Jak zarobić więcej?

25 lutego 2018 15:06 / 1 osobie podoba się ten post
Kama84

Może i bym się szarpnęła na miesiąc na próbę za taką stawkę, pod warunkiem, że ktoś zatrudniłby mnie z moim ograniczonym językiem, a więc podstawy podstaw.:wystawia jezyk: A przecież w  Niemczech są oferty bez języka to i w Anglii powinny być.   Kuszące to to jest...  ale czy nie przesadzone ?

W Angli jest niemożliwe podjąć legalne zatrudnienie w tym zawodzie bez znajomości języka. Przed pracą jest szkolenie oczywiście w j. angielskim, później w trakcie pracy także podnosi sie kwalifikacja. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu w razie pytań. 
25 lutego 2018 15:06 / 1 osobie podoba się ten post
Kama84

Może i bym się szarpnęła na miesiąc na próbę za taką stawkę, pod warunkiem, że ktoś zatrudniłby mnie z moim ograniczonym językiem, a więc podstawy podstaw.:wystawia jezyk: A przecież w  Niemczech są oferty bez języka to i w Anglii powinny być.   Kuszące to to jest...  ale czy nie przesadzone ?

W Angli jest niemożliwe podjąć legalne zatrudnienie w tym zawodzie bez znajomości języka. Przed pracą jest szkolenie oczywiście w j. angielskim, później w trakcie pracy także podnosi sie kwalifikacja. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu w razie pytań. 
30 lipca 2018 14:17 / 1 osobie podoba się ten post
terenia99

Skąd pomysł o przywiązaniu do firmy po kursie? Chyba w Promedice ;) Słyszałam, że tam nieźle się dzieje z tymi zobowiązaniami. U mnie jest tak, że kurs jest oferowany, oczywiście płatny, ale jeśli płacisz sama, to nie musisz żadnej umowy na współpracę z firmą podpisywać. Jeśli firma ma kompensować taki wyjazd, to tak, jak najbardziej umowa się już pojawia. Polska - wolny kraj, nic nie trzeba ;)

To nie pomysl tylko fakt, czesto nie stac opiekunke na oplacenie kursu. Firmy kusza kursami i pewna praca, ukrywajac przy tym, ze trzeba podpisac umowe lojalnosciowa na 3 lub 6 miesiecy. W tym czasie opiekunka zobowiazuje sie wyjechac tylko z tej firmy, nie moze zrezygnowac bo grozi jej kara. Firma obiecuje, ze w tym czasie znajdzie zlecenie a opiekunki czekaja na prace jak na zbawienie. Pozniej wyjezdzaja z podstawowa znajomoscia i przechodza horror. Nie podobaja mi sie lojalki, uwazam, ze kursy powinny byc bezplatne bo firmy czesto dostaja na nie dofinansowanie o czym nie wspominaja.
27 listopada 2018 17:55
Witam. Mam takie o to pytanie. Jestem zatrudniona w pewnej firmie agencja opiekunek jak wiadomo na umowę zlecenie. I prawie rok z nimi wyjeżdżałam. Teraz nie mieli dla mnie zlecenia to pojechałam z inną firmą na Stellę. Czy coś mi grozi ze strony ZUS? Urząd Skarbowy?. Bo mnie kilka osób straszy!!!!
27 listopada 2018 18:13
Dusia1978

Witam. Mam takie o to pytanie. Jestem zatrudniona w pewnej firmie agencja opiekunek jak wiadomo na umowę zlecenie. I prawie rok z nimi wyjeżdżałam. Teraz nie mieli dla mnie zlecenia to pojechałam z inną firmą na Stellę. Czy coś mi grozi ze strony ZUS? Urząd Skarbowy?. Bo mnie kilka osób straszy!!!!

