Budżet na szteli

15 listopada 2018 13:56 / 1 osobie podoba się ten post
Zauważyłam że nie ma żadnej stałej stawki żywieniowej (prawnie ma być 8e. na os.dziennie) jednak za każdym razem się spotykam z inną kwota...Teraz mam np.5euro (nas2)na osobę dziennie x 10 więc bez szalenstwa i tylko Rewe w okolicach.I nie jestem u klasy średniej więc troszkę skompstwem zalatuje
15 listopada 2018 14:17
Fajny dzisiaj kupiłam koszyk na rower , żeby mieć lzej mam osobny nawet na kwiaty
Ale pieniądze to nie najważniejsze
15 listopada 2018 14:21 / 1 osobie podoba się ten post
Jestem na szteli tylko z pdp. Córka zakupuje środki chemiczne, do prania i pampersy. Ja zaraz po przyjeździe tj. tydzień temu w poniedziałek dostałam 150 euro. Pytałam czy to na tydzień?. I dostałam taka odpowiedź, że jak się mi skończą mam pokazać paragony i znowu dostanę. Tutaj pdp je dużo owoców i jogurtów, deserów, lodow i to pochłania znaczna część budżetu. Zakupy robie we wtorki i piątki. Jutro więc jest dzień zakupów i zostało mi niewiele więcej będę wołać bo już światło w lodówce widać. 
15 listopada 2018 14:26 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Jestem na szteli tylko z pdp. Córka zakupuje środki chemiczne, do prania i pampersy. Ja zaraz po przyjeździe tj. tydzień temu w poniedziałek dostałam 150 euro. Pytałam czy to na tydzień?. I dostałam taka odpowiedź, że jak się mi skończą mam pokazać paragony i znowu dostanę. Tutaj pdp je dużo owoców i jogurtów, deserów, lodow i to pochłania znaczna część budżetu. Zakupy robie we wtorki i piątki. Jutro więc jest dzień zakupów i zostało mi niewiele więcej będę wołać bo już światło w lodówce widać. 

No to macie fajnie, tu pdp. z owoców zje dziennie z pół jabłka, czasem jakiś cytrus.Mam gotować zupy(akurat ok bo mało płynów przyjmuje).Kiedyś pracowałam jako intendentka więc poradzę dobie.Tylko uważam że to skąpstwo, mieć dużo forsy a tak postępować!
15 listopada 2018 14:33
Elka40

No to macie fajnie, tu pdp. z owoców zje dziennie z pół jabłka, czasem jakiś cytrus.Mam gotować zupy(akurat ok bo mało płynów przyjmuje).Kiedyś pracowałam jako intendentka więc poradzę dobie.Tylko uważam że to skąpstwo, mieć dużo forsy a tak postępować!

Ty jeszcze nie widziałaś skąpych ludzi. W maju i czerwcu byłam na takiej szteli że przyjechałam chudsza o 10kg. Nalalam dziadkowi talerz zupy a babka podchodziła i połowę odkrywała a sama wpierda.....że 120 kg ważyła. 
15 listopada 2018 16:37
Na to nie nalezy się zgadzac! No zobaczymy jak po 2mc.pdp.bedzie "wyglądać"? Zrobią badania i wyjdzie czy są braki.Jak to mówią "nie dasz piekarzowi, to dasz lekarzowi".Może niektórzy uważają że w os.po 90tce nie należy już "inwestować"a mogłoby być że dożyje i setki
15 listopada 2018 17:26 / 1 osobie podoba się ten post
Ja mam 150 na tydzień na 3 os plus córki jedzą u nas sobota niedziela . Dodatkowo córki kupują papier chusteczki dżemy mleko same i przywożą mi do domu żebym nie musiała targać .
15 listopada 2018 17:29
Dusia1978

Ty jeszcze nie widziałaś skąpych ludzi. W maju i czerwcu byłam na takiej szteli że przyjechałam chudsza o 10kg. Nalalam dziadkowi talerz zupy a babka podchodziła i połowę odkrywała a sama wpierda.....że 120 kg ważyła. :do bani:

Ja na pierwszej steli w Niemczech , miałam tragedie suchy chleb , dżem salceson i ser .. zero warzyw a zupy na oleju i boczku . Babka robiła zakupy sama wydawała z 50 e tygodniowo .. dla dziadka i dla niej tylko jabłka były ale dla mnie już nie .. to jest skąpstwo a spagetti robiła z boczku cebuli makaronu i sosu z kartonu a gdzie mielone ? ..
15 listopada 2018 17:39
No tak! A później się dziwią że mózg obumiera(skoro przez lata nie odżywiony). Zamiast się konserwantami "zapychać" to lepiej zjeść mniej ale za to coś wartościowego np.codziennie pół avocado.Udowodniono że ten owoc ma najlepsze składniki odżywiające mózg.Sa sztele i sztele.
Na każdej jakieś + i -
15 listopada 2018 19:01 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

No tak! A później się dziwią że mózg obumiera(skoro przez lata nie odżywiony). Zamiast się konserwantami "zapychać" to lepiej zjeść mniej ale za to coś wartościowego np.codziennie pół avocado.Udowodniono że ten owoc ma najlepsze składniki odżywiające mózg.Sa sztele i sztele.
Na każdej jakieś + i -

Dokładnie 
Tu na obecnym miejscu chętnie jedzą warzywa i owoce ale dziadek i tak fan kartofli i mięsa . Ja bardziej zupy i warzywa sałatki kuskus chude mięso . Ale jedzą chętnie .