Urlop macierzyński dla opiekunki

21 lutego 2013 09:20
Witam Was Wszystkie Drogie Opiekunki,mam pytanie czy przysługuje urlop macierzyński kobiecie pracujacej jako opiekunka osób starszych na umowe o pracę w Niemczech?
21 lutego 2013 10:17
Musisz o wszystko zapytac w firmie bo praktycznie pieniadze zarabiasz tylko na wyjazdach jak jestes na miejscu to chyba nie bardzo? Ewentualnie bedziesz ubezpieczona.
21 lutego 2013 10:22
Zastanawiam się czy wyjeżdżając do stałej babci,którą się opiekuję na umowę o pracę na okres minimum na początek na 2 m-ce i później zjeżdżam do Polski czy liczony jest cały czas okres pracy bez przerw
21 lutego 2013 10:23
No umowa o prace to umowa z pełnymi jej konsekwencjami. Według mnie przysługuje urlop macierzyński, bo nigdzie nie jest wykluczone że za pracę w DE takowy nie przysługuje. Masz odprowadzane wszystkie składki itp. No niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu
21 lutego 2013 10:24
Bardzo Ci dziękuję za informacje,pozdrawiam
21 lutego 2013 10:34
Tak mycha tylko lepiej sie wypytac dokladnie bo wiesz to jest tak,jak pracujesz w Polsce gdziekolwiek to ciegiem a nie 2 miesiace na 2 np, masz placone tylko jak jestes w DE:Nie wiem w jakiej firmie Aga pracuje ale wydaje mi sie,ze zadna z nas nie dostaje kasy za pobyt w Polsce(no jakies tam grosze tylko) wiesz o co mi chodzi? dlatego lepiej niech dziewczyna pyta tam gdzie jest zatrudniona.
21 lutego 2013 10:34
Agnieszko problem polega na czym innym. W ciąży nie będziesz pracować w DE, trudno sobie wyobrazić opiekunkę w wysokim brzuszkiem. Agencje na czas postoju odprowadzają minimalne składki, musisz to sprawdzić. To chyba coś nowego. W sumie zależy jaka umowę masz..... Z tego co zauważyłam, że chyba pracujesz w Work Express - to marne szanse na uczciwą umowę. Szybko umywają rączki.
Nie wiem czemu zapomniałam na śmierć o "postojowym" !!!
21 lutego 2013 10:49
Mycha ja narazie nie pracuje w żadnej agencji,bo muszę dokończyć egzamin z prawa jazdy.Testy na starych zasadach zaliczyłam już,i jeszcze został mi egzamin praktyczny.
21 lutego 2013 12:02
Jest sporo agencji, coś na pewno znajdziesz. Język jest ważny, zobaczysz co wyjdzie. Prawo jazdy jest przydatne, w naszej pracy też. A kiedy zaczniesz szukać ??
21 lutego 2013 12:04
Z językiem nie mam problemu,bo skończyłam Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych na kierunku język niemiecki,więc dogaduje się bez problemu.