Dieta Dukana czy ktoras z Was stosowala ? Opinie :)

01 czerwca 2018 09:29
Interesuje sie dietami, niestety sama nie wytrzymam na zadnej dluzej niz 1 dzien :( 
Wiem doskonale na przykladzie 2 kolezanek, ze dieta Dukana jest skuteczna - obie schudly ponad 15kg.
U mnie problemem jest fakt ze uwielbiam pieczywo, buleczki a takze codziennie kartofelki ( takze jako frytki...) , ryz, makarony..
 
Dieta Dukana ma cztery etapy/fazy, które mają pomóc osiągnąć upragniony spadek wagi. Najważniejszą zasadą diety Dukana jest jedzenie głównie produktów białkowych.Pomimo że dieta Dukana jest na cenzurowanym u większości dietetyków, którzy raczej nie dostrzegają jej zalet, to warto przywołać także jej jaśniejsze strony. Z pewnością zwraca ona uwagę na niezwykle istotną rolę białka w organizmie. Zaleca jedzenie ryb, które są świetnym źródłem kwasów omega-3. Z diety tej można też wziąć wiele dobrego: wyeliminować słodycze, wprowadzić do jadłospisu chude mięso oraz warzywa i owoce (ale w większej ilości, niż zaleca Dukan). Osoby na diecie białkowej mają pić dużo wody.
01 czerwca 2018 10:10 / 1 osobie podoba się ten post
Najlepszą dieta jest dieta "NŻD" i też wymaga poświęceń.
01 czerwca 2018 12:56
Ally

Interesuje sie dietami, niestety sama nie wytrzymam na zadnej dluzej niz 1 dzien :( 
Wiem doskonale na przykladzie 2 kolezanek, ze dieta Dukana jest skuteczna - obie schudly ponad 15kg.
U mnie problemem jest fakt ze uwielbiam pieczywo, buleczki a takze codziennie kartofelki ( takze jako frytki...) , ryz, makarony..
 
Dieta Dukana ma cztery etapy/fazy, które mają pomóc osiągnąć upragniony spadek wagi. Najważniejszą zasadą diety Dukana jest jedzenie głównie produktów białkowych.Pomimo że dieta Dukana jest na cenzurowanym u większości dietetyków, którzy raczej nie dostrzegają jej zalet, to warto przywołać także jej jaśniejsze strony. Z pewnością zwraca ona uwagę na niezwykle istotną rolę białka w organizmie. Zaleca jedzenie ryb, które są świetnym źródłem kwasów omega-3. Z diety tej można też wziąć wiele dobrego: wyeliminować słodycze, wprowadzić do jadłospisu chude mięso oraz warzywa i owoce (ale w większej ilości, niż zaleca Dukan). Osoby na diecie białkowej mają pić dużo wody.

Lepiej jeść wszystko w małych ilościach. Nie jestem zwolenniczką diet, co jakiś czas możesz zrobić post oczyszczający. Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi pod warunkiem, że nie będziesz się objadać.
14 czerwca 2018 20:00
Wydaje mi się że nie warto się zamykać totalnie na jedną dietę. Lepiej po prostu stosować zdrowe żywienie, albo wybrać lepszą opcję bo bardzo duża ilość biała nie działa dobrze na organizm. Na przykład tutaj możesz wiele porad znaleźć - https://michalwrzosek.pl/dieta/dieta-tluszczowa/ albo po prostu zgłosić się do Michała który jest świetnym dietetykiem
14 czerwca 2018 20:34
Maczkuna

Wydaje mi się że nie warto się zamykać totalnie na jedną dietę. Lepiej po prostu stosować zdrowe żywienie, albo wybrać lepszą opcję bo bardzo duża ilość biała nie działa dobrze na organizm. Na przykład tutaj możesz wiele porad znaleźć - https://michalwrzosek.pl/dieta/dieta-tluszczowa/ albo po prostu zgłosić się do Michała który jest świetnym dietetykiem

biała na pewno nie działa na organizm,ile dostajesz za promowanie Pana Michała
14 czerwca 2018 20:50 / 1 osobie podoba się ten post
Ally

Interesuje sie dietami, niestety sama nie wytrzymam na zadnej dluzej niz 1 dzien :( 
Wiem doskonale na przykladzie 2 kolezanek, ze dieta Dukana jest skuteczna - obie schudly ponad 15kg.
U mnie problemem jest fakt ze uwielbiam pieczywo, buleczki a takze codziennie kartofelki ( takze jako frytki...) , ryz, makarony..
 