Wlasnie....jak to jest bo bede mial to samo
27 listopada 2018 18:15
Dusia1978

Witam. Mam takie o to pytanie. Jestem zatrudniona w pewnej firmie agencja opiekunek jak wiadomo na umowę zlecenie. I prawie rok z nimi wyjeżdżałam. Teraz nie mieli dla mnie zlecenia to pojechałam z inną firmą na Stellę. Czy coś mi grozi ze strony ZUS? Urząd Skarbowy?. Bo mnie kilka osób straszy!!!!

Na zleceniowkach mozna
27 listopada 2018 21:19
Elka40

Na zleceniowkach mozna

Ale czy muszę powiadomić jedną firmę o podjęciu zlecenia w drugiej? 
27 listopada 2018 21:28
Z tego co wiem jak zlecenie od-do(data)kończy sie, jesteśmy wolne.Zakaz konkurencji dotyczy prywatnej pracy u rodzin.Nie ma nast.zlecenie nie ma lamania prawa.Czy też nie odpowiada rodzaj zlecenia -to nie podejmuje.Mowie od następnego...a w tym czasie wskakuje z inną firmą na zlec.od-do.Inaczej wg.umowy o pracę.To cale straszenie to po to by "zatrzymac"pracownika.Skladki są opłacane w czasie zlecenia z danej firmy a więc podczas postojowego nic nas nie wiąże.Lojalnosciowki to ściema.To są cywilnego.prawne i nikt nie będzie się bawił w "ściganie"bo firmy też skarbówkę sciemniaja i boją się kontroli..My też możemy podać firme np za uszczerbek na zdrowiu z powodu braku pauz lub pracę w nocy i co wtedy,jeśli np.ktos wyląduje na pogotowiu? Gdzie EKUZ?druk A 1 ? Firmy zyskują przychody, a co z podatkami do de.? Co na to Niemcy?! ze pracujemy u nich, a się nie rozliczamy? Z 2str.ktos musi ich Seniorów za pół.darmo "obrobic".Kołomyja wielka.
27 listopada 2018 21:42 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Ale czy muszę powiadomić jedną firmę o podjęciu zlecenia w drugiej? 

Tylko chyba jak umowa jest na rok albo inny okres .
27 listopada 2018 21:55
dorotee

Tylko chyba jak umowa jest na rok albo inny okres .

Dlatego firmy które boją się upadku stosują takie "myki"ciekawe czy płacą odp.skladki i podatek dochodowy?
27 listopada 2018 22:02 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Tylko chyba jak umowa jest na rok albo inny okres .

nie , możesz realizować ile chcesz umów zleceń z iloma chcesz firmami .Nawet jak w " macierzystej " firmie umowa zawiera klauzulę , że nie wolno ci przyjąć umowy zlecenia z innej firmy - to ten zapis jest kilkoma zdaniami bez wartości , nieważne w świetle zapisów Kodeksu cywilnego . Natomiast jest inna rzecz na którą nalezy zwrócić uwagę . Jeżeli umowy zlecenia były realizowane przez polskie firmy i do polskiego urzędu skarbowego były odprowadzane zaliczki na poczet podatku dochodowego - to nie ma problemu . Jeżeli natomiast cześć umow zleceń była wykonywana za pośrednictwem firm niemieckich i w Niemczech był0 odprowadzone choćby 1 euro do  FA - w rozliczeniu rocznym do Polskiego US nalezy to wykazać i mieć dokument potwierdzający ile zarobiłam i ile podatku zostało odprowadzone w Niemczech . FA od 2017 roku przesyła do Naszego Fiskusa wykazy osób , które zapłaciły podatek w Niemczech . Brak informacji w zeznaniu rocznym do naszego US o zarobkach w Niemczech i odprowadzonym tam podatku skutkuje karami niemałymi . 
27 listopada 2018 22:16 / 1 osobie podoba się ten post
Aniabeznazwy

