Weganizm, witarianizm - Wasze opinie

19 maja 2018 14:12 / 1 osobie podoba się ten post
Ja sama jestem "zwykla" wegetarianka, dopuszczam ryby, owoce morze, jajka, mleko. Wszystko oprocz strico miesa.
Interesuje sie jednak takze innymi sposobami odzywiania . Weganizmu probowalam (bylam pare tygodni), bardzo pyszny ale jednak ciezko mi na stale zrezygnowac z produktow mlecznych, jajek i ryb... 
 
Natomiast witarianizm mnie przerasta i wiem ze nigdy nie przejde na taki sposob odzywiania.
19 maja 2018 15:26 / 1 osobie podoba się ten post
Zdecydowanie mięsożerna jestem. Ale mam kolegę, który stosował weganizm i załatwił sobie zdrowie, był moment, że wyglądał jak szkielet, organizm prawie wszystko odrzucał. Teraz to jest opanowane. Ale tak, jak ja to widzę- trzeba być odpowiedzialnym przy dietach. A nie po prostu coś odrzucić- coś w zamian trzeba dać. On jako młody człowiek po prostu nie jadł tego, co nie pasowało do poglądów, nie wprowadzając nic zamiast odrzuconych produktów. Były to czasy, gdy w sklepach nie było takiego wyboru. Dostarczenie przy, nawet wegetarianizmie, wszystkiego, co potrzebne dla organizmu było trudne. A leczenie po tym jeszcze trudniejsze (jakaś klinika w Gdańsku tym się zajmowała, nie znam szczegółów, ale to coś z jelitami i wchłanianiem było).
21 maja 2018 13:20 / 1 osobie podoba się ten post
Dieta wegańska może być dobra. Jednak aby zaoaptrzyć organizm we wszystkie niezbędne składniki odżywcze trzeba się trochę napracować. Po pierwsze trzeba mieć sporą wiedze. Po drugie pieniądze, bo dieta ta nie należy do najtańszych NIe wiem czy zdecydowalabym się na taki krok, jednak szanuję osoby, które sie na to zdecydowały.
Polecam równiez zajrzeć tutaj: https://netto.pl/zdrowa-zywnosc Na stronie jest kilka ciekawych porad na przyrządzanie różnych warzyw i owoców.
22 maja 2018 17:31 / 1 osobie podoba się ten post
Mam przyjaciolke i przyjaciela a takze paru znajomych - weganie od paru lat i bardzo zdrowi i w formie. Wiekszosc z nich na poczatku byla zwyklymi wegetarianami jak ja, a wiedze o zywnosci maja bardzo duza. .Takze duzo prawdy w tym co mowisz, Tala
22 maja 2018 19:08
Nie jestem weganką ani wegetarianką, miesa nie jem z wyboru . To już parę ładnych lat trwa . Czuję sie dobrze a nawet smiało napiszę, bardzo dobrze .
Nie stosuję zadnych wyszukanych diet, jem to, na co mam ochotę, oczywiście oprócz mięsa i temu podobnych .
23 maja 2018 09:04 / 2 osobom podoba się ten post
Nie wyobrażam sobie życia bez mięsa.
Po samym zapachu potrawy ślinka leci. Jak wy to robicie?
14 czerwca 2018 08:06 / 4 osobom podoba się ten post
ela.p

Nie wyobrażam sobie życia bez mięsa.
Po samym zapachu potrawy ślinka leci. Jak wy to robicie?

ja tak samo! mięcho musi być. Wiadomo nie codziennie, bo lubię i jakieś makarony zjeść, naleśniki czy placki ziemniaczane, ale żeby tak w ogóle je z diety wyleminować to nie! 
14 czerwca 2018 09:43 / 3 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

ja tak samo! mięcho musi być. Wiadomo nie codziennie, bo lubię i jakieś makarony zjeść, naleśniki czy placki ziemniaczane, ale żeby tak w ogóle je z diety wyleminować to nie! 

