Jakie prawa ma Polak pracujacy w Niemczech?

18 października 2012 13:41
na stronie gazetaprawna.pl prosze poczytac,niestety nie moge skopowac linku
26 listopada 2012 13:52
Jestem od września ,pierwszy raz i daję radę i z babcią i z niemieckim. Rodzina prosi mnie o pozostanie na Swięta ale ja nie mogę, Moja agencja jest taka świetna że przez cały czas pobytu nawet nikt nie zadzwonił czy tu żyję.Mam pomysł by otworzyć działalność opiekę w Polsce i płacić sobie cały ZUS te ok. 900zł ale nie mam poęcia jakie są stawki w skarbówce tzn czy to jest ryczałt czy książka przychodów jak to wogóle prowadzić.Może ktoś mi coś doradzi ,albo podpowie.
27 listopada 2012 23:12
kwiatek - ja mam dz.gosp.,ZUS jest 400zł przez pierwsze 2 lata jesli to 1sza działalnosc,najkorzystniej być na tzw ryczałcie bo to 8,5% podatku od dochodów,biuro rachunkowe -koszt od 50 do 100,200zł,chyba ze sama sie tym zajmiesz,Samo zalozenie proste ,mozna przez net albo osobiscie w urzedzie miejskim.i w zasadzie tyle.jakbys miala jeszcze jakies pytanka ,chetnie pomogę:)
01 grudnia 2012 13:24
Ja bym proponowała isc do dobrej ksiegowej.Ja tez na działalnosci ale przepisy zmieniają sie tak szybko ze nie sposob tego samemu ogarnąć.
01 grudnia 2012 14:06
Jeżeli chodzi o polską dzialalnosc ,to jak to jest właściwie z drukiem A1.Zus ten druk wydaje jesli działalność jest rowniez prowadzona w Polsce,jak to pogodzić?
01 grudnia 2012 16:05
Dobre pytanie,ja tez sie zastanawiam,nad dzielalnoscia?
Kasia,rozumiem,ze masz dzialalnosc,ale prace opiekunki wykonujesz na terenie DE,czy na terenie naszego,kraju?Z kad pytanie?Otoz,ja bym chciala zalozyc,dzialalnosc w Polsce,ale pracowacw DE.
01 grudnia 2012 16:42
Tina 40 jesli chcesz prowadzic działalnosc w polsce to A1 niepotrzebny.Ale mozesz zarejestrowac w polsce i przeniesc działalnosc czasowo na teren niemiec.Wtedy starasz sie o A1.Musisz przedstawic umowy które zawierałas w polsce i rachunki ktore wystawiałas minimum przez dwa miesiace.Wtedy dopiero starasz sie o A1.Potem jak masz juz umowe z rodziną niemiecka to starasz sie o A1.A1 dostajesz tylko na okres umowy .wiec po powrocie mozesz ja kontynuowac w polsce.Jesli chcesz oczywiscie.Tak jest w przypadku jak masz działalnosc i sama zawierasz umowe z rodziną.
01 grudnia 2012 16:48
Czyli za kazdym razem,jezeli chce się przeniesć działalność do niemiec,to trzeba zusowi przedstawiac dokumenty udowadniające funkcjonowanie działalności w Polsce,czy tylko ten dwumiesięczny okres wystarczy?
02 grudnia 2012 07:34
Nie chce wprowadzac w bład ale mysle ze wystarczy .Ja moge pisac tylko o swoim przypadku .Mam A1 na 7miesiecy i teraz staram sie o przedłuzenie do 24 miesiecy bo na tyle tylko mozna przeniesc działalnosc .A potem znowu trzeba minimum 2 miesiace prowadzic w polsce.
02 grudnia 2012 11:08
A czy w ciągu tych siedmiu miesięcy zjeżdżasz na urlop do Polski,czy musisz być cały czas w Niemczech?
02 grudnia 2012 13:01
Ziezdzam nie musze byc caly czas w niemczech..W umowie mam prawo do urlopów. oczywiscie bezplatnych.
02 grudnia 2012 13:07
Dzięki ,o to mi głownie chodzilo,bo ja tez nie mogę i nie chcę długo w niemczech siedzieć.