Jak wypełnić dokumenty o przyznanie grupy?

22 października 2016 18:39
Witam,rodzina podopiecznej chce się starać o 2-gą grupę dla niej, więc dostałam formularze do codziennego wypełnienia. Są tam trzy rubryki i kolejno słowa: Versorgung, Aktivitat, Besonderheit. I jeszcze podział na godziny. Może ktoś miał z tym do czynienia, albo wie co powinno sie w tych rubrykach znależć?
22 października 2016 22:35 / 4 osobom podoba się ten post
W tych rubrykach powinnaś zapisywać ile czasu poświęcasz na wymienione czynności przy PDP, w ciągu dnia, czy też nocy. Swoją droga, to za mojej , za chwilę juz 6-cio letniej bytności u mojej PDP, byłam 2 razy przy wizycie osoby z urzędu, który przyznaje Pflegestufe. Pytano mnie o poszczególne czynnosci i ile mi to czasu zajmuje, ale sama nic nie musiałam wypełniać.
22 października 2016 22:51 / 1 osobie podoba się ten post
Boogna

Witam,rodzina podopiecznej chce się starać o 2-gą grupę dla niej, więc dostałam formularze do codziennego wypełnienia. Są tam trzy rubryki i kolejno słowa: Versorgung, Aktivitat, Besonderheit. I jeszcze podział na godziny. Może ktoś miał z tym do czynienia, albo wie co powinno sie w tych rubrykach znależć?

Trudno powiedzieć nie widząc formularza. Wypełnia go zazwyczaj Gutachter, czyli urzędnik-rzeczoznawca . Ale tłumacząc z niemieckiego to pod hasłem Versorgung chodzi o opiekę, jaką ewentualnie posiada starający się na miejscu-tu logicznie rzecz biorąc powinno się wymienić, jakie czynności wymagają pomocy opiekunki i w jakim zakresie. Aktivitat- być może trzeba opisać sprawność fizyczną i ograniczenia, a Besonderheit- szczegóły, jakieś osobliwosci, uwagi, których dwie poprzednie rubryki nie obejmują. Byłam przy określaniu stopnia Pflegestuffe kilka razy, ale zawsze ten Gutachter z teczką przychodził i własnie o takie rzeczy pytał. Może zadzwonisz do Krankenkasse i wypytasz dokładnie, żeby niepotrzebnie nie gubić się w domysłach.
23 października 2016 13:01 / 1 osobie podoba się ten post
Myślę, że ja mam wypełnić je tak "na brudno", gdyż to ja wiem jak wygląda każdy dzień z PDP. A w ostatecznej wersji już do Pflegekasse, to i tak wypełni te formularze rodzina PDP. Choćby ze względu na gramatykę. Tym bardziej, że są to zwykłe kartki wydrukowane w Wordzie bez żadnych pieczątek, podpisów, czy adresów. Po prostu nie miałam pojęcia co co tam wpisać, tym bardziej, że każdy dzień taki sam i tyle samo mojej pomocy PDP potrzebuje każdego dnia. Dzięki wielkie za waszą pomoc.