RAJSTOPY UCISKOWE

02 lutego 2021 15:19 / 2 osobom podoba się ten post
HEJ.
SŁUCHAJCIE NIE  MAM W UMOWIE ZAKŁADANIA RAJSTOP UCISKOWYCH, ROBIŁAM TO BO BARDZO MNIE PROSIŁA RODZINA. DOSTAŁAM 2 EURO ZA DZIEN TJ ZA ZAŁOZENIE I SCIAGNIĘCIE. ORJĘTUJECIE SIĘ ILE BIERZE ZA TO PIELĘGNIARKA W NIEMCZECH? W INTERNECIE PRZEZCYTAŁAM ZE 10 EURO, A KOLEZANKA MÓWI, ZE NAWET DO 25 EURO ZA DZIEŃ. pROSZĘ O POMOC?
 
02 lutego 2021 15:42 / 5 osobom podoba się ten post
Nadgorliwość nie popłaca, to nie należy do naszych obowiązków. Ryzykujesz o wiele więcej, to robią Pflegedinsty, jak się coś wydarzy to i 2 tysie euro na ''papugę'' będzie za mało. Ręce mi opadają
02 lutego 2021 18:09 / 4 osobom podoba się ten post
Ręce to opadają, jak firma w której się pracuje twierdzi, że można się tego nauczyć, bo to jest łatwe, a wcześniejsza osoba na opiece też to robiła - czy za darmo to już tego nie wiadomo, a od samej babki, którą człowiek się zajmuje słyszy się, że jak człowiek się nie nauczy to ona sobie opiekunkę zmieni. Firmy tyle samo są warte co te rodziny. Ogólnie nie jest to trudne do nauczenia się, ale jak nie trzeba to się tego nie robi. 
02 lutego 2021 20:02 / 2 osobom podoba się ten post
Kaspira009.12

Ręce to opadają, jak firma w której się pracuje twierdzi, że można się tego nauczyć, bo to jest łatwe, a wcześniejsza osoba na opiece też to robiła - czy za darmo to już tego nie wiadomo, a od samej babki, którą człowiek się zajmuje słyszy się, że jak człowiek się nie nauczy to ona sobie opiekunkę zmieni. Firmy tyle samo są warte co te rodziny. Ogólnie nie jest to trudne do nauczenia się, ale jak nie trzeba to się tego nie robi. 

Potrafić, a móc to dwa odrębne pojęcia. Dla mnie robienie zastrzyków, podłączanie kroplówek, opatrywanie ran to też drobiazg, 20 parę lat to robiłam. Tutaj jestem Opiekunką i robię to co mogę i powinnam, a nie to co potrafię. Od Pani z Firmy poprosiłabym na piśmie zaświadczenie z podpisem i stemplem. A Pdp-ni mogą sobie zmieniać Opiekunki takie ich prawo, My też mamy taką samą możliwość i takie straszenie nie robi na mnie wrażenia. Poza tym mam w umowie zakres moich obowiązków i tam stoi jak wół co do mnie należy.
02 lutego 2021 20:05 / 2 osobom podoba się ten post
W umowie zakładanie pończoch uciskowych? Na jakiej podstawie? Tu nie chodzi o to, czy to się umie. Tylko o to, że to zabronione bez odpowiednich papierów. Może to trudne logistycznie, bo pdp., z tego co wiem, musi mieć to zakładane przed wstaniem z łóżka. Ale skoro mogą nas pociągnąć do odpowiedzialności za wykonywanie czegoś, co bez jakiegoś kursu jest zabronione, to po co ryzykować?
Ktoś kiedyś jednak mówił, że te najsłabsze, które można kupić w aptece bez recepty opiekunka może pomagać nakładać. Może to o takie chodzi? Nie sprawdzałam tego, ale jeśli to prawda, to nie sądzę, że wchodzi w grę tu jakaś dodatkowa zapłata.
 
03 lutego 2021 21:16 / 2 osobom podoba się ten post
W umowie to nigdy nie pisze, że trzeba zakładać rajstopy uciskowe. Babka ponoć sama je sobie wcześniej zakładała. Ja nie dyskutuje zbytnio z takimi firmami, bo nie mam o czym tylko kończę współpracę po miesiącu i tyle w temacie. Jak firma chce to jedna czy druga agencja może to sama robić przyjeżdżając do babki i spełniając jej czy innych domowników zachcianki.
30 marca 2022 19:23 / 1 osobie podoba się ten post
Pisze się maila z informacja do firmy i co oni na to ? Jeżeli wyraża zgodę to biorą winę na siebie a jak nie to niech oni się wykłucają 
11 grudnia 2022 11:22 / 1 osobie podoba się ten post
Ja podopiecznym zakładałam pończochy uciskowe dlatego, że potrafię to robić . Zakładam zaraz po porannej kąpieli, wtedy nogi są wypoczęte i idzie jak z płatka . Mam swój myk robię to bardzo szybko ,  tak.ze nawet niecierpliwy podopieczny nie zdarzy pomarudzic .