Delegacja w Niemczech a podatki

23 lutego 2012 13:14 / 1 osobie podoba się ten post

Jesli nie to miejsce - prosze Moderatora o przeniesienie.


Szukam informacji na temat, jak dlugo mozna pracowac na terenie DE w delegacji nie podpadajac pod niemiecki podatek.


Zatrudniona jestem przez agencje polska, zalezy mi na przedluzeniu kontraktu. Pytalam w mojej agencji - uslyszalam, ze w DE mozna pracowac 180 dni w roku, a po przekroczeniu tej ilosci dni podlega sie niemieckiemu opodatkowaniu. Czy to prawda ?

23 lutego 2012 14:01
oo ja też jestem tego ciekawa
23 lutego 2012 14:55
aktycznie-nigdy sie nad tym nie zastanawialam.Ale nawet gdyby Ci pobrano podatek ,to przeciez jest mozliwosc zwrotu.No to chyba nic sie nie traci.Ale na pewmo nie wiem.Ciekawa sprawa.
23 lutego 2012 16:17
andrea-masz rację,są opiekunki,które siedzą w DE prawie cały rok i niczego nie płacą.Tak było rzeczywiście ,gdy zaczynałam pracę 7 lat temu,ale wtedy ze względu na te podatki nie można było pracować więcej niż 6 miesięcy w roku, ale tymi podatkami była obarczona firma a nie opiekunka.Ten przepis już dawno przeszedł do historii...Emilia ,Twoja firma ma jakąś retro politykę kadrową...każda firma chce ,aby opiekunka jak najdłużej siedziała u podopiecznego...co to jest za firma?...
23 lutego 2012 20:53
Hej, dzieki za informacje, teraz sobie inaczej z nimi pogadam. Na razie nie chce pisac, jaka to firma, bo byc moze to tylko pracownik jakis niedoinformowany - wiecie, ja to moge nie wiedziec, moj pierwszy kontrakt. O firmie napisze, jak juz na 100 % bede wiedziec wszystko, latwo kogos skrzywdzic, lub "przechwalic".

Dzieki!!
08 marca 2012 13:41

Hmm, wracam do tematu:
Mam znalezione w sieci
http://finanzamt.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=72&Itemid=76



Jesli ktos wie, jak to jest w praktyce - napiszcie, prosze, lub na (usunięto ze względów bezpieczeństwa)

07 grudnia 2016 15:52
Mam pytanie drodzy opiekunowie dotyczące pracy w DE przez Firmę powyżej 183 dni w roku. Czy ktoś z Was miał przekroczony ten limit pracy w Niemczech a jak tak to w jaki sposób trzeba się do tego zabrać ?
15 grudnia 2016 20:13
jestes pracownikiem zatrudnionym przez firmę polska ,a firma oddelegowała cie do wykonywania pracy za granicę
16 grudnia 2016 10:51 / 2 osobom podoba się ten post
jowa1969

jestes pracownikiem zatrudnionym przez firmę polska ,a firma oddelegowała cie do wykonywania pracy za granicę

Ale Firma się asekuruje cytuję : " Zleceniobiorca zobowiązuje się do rozliczenia podatku dochodowego z właściwym Urzędem Skarbowym na terenie Republiki Federacji Niemiec po upływie 183 dni pobytu na terenie tego kraju zgodnie z umową o unikaniu podwójnego opodatkowania .........." ? 
16 grudnia 2016 17:47 / 1 osobie podoba się ten post
ale sam fakt pracy 183 dni pracy to nie jest jedyny warunek zeby stać się rezydentem podatkowym .Najprościej iść do US w Niemczech i spytać.Ale może trzeba spełniac warunek np.zameldowania.
16 grudnia 2016 17:54 / 1 osobie podoba się ten post
A  centrum swoich interesów zyciowych,(mąż lub żona ,dzieci w Polsce)samochód ,dom ,mieszkanie ,meldunek.Stronka europa.eu -polecam .Tam można wysłać zapytanie i nie pozostanie ono bez odpowiedzi.Też kiedyś miałam problem i nikt nie umiał na 100% odpowiedzieć a oni tak .prosze spróbować