Rak jelita grubego

23 grudnia 2016 10:40
Panie i Panowie potrzebuję pomocy .....u mojej PDP stwierdzili raka jelita grubego ... Miał może ktoś taki przypadek i mógłby mi podpowiedzieć coś na temat diety. Moja Pdp ma silne bóle i od kilku dni ma wdrożoną terapię przeciwbólową ...
23 grudnia 2016 16:54 / 1 osobie podoba się ten post
Joasia

Panie i Panowie :-) potrzebuję pomocy .....u mojej PDP stwierdzili raka jelita grubego ... Miał może ktoś taki przypadek i mógłby mi podpowiedzieć coś na temat diety. Moja Pdp ma silne bóle i od kilku dni ma wdrożoną terapię przeciwbólową ...

A to stąd te zastrzyki rozkurczowe.
Znalazłam coś przydatnego
http://www.forum-onkologiczne.com.pl/forum/dieta-rak-jelita-grubego-vt6745.htm
23 grudnia 2016 17:32 / 2 osobom podoba się ten post
Joasiu.rady z praktyki:)
Jedzenie ogólnie mało tłuste,żadnych cytrusów,ani soków z nich,raczej duszone jak smażone,białe pieczywo,unikać wzdymających potraw.W sumie to takie gotowanie delikatne jak dla dziecka małego.Jeśli PDP chce spróbować zjeść to małe ilosci surówki można spróbować podać/bez papryki i zielonych ogórków bo się odbijają a to boli/Pacjenci z rakiem j.g mają często wielkie problemy z wypróżnieniem,w szpitalu zalecaliśmy łyżkę zwykłego oleju rzepakowego na czczo,o pokojowej temperaturze.Olej jest dla jelit obojętny a tworzy taką "posuwistość" i przepycha strawione jedzenie do wyjścia.Mleko i wszelkie przetwory mleczne jeśli nie ma po nich bóli to można ,byle nie za dużo i lepiej jogurt czy kefir niż świeże mleko.Ostrożnie z sokiem z buraków-zaparcia.Najlepiej wszystkie soki rozcieńczać z wodą przegotowaną.
23 grudnia 2016 18:24 / 2 osobom podoba się ten post
Dzięki dziewczyny za wiadomości trochę mnie oświeciło Dzisiaj przerabiałam zaparcie i ogromne bóle brzucha musiałam zadzwonić po Caritas a po zastrzyku biegunka przez 2 godz. babunia z klo nie schodziła ..... uffff czeka mnie ciężki pobyt tutaj ....