Dieta Dukana ma cztery etapy/fazy, które mają pomóc osiągnąć upragniony spadek wagi. Najważniejszą zasadą diety Dukana jest jedzenie głównie produktów białkowych.Pomimo że dieta Dukana jest na cenzurowanym u większości dietetyków, którzy raczej nie dostrzegają jej zalet, to warto przywołać także jej jaśniejsze strony. Z pewnością zwraca ona uwagę na niezwykle istotną rolę białka w organizmie. Zaleca jedzenie ryb, które są świetnym źródłem kwasów omega-3. Z diety tej można też wziąć wiele dobrego: wyeliminować słodycze, wprowadzić do jadłospisu chude mięso oraz warzywa i owoce (ale w większej ilości, niż zaleca Dukan). Osoby na diecie białkowej mają pić dużo wody.

Dieta Dukana bardzo obciąża nerki i można ją stosować tylko raz w życiu. A najlepiej wcale. Szkoda zdrowia. 
Też mam lekką nadwagę. No dobra pare kilko przydałoby się zrzucić  Mnie bardzo motywują okazje typu Wielki Post, bo inaczej to ni dy rydy. I tak właśnie ostatnio postanowiłam nie jeść słodyczy przez caly post i wytrwałam . Zeszło mi trochę tam gdzie było więcej niż powinno  Ale... skończył się post i od nowa dawaj hulaj dusza ehhh 
Teraz czekam na następny 
14 czerwca 2018 22:18
Contado

Dieta Dukana bardzo obciąża nerki i można ją stosować tylko raz w życiu. A najlepiej wcale. Szkoda zdrowia. 
Też mam lekką nadwagę. No dobra pare kilko przydałoby się zrzucić :niesmialy: Mnie bardzo motywują okazje typu Wielki Post, bo inaczej to ni dy rydy. I tak właśnie ostatnio postanowiłam nie jeść słodyczy przez caly post i wytrwałam :upup:. Zeszło mi trochę tam gdzie było więcej niż powinno :oklaski3: Ale... skończył się post i od nowa dawaj hulaj dusza ehhh :bezradny:
Teraz czekam na następny :smiech3:

Wytrzymałam na diecie Dukana dwa tygodnie kilka lat temu. Skutki uboczne to 3 kilo w dół, innych nie miałam, ale słyszałam, że niezbyt zdrowa na nerki jest ta dieta. U mnie zadziałało: słodycze precz, chleb precz i bieganie codziennie. 4 kilo w dół. Teraz ważę, tyle, że jestem zadowolona. 
16 czerwca 2018 11:31 / 1 osobie podoba się ten post
krymas148

Wytrzymałam na diecie Dukana dwa tygodnie kilka lat temu. Skutki uboczne to 3 kilo w dół, innych nie miałam, ale słyszałam, że niezbyt zdrowa na nerki jest ta dieta. U mnie zadziałało: słodycze precz, chleb precz i bieganie codziennie. 4 kilo w dół. Teraz ważę, tyle, że jestem zadowolona. 

Ja nawet ksiązkę kupiłam. Przeczytałam co nie co i nie stosowałam. Książke podarowałam siostrzenicy i bałam sie zapytać czy diete stosowała. Na oko, chyba nie . Lubi sobie pojeść
16 czerwca 2018 19:57 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Ja nawet ksiązkę kupiłam. Przeczytałam co nie co i nie stosowałam. Książke podarowałam siostrzenicy i bałam sie zapytać czy diete stosowała. Na oko, chyba nie . Lubi sobie pojeść :glodny:

No tak. :) :) :)