Starsza opiekunka

14 lutego 2019 07:36 / 2 osobom podoba się ten post
Witam wszystkich! Mam pytanie do was, czy sa jakies ograniczenia wiekowe opiekunek? Obecnie szukam mozliwosci pracy dla mojej mamy. Wyslalam pare zgloszen, ale jak do tej pory albo odpowy, albo brak odzewu. Od lat mieszkam w Niemczech i chcialabym, zeby moja mama tez przeprowadzila sie z Polski gdzies w okolice. Niestety ona nie chce dla niekogo byc ciezarem, poza tym jest osoba bardzo energiczna i pracowita, wiec powiedziala, ze tylko w domu bez zadnego zajecia nie bedzie siedziec. Stad wpadlam na pomysl, zeby znalesc jej zatrudnienie jako opiekunka - czula by sie potrzebna i moglaby troche zarobic. Mama oczywiscie jest bardzo chetna na taka propozycje. Problem jest w tym, ze ma juz 70 lat. Czy jest juz za pozno na znalezienie pracy jako opiekunka? Mama ma duze doswiadczenie w opiece. Zajmowala sie moja babcia po wylewie przez 10 lat (babcia nie mogla juz wstawac z lozna). Potem przez 5 lat chorym mezem - podobna opieka. W chwili obecnej dorabia jako opiekunka dochodzaca do kilku starszych podopiecznych.
Jesli udaloby sie cos dla niej znalesc w okolicy Heidenheim/Ulm/Stuttgard to moglabym czesto podjechac i pomoc na przyklad przy zakupach. W okolicy Solingen lub Koloniii mieszka moja siotra, ktora tez moglaby ja wesprzec.
Z Niemieckiego zna tylko podstawy, ale moglaby sie poduczyc. Ewentualnie z kontaktem z rodzina podopiecznego moglabym ja lub siotra pomoc (obie mowimy biegle po niemiecku).
Pozdrawiam!
Izabela
 
14 lutego 2019 08:19 / 4 osobom podoba się ten post
Pracują opiekunki mające 70 lat, ale zaczynały wcześniej. Wydaje mi się, że to jeden z powodów braku odzewu. Poza tym napisałaś "wysłałam zgłoszenia". Gdybym miała firmę, to z dystansem podchodziłabym do osoby zaczynającej pracę w tym wieku, za którą ktoś wysyła zgłoszenia. Ona musi udowodnić, że sobie radzi, a nie, że potrzebuje pomocy. Kolejny punkt to ewentualne miejsce pracy zawężone do niedużego terenu.
Na miejscu mamy zadzwoniłabym do różnych firm, przeszła weryfikację językową (czyli teraz jak najwięcej uczyła podstawowych słów i zwrotów potrzebnych w opiece) i czekała na zgłoszenia- bo przy takich ograniczeniach to może potrwać.
Poza tym można szukać prywatnie, wśród znajomych, w mediach społecznościowych. Ale jak najwięcej musi robić mama, bo działanie za nią sugeruje ograniczoną sprawność, a tu trzeba pokazać, że jest odwrotnie.
03 czerwca 2019 11:19

Musisz być na pewno sprawna fizycznie, żeby móc się zaopiekować tą starszą osobą. Ciężko Ci będzie w przeciwnym razie znaleźć pracę w tym zawodzie. Ja sama wiem, że czasem trzeba się pomęczyć, ale to zależy jeszcze kim będziesz się opiekować. Do tej pory nie miałam jakoś ciężko. Często trafiałam na osoby, które były w znacznym stopniu samodzielne i moja praca nie była bardzo ciężka, ale to wiadomo, że różnie może być. Pracuję przez (usunięte). U nich mam pewność, że nawet jak trafi się cięższy pacjent, mogę liczyć na wsparcie. 

03 czerwca 2019 12:57 / 1 osobie podoba się ten post
Pomoc dla Opiekunów. (usunięto ze względów bezpieczeństwa)
03 czerwca 2019 12:58 / 1 osobie podoba się ten post
opzz. (w skrócie) organizacja.koncowka to
jak nasze rodowe blachy
03 czerwca 2019 13:01 / 2 osobom podoba się ten post
do osoby z organiz.-pomagajacej:pięć siedem cwo dwa czetyrie diewiat vier seven trzy
03 czerwca 2019 13:25 / 3 osobom podoba się ten post
Elka40

do osoby z organiz.-pomagajacej:pięć siedem cwo dwa czetyrie diewiat vier seven trzy

Ja paniał
Witaj
03 czerwca 2019 17:11 / 4 osobom podoba się ten post
A co to jest cwo???
03 czerwca 2019 17:22 / 3 osobom podoba się ten post
Malgi

A co to jest cwo???

Dwa?
03 czerwca 2019 17:56 / 3 osobom podoba się ten post
Malgi

A co to jest cwo???

Zwei, ale i u mnie też tak czasami mówili
03 czerwca 2019 18:56 / 4 osobom podoba się ten post
Elka40

do osoby z organiz.-pomagajacej:pięć siedem cwo dwa czetyrie diewiat vier seven trzy

Ela Mein Gott szyfr czy co wojna już dawno się skończyła 
03 czerwca 2019 19:21 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ela Mein Gott szyfr czy co wojna już dawno się skończyła :hihi:

sama się teraz kładę ze śmiechu...chciałam podać nr.do gościa który działa w organizacji pomocy op.a tu tak trzeba bo będzie" usunięte w celu blablabla........"
03 czerwca 2019 19:23 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ela Mein Gott szyfr czy co wojna już dawno się skończyła :hihi:

Jak w serialu "Allo Allo" psssssttttt Ivett, upadła Madonna z wielkim cycem....Helga i takie tam klimaty
 
 
03 czerwca 2019 19:49 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

:smiech3:sama się teraz kładę ze śmiechu...chciałam podać nr.do gościa który działa w organizacji pomocy op.a tu tak trzeba bo będzie" usunięte w celu blablabla........"

Masz na myśli OPZZ? 
03 czerwca 2019 20:20 / 2 osobom podoba się ten post
Gdzieś wklejałem kiedyś linka z danymi tego gościa, na stronce OPZZ też są informacje