Zakładanie działalności będąc na rencie

19 maja 2013 20:22
hogata76

A jaki zus płacisz?Ten najniższy 350zł czy ten pełny ok 800zł?Ja zaczynam sie nad tym poważnie zastanawiać,żeby załozyc działalnosc gospodarcza ,ale w Polsce,bo w DE nie mam ochoty.Myśle ,że trzeba mieć skonstruowaną dobrą umowę i powinno być ok.Aha mery46,umowa rozumiem jest w j.polskim i niemieckim?

Moze ktos tu zajrzy i bedzie znac odpowiedz na moje pytanie czy ktos zakładał własna działalnosc bedac na stałej rencie jak to wyglad?
19 maja 2013 20:34
Ja mam dz.g ale na rencie nie jestem ,ZUS mam jeszcze mały/na dzis 416zł/.Ja jestem wiecej niz zadowolona -wychodze na swoje:)Narazie nie szukam pracy bo mam stałe miejsce/znalazłam przez internet/:)
19 maja 2013 20:50
kasia63

Ja mam dz.g ale na rencie nie jestem ,ZUS mam jeszcze mały/na dzis 416zł/.Ja jestem wiecej niz zadowolona -wychodze na swoje:)Narazie nie szukam pracy bo mam stałe miejsce/znalazłam przez internet/:)

Dziekuje tak przy takiej składce to jeszcze mozna duzo papierkowego załatwiania jest przy załatwieniu takiej działalnosci?
19 maja 2013 20:57
Mamuela - zniżka jest tylko wtedy kiedy się wcześniej dz.g nie prowadziło i tylko na 2 lata.Dobrze znaleźć sobie biuro rachunkowe,samej to trzebaby byc na bieżąco z przepisami i cos może umknąć a z US to wiadomo,żartów nie ma:)Wniosek o załozenie składasz albo osobiscie albo przez net.Myk smyk i załatwione:)
19 maja 2013 21:08
kasia63

Mamuela - zniżka jest tylko wtedy kiedy się wcześniej dz.g nie prowadziło i tylko na 2 lata.Dobrze znaleźć sobie biuro rachunkowe,samej to trzebaby byc na bieżąco z przepisami i cos może umknąć a z US to wiadomo,żartów nie ma:)Wniosek o załozenie składasz albo osobiscie albo przez net.Myk smyk i załatwione:)

Dziekuje Ksia bardzo mi pomogłas ja nie prowadziłam jeszcze działalnosci na poczatek to było by dobre ale itak musze chyba w ZUS sie dowiedziec ile przy prowadzeniu działalnosci moge dorobic renta nie wielka ale na cos jest w razie czego mam ciezki orzech do zgryzieni :(
19 maja 2013 21:13
Wejdź sobie na stronkę ZUS i znajdź progi dochodowe na ten rok to sie zorientujesz czy Ci sie to w ogóle opłaca.