Obowiązki opiekunki - prasowanie

09 stycznia 2018 11:27
Dzisiaj dostałam od córki cały kosz do prasowania męskich koszul - jest ich z 20 sztuk, a do tego 5 sztuk pościeli do uprasowania. Co robić? 
10 stycznia 2018 10:15 / 4 osobom podoba się ten post
MyszkaM

Dzisiaj dostałam od córki cały kosz do prasowania męskich koszul - jest ich z 20 sztuk, a do tego 5 sztuk pościeli do uprasowania. Co robić? :walka plci:

A może nie dosłyszałaś i to trzeba do magla zanieść? 
10 stycznia 2018 10:19 / 2 osobom podoba się ten post
MyszkaM

Dzisiaj dostałam od córki cały kosz do prasowania męskich koszul - jest ich z 20 sztuk, a do tego 5 sztuk pościeli do uprasowania. Co robić? :walka plci:

Odłożyć. Położyć w widocznym miejscu z karteczką " do wykonania przez córkę".
10 stycznia 2018 10:41 / 5 osobom podoba się ten post
MyszkaM

Dzisiaj dostałam od córki cały kosz do prasowania męskich koszul - jest ich z 20 sztuk, a do tego 5 sztuk pościeli do uprasowania. Co robić? :walka plci:

Jeśli to nie są rzeczy PDP, nie masz obowiązku tego prasować .Porozmawiaj  z córką i wyjaśnij ,że to są czynności nadobowiązkowe ,których nie masz w umowie i za które się oddzielnie,ekstra płaci.Powiadon również agencję jeśli rozmowa nie przyniesie efektu.Był dopiero co topik o prasowaniu nadprogramowym ,poszukaj.
10 stycznia 2018 11:47 / 7 osobom podoba się ten post
kasia63

Jeśli to nie są rzeczy PDP, nie masz obowiązku tego prasować .Porozmawiaj  z córką i wyjaśnij ,że to są czynności nadobowiązkowe ,których nie masz w umowie i za które się oddzielnie,ekstra płaci.Powiadon również agencję jeśli rozmowa nie przyniesie efektu.Był dopiero co topik o prasowaniu nadprogramowym ,poszukaj.

córka przyniosła mi wczoraj wieczorem kolejny kosz z praniem, tym razem kosz do prasowania z jakimiś małymi ubraniami. Powiedziałam, że to nie jest mój obowiązek, a córka była wielce zdziwiona dlaczego nie i dzisiaj zadzwoniłam do firmy i będą kontaktować się z córką. Mam nic dodatkowego nie prasować. Zaproponuję następnym razem dodatkowe pieniadze jak się będzie upierała. Dziękuję Kasiu za wskazówkę :) 
10 stycznia 2018 21:34 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

Jeśli to nie są rzeczy PDP, nie masz obowiązku tego prasować .Porozmawiaj  z córką i wyjaśnij ,że to są czynności nadobowiązkowe ,których nie masz w umowie i za które się oddzielnie,ekstra płaci.Powiadon również agencję jeśli rozmowa nie przyniesie efektu.Był dopiero co topik o prasowaniu nadprogramowym ,poszukaj.

Kasiu, a Ty myslisz,ze ta corka nie wie o tym jakie obowiazki ma opiekunka?  Wydaje mi sie,ze wie i tylko liczy,ze na glupiego trafila. ;)
10 stycznia 2018 21:52 / 3 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Kasiu, a Ty myslisz,ze ta corka nie wie o tym jakie obowiazki ma opiekunka?  Wydaje mi sie,ze wie i tylko liczy,ze na glupiego trafila. ;)

Wie na pewno,przecież też ma umowę.Widać trzeba jej przypomnieć ,że zatrudniła opiekunkę dla rodzica a nie służacą dla całej familii:)
10 stycznia 2018 21:57 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

Wie na pewno,przecież też ma umowę.Widać trzeba jej przypomnieć ,że zatrudniła opiekunkę dla rodzica a nie służacą dla całej familii:)

Niektorzy ludzie juz tacy cwani sa. Bez wzgledu na nacje ;)
11 stycznia 2018 09:34 / 5 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Niektorzy ludzie juz tacy cwani sa. Bez wzgledu na nacje ;)

Dokładnie, a nóż trafi na frajerkę, która to najpierw poprasuje, a potem to tylko kosze ale z brudnymi rzeczami przynosić będą, żeby jeszcze poprać i wysuszyć...
11 stycznia 2018 11:38 / 3 osobom podoba się ten post
Jolunia58

Dokładnie, a nóż trafi na frajerkę, która to najpierw poprasuje, a potem to tylko kosze ale z brudnymi rzeczami przynosić będą, żeby jeszcze poprać i wysuszyć...

Ale my sie nie damy bo to nie w naszym stylu,prawda? ;)))