nie , możesz realizować ile chcesz umów zleceń z iloma chcesz firmami .Nawet jak w " macierzystej " firmie umowa zawiera klauzulę , że nie wolno ci przyjąć umowy zlecenia z innej firmy - to ten zapis jest kilkoma zdaniami bez wartości , nieważne w świetle zapisów Kodeksu cywilnego . Natomiast jest inna rzecz na którą nalezy zwrócić uwagę . Jeżeli umowy zlecenia były realizowane przez polskie firmy i do polskiego urzędu skarbowego były odprowadzane zaliczki na poczet podatku dochodowego - to nie ma problemu . Jeżeli natomiast cześć umow zleceń była wykonywana za pośrednictwem firm niemieckich i w Niemczech był0 odprowadzone choćby 1 euro do  FA - w rozliczeniu rocznym do Polskiego US nalezy to wykazać i mieć dokument potwierdzający ile zarobiłam i ile podatku zostało odprowadzone w Niemczech . FA od 2017 roku przesyła do Naszego Fiskusa wykazy osób , które zapłaciły podatek w Niemczech . Brak informacji w zeznaniu rocznym do naszego US o zarobkach w Niemczech i odprowadzonym tam podatku skutkuje karami niemałymi . 

Jestem na polskiej agencji i umowie w PL. Poprostu moja firma nie miała dla mnie zlecenia to pojechałam z inną firmą i tutaj dostałam umowę zlecenia. Przecież to jest umowa śmieciowa i tak naprawdę nie etatową tylko wolność wyboru kiedy chcemy podjąć zlecenie .
27 listopada 2018 23:54 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Jestem na polskiej agencji i umowie w PL. Poprostu moja firma nie miała dla mnie zlecenia to pojechałam z inną firmą i tutaj dostałam umowę zlecenia. Przecież to jest umowa śmieciowa i tak naprawdę nie etatową tylko wolność wyboru kiedy chcemy podjąć zlecenie .

i nie masz się co martwić jakimiś tam strachami urzedem skarbowym lub Zus - jak ci się chce to sprawdź czy odprowadzają składki do ZUs i zaliczkę na podatek ale to też tylko jak chcesz - bo to na zleceniodawcy spoczywa obowiązek prawidłowego i terminowego odprowadzania do skarbu państwa wszystkiego co trzeba w przypadku umów zleceń . 
28 listopada 2018 00:10 / 1 osobie podoba się ten post
i jeszcze trochę szokujących :) informacji o umowie zleceniu . Art 737 KC zabrania zleceniobiorcy powierzania czynności zlecenia osobie trzeciej.ale ..... są od tego wyjątki . Do tych wyjątków należy : ciężka choroba osoby wykonującej zlecenie , która to choroba uniemożliwia dalsze wykonanie zlecenia , śmierć bliskiej osoby , klęska żywiołowa np w wyniku powodzi zagrożony jest np dom zleceniobiorcy . Zleceniodawcę informujemy / nie czekamy na wyrażenie przez niego zgody / że z takiego a takiego powodu powierzamy wykonanie zlecenia osobie trzeciej przekazując zleceniodawcy dane osobowe i adres osoby trzeciej. Gdyby agencja czyli zleceniodawca nie wyrażał na to zgody to świadczyłoby o tym , że z Agencją łączy nas stosunek pracy a nie umowa cywilna .
28 listopada 2018 01:00
Aniabeznazwy

i jeszcze trochę szokujących :) informacji o umowie zleceniu . Art 737 KC zabrania zleceniobiorcy powierzania czynności zlecenia osobie trzeciej.ale ..... są od tego wyjątki . Do tych wyjątków należy : ciężka choroba osoby wykonującej zlecenie , która to choroba uniemożliwia dalsze wykonanie zlecenia , śmierć bliskiej osoby , klęska żywiołowa np w wyniku powodzi zagrożony jest np dom zleceniobiorcy . Zleceniodawcę informujemy / nie czekamy na wyrażenie przez niego zgody / że z takiego a takiego powodu powierzamy wykonanie zlecenia osobie trzeciej przekazując zleceniodawcy dane osobowe i adres osoby trzeciej. Gdyby agencja czyli zleceniodawca nie wyrażał na to zgody to świadczyłoby o tym , że z Agencją łączy nas stosunek pracy a nie umowa cywilna . :-)

Bravo dla tej Pani