Rozmowa do reportażu o opiece w Niemczech

18 lutego 2020 15:15 / 2 osobom podoba się ten post
Witam wszystkich na forum, 
 
nazywam się Grzegorz Szymanowski i jestem dziennikarzem z Berlina. Dla radia Deutschlandfunk Kultur przygotowuję reportaż o opiekunach osób starszych w Niemczech i w Polsce. Chcemy opowiedzieć o realiach pracy, z jakimi spotykają się opiekunki osób starszych w Niemczech.
 
Interesują nas historie, które Panie przeżyły. Interesują nas na przykład problemy, o których czytamy tutaj na forum: nadgodziny, niedokładne opisy steli przez agencje, wygórowane oczekiwania/warunki ze strony rodzin, i inne. Wśród niemieckiej publiczności, do której to adresujemy, jest nadal mała świadomość tych problemów. A prawdziwe historie z życia najlepiej trafiają do wyobraźni.
 
Bardzo chciałbym usłyszeć o Waszych doświadczeniach - zapraszam do kontaktu! Mój numer to +4915732429155, jestem też na Whatsapp. Mój adres email (usunięto ze względów bezpieczeństwa) się na każdy kontakt! 
 
Pozdrawiam serdecznie,
 
Grzegorz Szymanowski
18 lutego 2020 15:28 / 4 osobom podoba się ten post
SzymanowskiG

Witam wszystkich na forum, 
 
nazywam się Grzegorz Szymanowski i jestem dziennikarzem z Berlina. Dla radia Deutschlandfunk Kultur przygotowuję reportaż o opiekunach osób starszych w Niemczech i w Polsce. Chcemy opowiedzieć o realiach pracy, z jakimi spotykają się opiekunki osób starszych w Niemczech.
 
Interesują nas historie, które Panie przeżyły. Interesują nas na przykład problemy, o których czytamy tutaj na forum: nadgodziny, niedokładne opisy steli przez agencje, wygórowane oczekiwania/warunki ze strony rodzin, i inne. Wśród niemieckiej publiczności, do której to adresujemy, jest nadal mała świadomość tych problemów. A prawdziwe historie z życia najlepiej trafiają do wyobraźni.
 
Bardzo chciałbym usłyszeć o Waszych doświadczeniach - zapraszam do kontaktu! Mój numer to +4915732429155, jestem też na Whatsapp. Mój adres email (usunięto ze względów bezpieczeństwa) się na każdy kontakt! 
 
Pozdrawiam serdecznie,
 
Grzegorz Szymanowski

jednego wywiadu już udzieliłam kilka dni temu 
Chętnie opowiem co mnie cieszy w tej pracy a co bardzo denerwuje 
Pozdrawiam 
18 lutego 2020 15:57 / 3 osobom podoba się ten post
SzymanowskiG

Witam wszystkich na forum, 
 
nazywam się Grzegorz Szymanowski i jestem dziennikarzem z Berlina. Dla radia Deutschlandfunk Kultur przygotowuję reportaż o opiekunach osób starszych w Niemczech i w Polsce. Chcemy opowiedzieć o realiach pracy, z jakimi spotykają się opiekunki osób starszych w Niemczech.
 
Interesują nas historie, które Panie przeżyły. Interesują nas na przykład problemy, o których czytamy tutaj na forum: nadgodziny, niedokładne opisy steli przez agencje, wygórowane oczekiwania/warunki ze strony rodzin, i inne. Wśród niemieckiej publiczności, do której to adresujemy, jest nadal mała świadomość tych problemów. A prawdziwe historie z życia najlepiej trafiają do wyobraźni.
 
Bardzo chciałbym usłyszeć o Waszych doświadczeniach - zapraszam do kontaktu! Mój numer to +4915732429155, jestem też na Whatsapp. Mój adres email (usunięto ze względów bezpieczeństwa) się na każdy kontakt! 
 
Pozdrawiam serdecznie,
 
Grzegorz Szymanowski

Jestem lekutko  zblazowaną i świadomą swych praw i obowiązków opiekunką. Na tyle świadomą , że zmieniłam kraj "opiekowania", więc popsułabym Wam tylko ideę . Ale pomysł dobry i potrzebny, a reportaż w tym wypadku jest dobrze dobraną formą przekazu. Nagłośnienie jak najbardziej wskazane- im wiecej prób tym lepiej, bo kropla drąży skałę i może w końcu uderzy też o polską stronę tej machiny , delegowaniem, pracą tymczasową itp. zwanym, a co jest w zakresie rozwiązań pracowniczych pójściem po najmniejszej linii oporu, jeśli chodzi o prace opiekunki. Powodzenia !
18 lutego 2020 15:58 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Jestem lekutko :-) zblazowaną i świadomą swych praw i obowiązków opiekunką. Na tyle świadomą , że zmieniłam kraj "opiekowania", więc popsułabym Wam tylko ideę . Ale pomysł dobry i potrzebny, a reportaż w tym wypadku jest dobrze dobraną formą przekazu. Nagłośnienie jak najbardziej wskazane- im wiecej prób tym lepiej, bo kropla drąży skałę i może w końcu uderzy też o polską stronę tej machiny , delegowaniem, pracą tymczasową itp. zwanym, a co jest w zakresie rozwiązań pracowniczych pójściem po najmniejszej linii oporu, jeśli chodzi o prace opiekunki. Powodzenia !

