Kara finansowa za zerwanie kontraktu

10 listopada 2017 20:51
Dobry wieczór Paniom i Panom :)


Na stronie agencji pracy, która mnie interesuje znalazłam informację, że w zamian za darmowe przeszkolenie do roli opiekunki całodobowej, wiąże się ona z firmą półrocznym kontraktem - zerwanie umowy przed terminem będzie wiązało się ze zwrotem pieniędzy za szkolenie - koszt to podobno mniej więcej tydzień pracy.

Moje pytanie - czy jest to w większości agencji procedura absolutnie powszechna ?
Jasne, że firma się zabezpiecza ale chciałabym wiedzieć czy jest to w granicach prawa i czy Panie miałyście taki zapis w umowach.


Pięknie dziękuję :)
10 listopada 2017 21:05 / 1 osobie podoba się ten post
polonica7

Dobry wieczór Paniom i Panom :)


Na stronie agencji pracy, która mnie interesuje znalazłam informację, że w zamian za darmowe przeszkolenie do roli opiekunki całodobowej, wiąże się ona z firmą półrocznym kontraktem - zerwanie umowy przed terminem będzie wiązało się ze zwrotem pieniędzy za szkolenie - koszt to podobno mniej więcej tydzień pracy.

Moje pytanie - czy jest to w większości agencji procedura absolutnie powszechna ?
Jasne, że firma się zabezpiecza ale chciałabym wiedzieć czy jest to w granicach prawa i czy Panie miałyście taki zapis w umowach.


Pięknie dziękuję :)

Z taką firmą nie podpisuje się umów
10 listopada 2017 21:06 / 1 osobie podoba się ten post
polonica7

Dobry wieczór Paniom i Panom :)


Na stronie agencji pracy, która mnie interesuje znalazłam informację, że w zamian za darmowe przeszkolenie do roli opiekunki całodobowej, wiąże się ona z firmą półrocznym kontraktem - zerwanie umowy przed terminem będzie wiązało się ze zwrotem pieniędzy za szkolenie - koszt to podobno mniej więcej tydzień pracy.

Moje pytanie - czy jest to w większości agencji procedura absolutnie powszechna ?
Jasne, że firma się zabezpiecza ale chciałabym wiedzieć czy jest to w granicach prawa i czy Panie miałyście taki zapis w umowach.


Pięknie dziękuję :)

Ta procedura nie jest powszechna.
10 listopada 2017 21:54
Czyli pozostaje siedzieć w domu.. Dzięki
10 listopada 2017 22:03 / 2 osobom podoba się ten post
polonica7

Czyli pozostaje siedzieć w domu.. Dzięki

Zadna z agencji, z ktorymi wspolpracowalam nie miala takiego zapisu w umowie. Nigdy na takim szkoleniu nie bylam.
11 listopada 2017 08:22 / 4 osobom podoba się ten post
polonica7

Czyli pozostaje siedzieć w domu.. Dzięki

Nie, trzeba szukać takiej ,która nie przeprowadza takich bzdurnych szkoleń czy innych " darmowych " kursów np. języka.