Rozczarowanie

09 października 2022 18:58 / 6 osobom podoba się ten post
Witam 
Przyjechałam na zlecenie ,ale podopieczna nie chce wgl nic robić jest poprostu tak nudna nie chce wgl podjąć żadnego zadania ani nawet spaceru. Całe dnie potrafi przeleżeć na kanapie myśląc ,że moje miejsce jest wiecznie obok niej tragedia .Jestem raczej aktywnym człowiekiem i czuję się zamknieta jak w klatce .Najpierw miała problemy z alkoholem po czym jak opowiedziałam o tym rodzinie nagle się zainteresowali ,ale poza tą pomocą raczej na nic więcej nie mogę liczyć . Ona uważa ,że ja wstając o 7 :40 muszę z nią siedzieć do 22 bo to mój obowiązek .Nie wiem jak ją ruszyć z tego domu a rodzina nie karze Mi do niczego jej nie zmuszać to jest jakaś tragedia 
09 października 2022 19:22 / 3 osobom podoba się ten post
SsAn

Witam 
Przyjechałam na zlecenie ,ale podopieczna nie chce wgl nic robić jest poprostu tak nudna nie chce wgl podjąć żadnego zadania ani nawet spaceru. Całe dnie potrafi przeleżeć na kanapie myśląc ,że moje miejsce jest wiecznie obok niej tragedia .Jestem raczej aktywnym człowiekiem i czuję się zamknieta jak w klatce .Najpierw miała problemy z alkoholem po czym jak opowiedziałam o tym rodzinie nagle się zainteresowali ,ale poza tą pomocą raczej na nic więcej nie mogę liczyć . Ona uważa ,że ja wstając o 7 :40 muszę z nią siedzieć do 22 bo to mój obowiązek .Nie wiem jak ją ruszyć z tego domu a rodzina nie karze Mi do niczego jej nie zmuszać to jest jakaś tragedia 

Nie musisz z nią siedzieć całymi dniami. Przerwa 2-3 godziny codziennie i jeden wolny dzień w tygodniu lub zamiennie 2 wolne popołudnia, to czas dla Ciebie.
Czas wolny!!!!!
Jeżeli zaczynasz pracę o 8 rano, to o 21 najpóźniej powinnaś już być w swoim łóżku.
09 października 2022 19:39 / 3 osobom podoba się ten post
Ja poprostu nie mogę tylko z nią siedzieć przez cały dzień bo Mnie to poprostu nudzi .Ona nawet nie podejmuje zbyt chętnie rozmowy i wiecznie robi akcję z jedzeniem bo powiedziałam jej córce ,że alkohol nadużywa 
10 października 2022 06:07 / 1 osobie podoba się ten post
SsAn

Ja poprostu nie mogę tylko z nią siedzieć przez cały dzień bo Mnie to poprostu nudzi .Ona nawet nie podejmuje zbyt chętnie rozmowy i wiecznie robi akcję z jedzeniem bo powiedziałam jej córce ,że alkohol nadużywa 

To znaczy jaką akcję?
Czy ona jest demencyjna?
Moja pedepcia też cały dzień leżakuje przed telewizorem, ale ja proponuję jej spacer po popołudniowej kawie. Ja idę pospacerować, a ona zostaje w domu.
10 października 2022 08:29
SsAn

Ja poprostu nie mogę tylko z nią siedzieć przez cały dzień bo Mnie to poprostu nudzi .Ona nawet nie podejmuje zbyt chętnie rozmowy i wiecznie robi akcję z jedzeniem bo powiedziałam jej córce ,że alkohol nadużywa 

Myślisz, że rodzina nie wiedziała że matka pije ? Tego się nie da ukryć . Podsuwaj jej małe porcyjki tak od niechcenia postaw jej w zasięgu ręki .Na siłę jej nie nakarmisz .Co zas do ciągłego siedzenia z nią,  to musisz być konsekwentna . Nie i nie .Jak się poddasz to nie popuści . Powodzenia .
10 października 2022 11:27
Problem polega na tym ,że ona nie podejmuje żadnych zajęć .Ona nawet telewizja nie jest zainteresowana ,ale jak Tylko wyjdę z jej pokoju odrazu za mną lata jak cień . Rodzina to Ja widzę jakie ma zainteresowanie ,że nikt nie podejmuje żadnych działań . 
 
10 października 2022 13:06 / 1 osobie podoba się ten post
SsAn

Problem polega na tym ,że ona nie podejmuje żadnych zajęć .Ona nawet telewizja nie jest zainteresowana ,ale jak Tylko wyjdę z jej pokoju odrazu za mną lata jak cień . Rodzina to Ja widzę jakie ma zainteresowanie ,że nikt nie podejmuje żadnych działań . 
 

To idź na spacer, niech idzie za Tobą. Możesz wtedy pogadać przez telefon, ona będzie główkować o czym gadasz. A w domu rozwiązuj krzyżówki, albo maluj mandele, albo ułóż pasjansa kartami, może zechce Cię małpować?
W moim profilu masz namiary na mnie - odezwij się to pogadamy.
10 października 2022 15:21 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

To idź na spacer, niech idzie za Tobą. Możesz wtedy pogadać przez telefon, ona będzie główkować o czym gadasz. A w domu rozwiązuj krzyżówki, albo maluj mandele, albo ułóż pasjansa kartami, może zechce Cię małpować?
W moim profilu masz namiary na mnie - odezwij się to pogadamy.

No co Ty M. nie miałaś takiej co to końmi nie wyciągniesz na spacer? Tylko podstępem trzeba, użyć sposobu , trzeba ją rozgryźć co ja zachęci .Może świeczkę zapalić na grobie kogoś bliskiego ? Albo...... 
10 października 2022 17:42 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

No co Ty M. nie miałaś takiej co to końmi nie wyciągniesz na spacer? Tylko podstępem trzeba, użyć sposobu , trzeba ją rozgryźć co ja zachęci .Może świeczkę zapalić na grobie kogoś bliskiego ? Albo...... 

Nie wiemy, czy demencyjna, czy z innego powodu boi się sama zostać?
Trzeba znaleźć do niej "klucz", na każdego jest sposób, ale nie można siedzieć bezczynnie z PDP, bo sama opiekunka będzie potrzebować pomocy lekarskiej
 
11 października 2022 19:20 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

Nie wiemy, czy demencyjna, czy z innego powodu boi się sama zostać?
Trzeba znaleźć do niej "klucz", na każdego jest sposób, ale nie można siedzieć bezczynnie z PDP, bo sama opiekunka będzie potrzebować pomocy lekarskiej:strzela z bicza:
 

No pewnie, że masz rację .!!!!!!!
15 października 2022 13:34
Autorko tematu - poszlyscie na spacer ,? A może do monopolowego pójdzie