Sosy na mięsie są bardzo dobre.
Bez nich obiad to nie obiad.
15 czerwca 2018 08:26 / 3 osobom podoba się ten post
ela.p

Sosy na mięsie są bardzo dobre.
Bez nich obiad to nie obiad. :-)

oj tak    a jeszcze jak się takim sosikiem ziemniaczki poleje , koperkiem się posypie to już w ogóle miód malina :) 
18 kwietnia 2023 09:56 / 2 osobom podoba się ten post
Ally

Ja sama jestem "zwykla" wegetarianka, dopuszczam ryby, owoce morze, jajka, mleko. Wszystko oprocz strico miesa.
Interesuje sie jednak takze innymi sposobami odzywiania . Weganizmu probowalam (bylam pare tygodni), bardzo pyszny ale jednak ciezko mi na stale zrezygnowac z produktow mlecznych, jajek i ryb... 
 
Natomiast witarianizm mnie przerasta i wiem ze nigdy nie przejde na taki sposob odzywiania.

Tak witarianizm jest ciężki,byłam przez rok na nim, teraz bardziej weganizm chociaż dużo jem na surowo i czuję się bardzo dobrze ,głodówki raz w tygodniu się sprawdzają ja jestem bardzo zadowolona. Ja mleko to naturalne z płatków lub  migdalowe
18 kwietnia 2023 12:02 / 2 osobom podoba się ten post
Zakręcona Mamuela

Tak witarianizm jest ciężki,byłam przez rok na nim, teraz bardziej weganizm chociaż dużo jem na surowo i czuję się bardzo dobrze ,głodówki raz w tygodniu się sprawdzają ja jestem bardzo zadowolona. Ja mleko to naturalne z płatków lub  migdalowe

Witarianizm i weganizm to nie dla mnie. Od czasu do czasu owszem,ale nie na okrągło. Ja taka flexi wegetarianka,mięso jem,ale mało i rzadko. Albo u kogoś,albo jak mam gości. Teraz ponad tydzień będzie mięsiście. Jestem u syna, a on i jego rodzina mięsko bardzo lubią. A jeszcze jak sami nie muszą gotować,to już są very happy . Chociaż wszystkie smarowidła i wegetariańskie potrawy też bardzo lubią i synowa bardzo smacznie gotuje. Synuś to raczej mięso serwuje bo,jak mówi,mniej pierdzielenia się ?. Ryby lubimy wszyscy i dużo,i często jemy. Dzisiaj karkówka polska nasza,bo przyleciała razem ze mną,ale jutro soczewicowo będzie. Jak obiad mięsny,to najbardziej lubię ziemniaki czy kaszę z sosem i surówką lub sałatą,czyli na mięsie bez mięsa 
19 kwietnia 2023 07:12 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Witarianizm i weganizm to nie dla mnie. Od czasu do czasu owszem,ale nie na okrągło. Ja taka flexi wegetarianka,mięso jem,ale mało i rzadko. Albo u kogoś,albo jak mam gości. Teraz ponad tydzień będzie mięsiście:lol1:. Jestem u syna, a on i jego rodzina mięsko bardzo lubią. A jeszcze jak sami nie muszą gotować,to już są very happy :-). Chociaż wszystkie smarowidła i wegetariańskie potrawy też bardzo lubią i synowa bardzo smacznie gotuje. Synuś to raczej mięso serwuje bo,jak mówi,mniej pierdzielenia się ?. Ryby lubimy wszyscy i dużo,i często jemy. Dzisiaj karkówka polska nasza,bo przyleciała razem ze mną,ale jutro soczewicowo będzie. Jak obiad mięsny,to najbardziej lubię ziemniaki czy kaszę z sosem i surówką lub sałatą,czyli na mięsie bez mięsa :-)

Każdy to co lubi,ja chociażby dla zdrowia bo ono mi się przede wszystkim poprawiło.?