Czy pracuje ktoś z Was na umowę niemiecką z rodziną?

07 czerwca 2017 22:46
Rodzinachce mnie zatrudnić u siebie na Umowę Niemiecką
Proszę mi napisać jak to wyglada ? Mam dostarczyć zaświadczenie , że jestem panną , dlaczego ?
Mam się opiekować dziadkiem 90 lat
Może tez ktoś tak pracuje ? A co ze zjazdem do domu ?? Zastanawiam się nad tym wyjazdem ;(
07 czerwca 2017 22:58 / 2 osobom podoba się ten post
Paolo...Waryjocie Ty jeden. Ten stan cywilny , to w kwestii płacenia podatku. Osoby wolne płacą więcej, a faceci to bykowe płacą...nawet...
07 czerwca 2017 23:10 / 1 osobie podoba się ten post
barbara66

Rodzinachce mnie zatrudnić u siebie na Umowę Niemiecką
Proszę mi napisać jak to wyglada ? Mam dostarczyć zaświadczenie , że jestem panną , dlaczego ?
Mam się opiekować dziadkiem 90 lat
Może tez ktoś tak pracuje ? A co ze zjazdem do domu ?? Zastanawiam się nad tym wyjazdem ;(

Nie pracuję tak, ale pracowały i pracują moje koleżanki.
1.Stan cywilny potrzebny do zaszeregowania w grupie podatkowej.
2. Pracujesz cały rok, z płatnym urlopem miesięcznym, czy troszkę ponad miesiąc.
Moje koleżanki pracowały na niemieckiej umowie i miały turnusy po 2 miesiące. Kazdy zjazd to było zakonczenie umowy, a podpisanie ze zmienniczką.
Za mało danych podałaś, żeby coś Ci doradzić. Jesli to nie jest praca przez firmę, no to musisz sama uzgodnić z rodziną, jak widzą TWoje zjazdy do domu i co wtedy z Twoim zatrudnieniem, oraz kto załatwić ma zmienniczkę i na jakich zasadach ona będzie pracować.
07 czerwca 2017 23:24
Mam być tam pierwsza , bo dziadek wychodzi ze szpitala , ale ten rok mnie przeraża ;-/ płaca ma być 1600 to 400 na tydzień, można taką znaleźć na krócej .
07 czerwca 2017 23:45
barbara66

Mam być tam pierwsza , bo dziadek wychodzi ze szpitala , ale ten rok mnie przeraża ;-/ płaca ma być 1600 to 400 na tydzień, można taką znaleźć na krócej .

To kwota brutto, czy netto? Jeśli brutto, to na umowie musi być kwota około 2500 euro. Jesteś pewna, że na taką będziesz zarejestrowana?
Poza tym, kwiestia mieszkania, wyzywienia. Nie wiem na 100%, ale to raczej wchodzi w koszty Twojego wynagrodzenia. Powinnaś chyba raczej dowiedzieć się u żródła, czyli u osoby, ktorą Cię zatrudni. Może być tak, że będziesz zatrudniona na Minijob, na niewielką kwotę. Trudno Ci coś doradzić, czy podpowiedzieć, jak nie wiadomo jakie to zatrudnienie, na jakich zasadach, co z urlopem, co ze zmienniczką? Takie rzeczy to uzgadniaj z rodziną. Musicie ustalić przecież jakieś zasady.
08 czerwca 2017 09:17 / 2 osobom podoba się ten post
doda1961

To kwota brutto, czy netto? Jeśli brutto, to na umowie musi być kwota około 2500 euro. Jesteś pewna, że na taką będziesz zarejestrowana?
Poza tym, kwiestia mieszkania, wyzywienia. Nie wiem na 100%, ale to raczej wchodzi w koszty Twojego wynagrodzenia. Powinnaś chyba raczej dowiedzieć się u żródła, czyli u osoby, ktorą Cię zatrudni. Może być tak, że będziesz zatrudniona na Minijob, na niewielką kwotę. Trudno Ci coś doradzić, czy podpowiedzieć, jak nie wiadomo jakie to zatrudnienie, na jakich zasadach, co z urlopem, co ze zmienniczką? Takie rzeczy to uzgadniaj z rodziną. Musicie ustalić przecież jakieś zasady.

mała poprawka  : w Twoim poście powinno być: "Jeśli netto........" 
Bo gdyby to była kwota brutto - to do wypłaty byłoby w najlepszym wypadku ok, 1250e  .........na pełn etat (z pełnymi składkami) .......no, chyba że zatrudnienie na mini lub midi-job.