-jeśli tam wszystko jest opłacane to z seniodi 24-oszustka w sumie co okradła moich rodziców podstępnie na 500euro-bo nie dałem rady dojechac na 2gie zlecenie,mimo przedstawienia biletu kolejowego,itd...niejaka łaskawska z opolskiego( sprawa będzie w sądzie -rozdzina wDE i nawet ministerstwo pracy wie o trym-są działaniaprzeciw oszustce-ostrzegam przed nią,nadal oferty wystawia cwaniara podłas jako seniodi 24!). Nie dejcie się jej zwieźć ,oszukać,okraść podstępnie.
18 października 2017 14:24
Wydaje mi się, że wystarczających informacji dostarczy ci ten artykuł http://www.lexagit.pl/projekt-nowelizacji-ustawy-o-ubezpieczeniu-spolecznym-rolnikow/ A gdybyś miał jeszcze dodatkowe pytania zawsze masz możliwość zapytać prawnika.
18 października 2017 18:04
Do Kris66 KRUS za każdym razem trzeba zawieszać o ile twoje zarobki są powyżej 850zł netto za jeden przepracowany miesiąc, składki opłaca polska firma w Polsce ponieważ jeżeli zarabia się 1000E netto to ma się zbyt duży przychód
(Twoje zarobki miesięczne przekraczają dozwoloną kwotę do dorobienia sobie pieniędzy -nie więcej niż 850zł netto miesięcznie). Nie ma problemu z powrotami do KRUS- zawiesza się go na czas wyjazdu, a wznawia po powrocie choćby się miał miało tak postępować cztery razy w roku albo i więcej.