Osoba świadcząca opiekę pielęgnacyjną na terenie Niemiec

04 grudnia 2012 16:53 / 1 osobie podoba się ten post

Zakładam ten temat, żeby nie besztać Gosi0 w temacie "Poskarżyjki"

04 grudnia 2012 14:17

Witam dziewczyny.
Mam pytanie, ale nie wiem czy tu mogę je zamieścić....hm no cóż najwyżej moderator mnie zbeszta, a potem usunie mój post. Otóż jestem osoba zatrudnioną przez pewna firmę i w umowie wyraźnie mam zapisane jako osoba świadcząca opiekę pielęgnacyjną. Doczytałam się także, że najniższa stawka na terenie Niemiec za świadczenie tej opieki to kwota 7.5 euro landy wschodnie na godzinę i 8.5 landy zachodnie na godzinę, a pracodawca płacący mniej popełnia przestępstwo. Tu rodzi się moje pytanie, czy na tej podstawie mogę domagać się podwyżki wynagrodzenia?
I jakkolwiek śmiać mi się chce z samej z siebie, to pytanie jest absolutnie poważne.


 


http://ubezpieczen.wordpress.com/2011/02/05/36/

04 grudnia 2012 16:37 / 1 osobie podoba się ten post
Gosia jeżeli zatrudniona jesteś na umowie niemieckiej i stanowisko masz opiekunka czy tp. jak najbardziej. Jeżeli zatrudniona jestes przez polską agencję na polskich zasadach i masz pomoc domową no to nie. Brutalna rzeczywistość. Swoja droga dzięki za podany link nizej oszczędzilaś mi czasu , potrzebuje się właśnie ubezpieczyc na terenie niemiec od wszystkiego:)
05 grudnia 2012 13:55
Dziękuję Elfi77 za odpowiedź. Pomyślałam właśnie, że się ten link przyda szerszemu gronu koleżanek .

Hm.... ja jestem zatrudniona przez polską agencję pracy jako osoba świadcząca opiekę pielęgnacyjną, tak mam napisane w umowie.

Zatem dobrze wiedzieć, przed kolejnym przedłużeniem mojej umowy, że są jasno określone stawki i podstawy ku temu by negocjować. Pozdrawiam wszystkie koleżanki.
24 listopada 2013 12:11
gosia0

Witam dziewczyny.
Mam pytanie, ale nie wiem czy tu mogę je zamieścić....hm no cóż najwyżej moderator mnie zbeszta, a potem usunie mój post. Otóż jestem osoba zatrudnioną przez pewna firmę i w umowie wyraźnie mam zapisane jako osoba świadcząca opiekę pielęgnacyjną. Doczytałam się także, że najniższa stawka na terenie Niemiec za świadczenie tej opieki to kwota 7.5 euro landy wschodnie na godzinę i 8.5 landy zachodnie na godzinę, a pracodawca płacący mniej popełnia przestępstwo. Tu rodzi się moje pytanie, czy na tej podstawie mogę domagać się podwyżki wynagrodzenia?
I jakkolwiek śmiać mi się chce z samej z siebie, to pytanie jest absolutnie poważne.


 


http://ubezpieczen.wordpress.com/2011/02/05/36/

Gosiu , stawki o których piszesz sa stawkami obowiązującymi dla osób / obojetne czy Niemcy czy ktokolwiek inny/ pracujących przy opiece w tzw regulowanych zawodach . np Altenpflege . Aby byc Altenpflege i tym samym musiałayby byc płacone minimalne stawki takie jak piszesz - trzeba mieć uprawnienia do wykonywania tego zawodu . Nie bede sie tutaj rozpisywać jakie . Chyba bardzo mało opiekunek polskich posiada takie uprawnienia . Dlatego , jak masz nawet napisane : osoba świadcząca opiekę pielęgnacynją to twój zakres obowiązków absolutnie nie może obejmowac rzeczy do których uprawnione są tylko Altenpflege . Twój pracodawca , jezeli nie posiadasz uprawnień do wykonywania regulowanego zawody Altenpflege - nie popełnia przestepstwa płacąc ci stawki mniejsze . Odpowednikiem jakby osoby świadczącej usługi opiekuńcze jest Pflegekraft - zawód nieregulowany ale zakres obowiązków podobny jak Haushaltshilfe .
24 listopada 2013 12:15
Nie wiemy co w umowie mają napisane niemieckie rodziny,ale słyszałam,że w umowie z niemiecką rodziną jest zapis"Pomoc domowa" ,a nie "Opiekunka",właśnie po to żeby zaniżać stawki.