Składki od średniej krajowej

29 stycznia 2018 10:40 / 2 osobom podoba się ten post
Czytałam na forach i w grupach na facebooku, że mają się w polskich firmach zmienić sposoby odporowadzania składek od średniej krajowej, bo wzrosła średnia krajowa i to się firmom nie opłaca, bo wychodzi za drogo. Czy macie może jakieś informacje? Jak to jest u Was rozwiązane? 
29 stycznia 2018 12:00 / 1 osobie podoba się ten post
To problem firm,a my nie prowadzimy firm,jesteśmy opiekunkami.
29 stycznia 2018 13:03 / 1 osobie podoba się ten post

Raczej firmy odprowadzają składki od najniższej płacy.Albo i jeszcze mniej.Potrafią obejść przepisy.


Dyskusja, https://www.opiekunki24.pl/forum/temat/182/transport---opinie-o-przewoznikach/bus-autokar-samolot---czym-lepiej-/page/31


 

21 lutego 2018 17:01
Moja siostra wyjeżdża z firmą gowork i wiem że odprowadzają składki i średniej krajowej co w tym roku jest ok. 4450 zł. Wypowoedzialam umowę u siebie i będę jechała za nia 2 marca . Siostra zadowolona, ma super koordynatorke I kasę zarabia dobra, wypłata na czas,
21 lutego 2018 17:11 / 7 osobom podoba się ten post
Katarzyna0203

Moja siostra wyjeżdża z firmą gowork i wiem że odprowadzają składki i średniej krajowej co w tym roku jest ok. 4450 zł. Wypowoedzialam umowę u siebie i będę jechała za nia 2 marca . Siostra zadowolona, ma super koordynatorke I kasę zarabia dobra, wypłata na czas,

Z pewnoscią siostra juz dostala PIT 11. Niech dobrze poczyta. Ja dziś rozmawiałam ze znajomą, ktora od dwóch lat pracuje w pewnej firmie i w piersi się biła , że ma składki od sredniej krajowej płacone. Okazało się, że nie dość iż od najniższej krajowej to jeszcze nie płaci składki chorobowej, bo nikt jej nie powiedział, że powinna to zadeklarować. Przerażający jest brak świadomości wsrod zatrudnionych opiekunek i ich niechęć do zgłębienia wiedzy na temat warunków zatrudnienia, oraz slepe zaufanie do firm posredniczących. Potem będzie płacz i zgrzytanie zębów.
21 lutego 2018 19:04
doda1961

Z pewnoscią siostra juz dostala PIT 11. Niech dobrze poczyta. Ja dziś rozmawiałam ze znajomą, ktora od dwóch lat pracuje w pewnej firmie i w piersi się biła , że ma składki od sredniej krajowej płacone. Okazało się, że nie dość iż od najniższej krajowej to jeszcze nie płaci składki chorobowej, bo nikt jej nie powiedział, że powinna to zadeklarować. Przerażający jest brak świadomości wsrod zatrudnionych opiekunek i ich niechęć do zgłębienia wiedzy na temat warunków zatrudnienia, oraz slepe zaufanie do firm posredniczących. Potem będzie płacz i zgrzytanie zębów.

prawidłowo to składke chorobowa masz z automatu.Trzeba sie zdeklarowac ze jej nie chcesz.Chyba ze znow sie cos w przepisach pozmieniało
21 lutego 2018 19:30 / 6 osobom podoba się ten post
ORIM

prawidłowo to składke chorobowa masz z automatu.Trzeba sie zdeklarowac ze jej nie chcesz.Chyba ze znow sie cos w przepisach pozmieniało

Mirusiu mój słodki,  z automatu to musisz zapłacic składkę zdrowotną. Składka chorobowa, ktora uprawnia pracownika do uzyskania świadczenia chorobowego z tytułu L4 nie jest obowiązkowa i jesli pracując na umowę zlecenie nie powiesz, że chcesz ją opłacać, to nie jest opłacana. a chory pracownik nie otrzyma swiadczenia chorobowego.
21 lutego 2018 19:32 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Mirusiu mój słodki,  z automatu to musisz zapłacic składkę zdrowotną. Składka chorobowa, ktora uprawnia pracownika do uzyskania świadczenia chorobowego z tytułu L4 nie jest obowiązkowa i jesli pracując na umowę zlecenie nie powiesz, że chcesz ją opłacać, to nie jest opłacana.:-) a chory pracownik nie otrzyma swiadczenia chorobowego.

ja caly czas jestem chory  a jednak mi placa 
Nie jestem widac na biezaco
21 lutego 2018 19:53 / 5 osobom podoba się ten post
ORIM

ja caly czas jestem chory :-) a jednak mi placa :-)
Nie jestem widac na biezaco

Mirusiu, składki ZUS składają się z 3 składników:
Składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe (emerytura, renta chorobowa)
Składka na ubezpieczenie zdrowotne (lekarz, pobyt w szpitalu itd...)
Składka na Fundusz Pracy (uprawnia do zasiłku dla bezrobotnych, po utracie pracy)
Składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe, inaczej nazywane społecznym może, ale nie musi zawierać dodatkowej kwoty na ubezpieczenie chorobowe tak w przypadku umowy zlecenia, jak i własnej działalnosci gospodarczej. Na umowie o pracę, bardzo mozliwe ze jest to składka obligatoryjna. Roznica to coś około 50-60 zł miesięcznie. Nie pamiętam dokładnie.
22 lutego 2018 13:30
doda1961

Z pewnoscią siostra juz dostala PIT 11. Niech dobrze poczyta. Ja dziś rozmawiałam ze znajomą, ktora od dwóch lat pracuje w pewnej firmie i w piersi się biła , że ma składki od sredniej krajowej płacone. Okazało się, że nie dość iż od najniższej krajowej to jeszcze nie płaci składki chorobowej, bo nikt jej nie powiedział, że powinna to zadeklarować. Przerażający jest brak świadomości wsrod zatrudnionych opiekunek i ich niechęć do zgłębienia wiedzy na temat warunków zatrudnienia, oraz slepe zaufanie do firm posredniczących. Potem będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Siostra dostała już PIT też miała odprowadzona składkę chorobowa jak zachorowała to też dostawała pieniądze. Jak miala pytania dzwoniła i się doinformowała. Skladki od średniej krajowej.