Wysypka

19 maja 2013 09:26
 Wpisałam już ten temat  w dziale kręgosłupy,ale powtórze go jeszcze raz tutaj!!Hej dziewczyny!! Ja na inny temat,mój podopieczny dostał jakiejs wysypki,która go nie swedzi,nie wiem co to może być ,do lekarza nie pojdzie bo dzisiaj świeto,kurde sie boje czy to nie jakas zaraza.Zasugerujcie coś!!! Niby nic nie zmieniałam w jedzeniu,wciąż powtarzające się posiłki,leki tez te same,kurde juz sama nie wiem co ??
19 maja 2013 09:38
Napisałam Ci w tamtym temacie , ale będę zaglądać tu - pisz , jeśli coś się zmieni
19 maja 2013 10:26
Iwunia - nie panikuj! Takie wysypk to najczęściej uczulenie na coś. Może słońce albo proszek do prania, albo jakaś roślina, której dotknął jak był na dworze. Jutro idź z nim do lekarza.
19 maja 2013 10:43
iwunia

 Wpisałam już ten temat  w dziale kręgosłupy,ale powtórze go jeszcze raz tutaj!!Hej dziewczyny!! Ja na inny temat,mój podopieczny dostał jakiejs wysypki,która go nie swedzi,nie wiem co to może być ,do lekarza nie pojdzie bo dzisiaj świeto,kurde sie boje czy to nie jakas zaraza.Zasugerujcie coś!!! Niby nic nie zmieniałam w jedzeniu,wciąż powtarzające się posiłki,leki tez te same,kurde juz sama nie wiem co ??

...czy wysypka jest na calym ciele.... jesli wiele punkcikow wypelnionych osoczem i w jednym miejscu np na twarzy jest... lub w pasie.... na pupie... moze sugerowac wcale nie lekka chorobe....
19 maja 2013 10:43
Iwunia , gadałam z siostrą , jest lekarzem alergologiem . Ponieważ jadł szpinak i pil sok pomarańczowy a oba te produkty zawierają nikiel , więc nawzajem wzmocniły swoje dzialanie uczulające . Daj mu wapno do picia jeśli masz ( w tabletkach , może być z Aldi) , uważaj na przyszłość, nie łącz tych dwóch produktów , miej zawsze wapno w domu . Do lekarza nie musisz dzwonić , samo najprawdopodobniej przejdzie ale obserwuj.Gdyby coś gwałtownego się dzialo , to natychmiast dzwoń , ale raczej nic  na to nie wskazuje.
19 maja 2013 12:40
Dzięki Mozah-trochę mnie uspokoiłaś!!! Chociaż boję się okropnie co to może być.Możliwe,że dałam mu mieszankę piorunującą!! Ech całe życie się uczymy!!!Dzięki serdeczne za wszystkie posty jakby co to bede relacjonować!!!
28 czerwca 2014 19:15
pewnie zwykle uczulenie, kontaktówka albo pokarmowe
24 lipca 2014 13:18
potwierdzam-jestem uczulona na nikiel i pomarańcze+szpinak to zawsze kończy sie okropna wysypką.Ja piłam wapno i stosowałam maść z miedzią.Duzo niklu jest tez w pomidorach i jego przetworach.
24 sierpnia 2014 17:40 / 3 osobom podoba się ten post
wapno to stara metoda leczenia jeszcze mojej babci. Idealnie sprawdza się na wszelkiego rodzaju uczulenia, ugryzienia owadów lub urządlenia
29 sierpnia 2014 00:20
Też myślę, że to uczulenie. Moja siostrzenica ma uczulenie na nikiel i też pilnuje, żeby nie łączyć niektórych produktów. Alergie to zmora naszych czasów.
29 sierpnia 2014 09:36
Ja "na stare lata" nabyłam alergię na wszystkie orzechy ,poza laskowymi:(I nawet o tym nie wiedziałam,aż któregoś razu po zjedzeniu włoskich dostałam opuchlizny na buzi i szyi,wszystko mnie swędziało i kaszlałam niemożliwie.Potem popróbowałam jeszcze raz różnych i tylko jedząc laskowe jest ok.Z jedzenia nigdy na nic uczulona nie byłam.