Poziom A2 potwierdzony certyfikatem

13 czerwca 2019 14:13 / 1 osobie podoba się ten post
Cześć. Koleżanki i Koledzy zwracam sie do Was z zapytaniem. Poziom A2 niemickego to jaki to poziom wg. zatrudniających nas agencji? Podstawowy, komunikatywny czy już dobry?
13 czerwca 2019 15:17 / 1 osobie podoba się ten post
A to już konkretną agencja konkretnie oceni

https://www.sprachenatelier-berlin.de/pl/topic/3770.poziomy-zaawansowania-j%C4%99zyka-niemieckiego.html
13 czerwca 2019 17:29 / 4 osobom podoba się ten post
Większość rekruterek z agencji sprawdzających znajomośc języka niemieckiego , po pierwsze  nie słyszała o kwalifikowanych i uznawanych w całej UE poziomach zaawansowania znajomości języka , a po drugie bywa , że majac niemiecki certyfikat B2 , sprawdzająca zjamomość niemieckiego rekruterka , stwierdza , że znasz  język na poziomie ledwo komunikatywanym .nie wspominając o tym , że sama popełnia błedy :( 
13 czerwca 2019 20:58 / 2 osobom podoba się ten post
Aniabeznazwy

Większość rekruterek z agencji sprawdzających znajomośc języka niemieckiego , po pierwsze  nie słyszała o kwalifikowanych i uznawanych w całej UE poziomach zaawansowania znajomości języka , a po drugie bywa , że majac niemiecki certyfikat B2 , sprawdzająca zjamomość niemieckiego rekruterka , stwierdza , że znasz  język na poziomie ledwo komunikatywanym :modlmy sie:.nie wspominając o tym , że sama popełnia błedy :( 

A dajmy spokój z tym ocenianiem, jak nie wiadomo o co chodzi to o kasę zawsze, mnie jedna Agentura rok temu oceniła na kom+, oraz 1300e, pani wymawiała wszystkie ''r'' i mówiła ''bitte'' tak jak się pisze. Życzyłam pani miłego dnia i podziękowałam. Tutaj oceniał mnie Niemiec i wcale nie pytał o tematy związane z opieką, tylko pytał o kwalifikacje, szkoły jakie kończyłam, trochę kwestii rodzinnych, o pracę w Heimie. Pieniądze dostałam jakie chciałam, więcej nigdzie nie dostanę. Ocenił mnie lepiej niż ja sama i taka ocena jest dla mnie miarodajna, a nie pani która robi wszystko żeby urwać jak najwięcej.
13 czerwca 2019 21:08 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

A to już konkretną agencja konkretnie oceni:-)

https://www.sprachenatelier-berlin.de/pl/topic/3770.poziomy-zaawansowania-j%C4%99zyka-niemieckiego.html

Agencja oceni komunikatywna  żeby mniej płacić opiekunce . Najgorzej, że te które oceniają same nie znają języka tylko wykute parę słów grzecznościowych i parę dotyczącą opieki . Mozna je zagiąć szybko .
13 czerwca 2019 21:12 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Agencja oceni komunikatywna  :lol3: żeby mniej płacić opiekunce . Najgorzej, że te które oceniają same nie znają języka tylko wykute parę słów grzecznościowych i parę dotyczącą opieki . Mozna je zagiąć szybko .

Wiem, żartowałem 
13 czerwca 2019 22:04
Luke

Wiem, żartowałem :-)

Wiem, wiem
26 listopada 2019 17:54
Sprawdzanie kwalifikacji językowych są nie do rze czne
26 listopada 2019 18:17 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

Sprawdzanie kwalifikacji językowych są nie do rze czne

A czemu są niedorzeczne?
26 listopada 2019 18:49 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj rozmawiałam z koleżankom właśnie o takim certyfikacie potwierdzającym znajomość języka niemieckiego  i ona powiedziała, że przygotowuje się do egzaminu i jak go zda  to otrzyma certyfikat. Trochę byłam zaskoczona a właściwie posiadając taki certyfikat to miałabym gwarancję, że nikt nie będzie kwestionować mojego poziomu znajomości języka. Może weryfikacja przeprowadzana przez agencje by mnie ominęła?
Ciekawe dla mnie było to, że kolezanka powiedziała, że chce otrzymać taki certyfikat dla własnej satysfakcji. 
Satysfakcja też ważna 
26 listopada 2019 19:00
Darson

Cześć. Koleżanki i Koledzy zwracam sie do Was z zapytaniem. Poziom A2 niemickego to jaki to poziom wg. zatrudniających nas agencji? Podstawowy, komunikatywny czy już dobry?

A2 to poziom komunikatywny. 
26 listopada 2019 19:10 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67

Dzisiaj rozmawiałam z koleżankom właśnie o takim certyfikacie potwierdzającym znajomość języka niemieckiego  i ona powiedziała, że przygotowuje się do egzaminu i jak go zda  to otrzyma certyfikat. Trochę byłam zaskoczona a właściwie posiadając taki certyfikat to miałabym gwarancję, że nikt nie będzie kwestionować mojego poziomu znajomości języka. Może weryfikacja przeprowadzana przez agencje by mnie ominęła?
Ciekawe dla mnie było to, że kolezanka powiedziała, że chce otrzymać taki certyfikat dla własnej satysfakcji. 
Satysfakcja też ważna :niech zyje:

Wiesz co ,czemu nie .Szczerze mówiąc taka odpytajka przez telefon to pic na wodę ...pytają bo muszą czy cokolwiek wiesz .Prawie kazda firma zadaje te same pytania, możesz odpowiedzi wykuć na blachę .A co ciekawe ha jedną firma oceni Cię na komunikatywny dobry, druga przy podobnym zestawie pytań na dobry a Ty sama wiesz tak naprawde ile potrafisz.Przyjezdzasz do De i dopiero wyłazi wszystko. Jeden ma komunikatywny  i gada składnie gramatycznie a drugi z innej firmy ma dobry a zbudować zdania nie potrafi albo bazuje na znajomości słów związanych tylko z opieką w domu a wypuść takiego człeka poza dom .
26 listopada 2019 19:16 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Wiesz co ,czemu nie .Szczerze mówiąc taka odpytajka przez telefon to pic na wodę ...pytają bo muszą czy cokolwiek wiesz .Prawie kazda firma zadaje te same pytania, możesz odpowiedzi wykuć na blachę .A co ciekawe ha jedną firma oceni Cię na komunikatywny dobry, druga przy podobnym zestawie pytań na dobry a Ty sama wiesz tak naprawde ile potrafisz.Przyjezdzasz do De i dopiero wyłazi wszystko. Jeden ma komunikatywny  i gada składnie gramatycznie a drugi z innej firmy ma dobry a zbudować zdania nie potrafi albo bazuje na znajomości słów związanych tylko z opieką w domu a wypuść takiego człeka poza dom .

Czyli tak. 
Certyfikat tak jak referencje zawsze przydać się może. 
Chociaż ostatnio zamiennik  zaproponował, że mi referencje napisze 
26 listopada 2019 19:18 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67

Czyli tak. 
Certyfikat tak jak referencje zawsze przydać się może. 
Chociaż ostatnio zamiennik  zaproponował, że mi referencje napisze :matrix:

A co za to chciał,?
26 listopada 2019 19:20 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

A co za to chciał,?:hihi:

Właśnie to było najbardziej zadziwiające, że nic