18 lutego 2020 16:22 / 3 osobom podoba się ten post
Reportarzy bylo juz wiele , ksiazek na temat opieki , a nawet filmy tez byly . A aa, wywiady w telewizji i w prasie były ? byly . I na tym sie kończy . Moze lepiej rozpracowac agencje np. jak rekrutuja , jakie kryterIa stosuja . Jak reaguja na skargi wyslanej w ciemno opiekunki . To bylaby senscja . Opiekunki to pokorne pracownie, znajace swoje prawa , ale bez ich egzekwowania . Przecież  po przyjezdzie na miejsce nie mozna nie przystąpić  do pracy w razie rozbieżności miedzy umowa a stanem faktycznym .Trzeba przepychac sie z agencja nim znajdzie druga naiwna (  przepraszam za okreslenie ) na to miejsce . Nagadalabym jak nie wiem kto 
 
18 lutego 2020 16:27 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Reportarzy bylo juz wiele , ksiazek na temat opieki , a nawet filmy tez byly . A aa, wywiady w telewizji i w prasie były ? byly . I na tym sie kończy . Moze lepiej rozpracowac agencje np. jak rekrutuja , jakie kryterIa stosuja . Jak reaguja na skargi wyslanej w ciemno opiekunki . To bylaby senscja . Opiekunki to pokorne pracownie, znajace swoje prawa , ale bez ich egzekwowania . Przecież  po przyjezdzie na miejsce nie mozna nie przystąpić  do pracy w razie rozbieżności miedzy umowa a stanem faktycznym .Trzeba przepychac sie z agencja nim znajdzie druga naiwna (  przepraszam za okreslenie ) na to miejsce . Nagadalabym jak nie wiem kto :-)
 

To jak agencje rekrutują to jest tajemnica poliszynela- a właściwie żadna. Wg pomysłodawcy ma to dotrzeć do odpowiedniego odbiorcy- choć moim zdaniem to jeszcze zbyt mały krąg, ale ziarnko do ziarnka...Książka książce nierówna. Betrojerinki to była książka pisana pod publiczkę-choć może zamiar był inny. Liczę teraz na Rebel Radio- kiedyś musi się udać...
18 lutego 2020 16:45 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Reportarzy bylo juz wiele , ksiazek na temat opieki , a nawet filmy tez byly . A aa, wywiady w telewizji i w prasie były ? byly . I na tym sie kończy . Moze lepiej rozpracowac agencje np. jak rekrutuja , jakie kryterIa stosuja . Jak reaguja na skargi wyslanej w ciemno opiekunki . To bylaby senscja . Opiekunki to pokorne pracownie, znajace swoje prawa , ale bez ich egzekwowania . Przecież  po przyjezdzie na miejsce nie mozna nie przystąpić  do pracy w razie rozbieżności miedzy umowa a stanem faktycznym .Trzeba przepychac sie z agencja nim znajdzie druga naiwna (  przepraszam za okreslenie ) na to miejsce . Nagadalabym jak nie wiem kto :-)
 

Może nie można nie przystąpić do pracy ale można zaprzestać jej wykonywania. Miałam taki zapis w umowie 
Jedno jest pewne powinno się o naszej pracy mówić i pisać rzetelnie 
PS 
Jaką firmą opowie o swojej działalności??????? 
18 lutego 2020 17:02 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Może nie można nie przystąpić do pracy ale można zaprzestać jej wykonywania. Miałam taki zapis w umowie :radosc1:
Jedno jest pewne powinno się o naszej pracy mówić i pisać rzetelnie :-)
PS 
Jaką firmą opowie o swojej działalności??????? 

Opowiedzieć opowie, ale w samych superlatywach :) problemy, niedociągnięcia?!nie, nie, pomylił szanowny pan przystanki :)
18 lutego 2020 17:16
pulpecja86

Opowiedzieć opowie, ale w samych superlatywach :) problemy, niedociągnięcia?!nie, nie, pomylił szanowny pan przystanki :)

To po co komu takie opowieści z mchu i paproci 
18 lutego 2020 18:35 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

To po co komu takie opowieści z mchu i paproci :oczko2:

Jak to komu? Przecie reklama dźwignią handlu :)
18 lutego 2020 18:55 / 1 osobie podoba się ten post
pulpecja86

Jak to komu? Przecie reklama dźwignią handlu :)

20 maja 2020 17:31 / 3 osobom podoba się ten post
Witam ponownie! Bardzo dziękuję za odzew na forum i w prywatnych wiadomościach! Dla zainteresowanych, tutaj nasza audycja, już do odsłuchania i przeczytania: https://www.deutschlandfunkkultur.de/haeusliche-betreuung-ausbeutung-rund-um-die-uhr.976.de.html?dram:article_id=476882
 
Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz Szymanowski