Napuchnięte nogi u pdp

12 kwietnia 2017 11:15
Podopieczny ma napuchniete nogi , dzisiaj rano pierwszy raz ownelu mu bandażem ściągającym .
Czy ja mam mu ten bandaż na noc ściągnąć ? Problem w tym , ze nie znam języka , coś mi tłumaczył , a ja w tym stresie , to już wogole się wyłączyłam i byłam zdenerwowana ;(
Proszę , czy miała któraś z was te bandaże na nogach u podopiecznego ? Proszę o odpowiedź. Będę bardzo wdzięczna .
12 kwietnia 2017 11:30
Tak, masz je odwinąć, miałem takie przypadki w DE
To jest bandażowanie z dwóch bandaży na każdej z nóg ( zazwyczaj)
Potem PDP miał specjalne kolanówki robione na miarę Gumi strumpfy
12 kwietnia 2017 11:30 / 1 osobie podoba się ten post
Mojej podopiecznej pflegedienst zakładali bandaże rano i zdejmowali je wieczorem. Mnie zabroniono robić to samej (i tak bym tego nie robiła).
12 kwietnia 2017 11:34
Kto mu te bandaże zawijać na nogach kazał?Sam czy dr?Nogi powinien jak najwięcej do góry trzymać.A Ty jesli masz możliwość to powiedz o tym rodzinie albo Pflegediest jak przychodzą.Na noc gdybym ja decydowała to bym nie zawijała-krew powinna swobodnie krążyć,ale właśnie rolkę z koca czy poduszki i nogi dałą wyżej troszkę.Czy PDP normalnie sika?I na cow ogóle choruje ,bo przyczyny tej opuchlizny moga byc różne.wcześniej tego nie zaobserwowałąś?
12 kwietnia 2017 11:34
opiekun.5

Tak, masz je odwinąć, miałem takie przypadki w DE
To jest bandażowanie z dwóch bandaży na każdej z nóg ( zazwyczaj)
Potem PDP miał specjalne kolanówki robione na miarę Gumi strumpfy

U mojej pdp też były to dwa bandaże, zawijane w przeciwne strony. Inna pdp miała pończochy i też przychodzili z pflegedienst je zakładać.
12 kwietnia 2017 11:39
elka66

Mojej podopiecznej pflegedienst zakładali bandaże rano i zdejmowali je wieczorem. Mnie zabroniono robić to samej (i tak bym tego nie robiła).

U mnie Pfliegedinst rano zawijala a ja wieczorem odwijalem, ze sztrumpfami było to samo ( wieczorem cholernicom nie chcialo się przyjeżdżać albo rodzina tak zleciła 
12 kwietnia 2017 11:49
Dziekuje pięknie ;) za pomoc , wiec na noc mam mu odwinąć , a rano założą mu spowrotem . Już się tak bardzo bałam , ze coś zrobię nie tak . Bo ten co przychodzi co rano Pflegen , to porostu nieswmowity typ ;( mówi szybko niezrozumiale , i po 2 msc stwierdziłam , ze nie lubi nas Polek ! 
Jest strasznie odpychający , boje się ze jak mi tlumaczyl to nie wiedziałam co zrobić  ;(
Wiec zwinę na noc te bandaże i on rano jak przyjdzie zawinie spowrotem .
Naprawde dziękuje za pomoc , co ja bym bez Was zrobiła ;) 
A naprawdę musze tolerowac tego pielęgniarza , chciał czy nie chciał ( jest okropny ) szkoda słów .
Slicznie dziękuję
12 kwietnia 2017 11:53 / 1 osobie podoba się ten post
barbara66

Dziekuje pięknie ;) za pomoc , wiec na noc mam mu odwinąć , a rano założą mu spowrotem . Już się tak bardzo bałam , ze coś zrobię nie tak . Bo ten co przychodzi co rano Pflegen , to porostu nieswmowity typ ;( mówi szybko niezrozumiale , i po 2 msc stwierdziłam , ze nie lubi nas Polek ! 
Jest strasznie odpychający , boje się ze jak mi tlumaczyl to nie wiedziałam co zrobić  ;(
Wiec zwinę na noc te bandaże i on rano jak przyjdzie zawinie spowrotem .
Naprawde dziękuje za pomoc , co ja bym bez Was zrobiła ;) 
A naprawdę musze tolerowac tego pielęgniarza , chciał czy nie chciał ( jest okropny ) szkoda słów .
Slicznie dziękuję

Uśmiechnij się do niego, roztocz czar osobisty, a facet zmięknie... Polki to potrafią urokiem nawet zatwardzialego Niemca sprowadzić na dobre drogi, odwagi .
Koniecznie mu powiedz, by mówił wolno i dwa razy...a niech się chłop trochę pogimnastykuje 
12 kwietnia 2017 12:02
Kochana jak on przychodzi , to ja zaraz ide do pokoju ( nawet dziadek na niego Aszlok mówi ;)) jedyny plus ze w weekendy nie przychodzi ;)
12 kwietnia 2017 12:09
Mojemu podopiecznemu woda się zbiera , duży brzuch , opuchniete nogi ;( i to wszystko w ciągu 2 msc , ma ograniczyć picie do 1,5 l  dziennie i każą mi zapisywać ile wypija . Dziadek to ewenement , bo potrafi wypić 3,4 l dziennie ( nie zawsze) córka mu dowozi wino bezalkoholowe , i w nocy wstaje i pije , a jak mówię że mu nie wolno i chowam , to przekopie całą kuchnie i tak bierze soki i pije . Nie da się mu zabronić pić ;( 
12 kwietnia 2017 12:16
barbara66

Mojemu podopiecznemu woda się zbiera , duży brzuch , opuchniete nogi ;( i to wszystko w ciągu 2 msc , ma ograniczyć picie do 1,5 l  dziennie i każą mi zapisywać ile wypija . Dziadek to ewenement , bo potrafi wypić 3,4 l dziennie ( nie zawsze) córka mu dowozi wino bezalkoholowe , i w nocy wstaje i pije , a jak mówię że mu nie wolno i chowam , to przekopie całą kuchnie i tak bierze soki i pije . Nie da się mu zabronić pić ;( 

A nie ma tabletek na odwodnienie? Bo jeden z moich PDP miał takie tabletki, a na moją prośbę to długo rozmawial z PDP i tłumaczył mu, że musi mniej pić...podziałało 
12 kwietnia 2017 12:21
opiekun.5

A nie ma tabletek na odwodnienie? Bo jeden z moich PDP miał takie tabletki, a na moją prośbę to długo rozmawial z PDP i tłumaczył mu, że musi mniej pić...podziałało :yo:

Oczywiście lekarz...(uciekło) 
12 kwietnia 2017 13:24
Ma tabletki na odwodnienie , ale jak wino zobaczy , nie ma siły na niego ;( 
12 kwietnia 2017 13:29
Musial chlać kiedyś niecka się ukryć ! Jeszcze codziennie do knajpy ciągnie ;( siedzieć tam potrafi 3 godziny , bez sikania !!!
Wino i piwo pije bezalkoholowe , nie mając o tym świadomości ( mysli ze normalne ) zresztą sama córka tez go do tej knajpy wozi . 
12 kwietnia 2017 20:43 / 2 osobom podoba się ten post
Moze sie zbierac woda w organizmie to powazna sprawa moze byc to polecam pilnie lekarza, raczej to nie sa zarty. Smiechu warte no bandazowac a to wyglada na cos powazniejszego, powiadom rodzine pdp.