Czym warto podróżować, jadąc do pracy za granicę?

Przed podróżą wypadałoby odwiedzić dentystę, fryzjera oraz dawno niewidzianych przyjaciół. Kiedy wydaje Ci się, że wszystko masz już dopięte na ostatni guzik, pozostaje jeszcze tylko wybrać środek transportu, którym najlepiej dojechać do miejsca pracy. Samolot, autobus, door to door, a może własny samochód? No tak, nie było czasu na to, żeby dobrze przemyśleć temat. Jedno jest pewne, chcesz łatwo znaleźć połączenie i  dotrzeć na czas szybko i komfortowo, zabierając przy tym niezbędne rzeczy, które nie wiedzieć czemu, zajmują co najmniej 2 duże walizki.  

 

Autem najłatwiej, ale czy nie najdrożej?

Wybierając opcję dotarcia do miejsca pracy własnym samochodem,  musisz wziąć pod uwagę fakt, że tym samym rezygnujesz z relaksu podczas podróży. Owszem, możesz zapakować praktycznie niegraniczoną ilość rzeczy, ale musisz liczyć się także z ogromnym zmęczeniem, jakie będzie Ci towarzyszyć już po kilku godzinach jazdy. A przecież jadąc do pracy, podróżujemy najczęściej w pojedynkę, bez osoby towarzyszącej, która mogłaby pełnić rolę naszego zmiennika. Trzeba też pamiętać, że na drodze mogą panować trudne warunki lub też utrudnienia związane np. z remontem drogi, czy też z wypadkiem drogowym. A to niestety ma ogromny wpływ na kondycję kierowcy. Czas podróży wydłuża się z kilku do kilkunastu godzin. Kolejną sprawą, którą trzeba wziąć pod uwagę to wysoki koszt dojazdu. Owszem, rezygnując z samochodu, rezygnujesz tym samym z pewnego rodzaju niezależności, jednak chłodna kalkulacja kosztów eksploatacji samochodu, może wypaść na korzyść innego środka transportu.

 

Szybka podróż samolotem

Podróżowanie samolotem to ostatnio jeden z najczęściej wybieranych środków komunikacji. To przede wszystkim gwarancja szybkiego przemieszczania się z punktu A do punktu B. W dzisiejszym świecie, w którym wszyscy mają potrzebę szybkiego podróżowania, fakt ten jest niezwykle ważny. Jednak podróżowanie tego typu środkiem transportu nie jest pozbawione wad. Zacznijmy zatem może od ceny, która nierzadko przekracza możliwości naszego portfela. Owszem, jeśli znamy dokładną datę wyjazdu do pracy to już kilka tygodni przed wylotem, możemy zakupić bilet w dobrej cenie. Pamiętajmy jednak, że cena podana w wynikach wyszukiwania, zawiera jedynie koszty przelotu oraz podręcznego bagażu, który ma niestety ograniczone gabaryty. Do ceny za bilet należy doliczyć opłatę lotniskową plus opłatę za dodatkowy bagaż. Nasze miejsce pracy znajduje się zazwyczaj na obrzeżach dużej aglomeracji miejskiej, co wiąże się oczywiście z dodatkowymi wydatkami. Wysiadając z samolotu, mamy do wyboru dwie opcje, albo wsiadamy do taksówki, która dowiezie nas pod wskazany adres, mając przy tym świadomość, że będzie nas to sporo kosztować, albo zdecydujemy się na bardziej uciążliwą wersje czyli komunikację miejską, która jest o wiele tańszą opcją. W jednym, jak i w drugim przypadku zmuszeni jednak jesteśmy

 

Door to door – łatwo znajdziesz połączenie i kupisz bilet

Door to door, transport od adresu to adresu, busy to tylko kilka określeń funkcjonujące wśród osób wyjeżdżających do pracy za granicę i które odnoszą się do małych firm przewozowych, świadczących swoje usługi na trasach międzynarodowych. Na czym tak naprawdę polega fenomen tego środka komunikacji? Odpowiedź zawarta jest w samej nazwie tej usługi. Nie musimy już wypatrywać pojazdu stojąc w pełnym słońcu czy też marznąć lub moknąć na dworcu lub przystanku. Door to door gwarantuje odbiór podróżnego wprost spod drzwi jego domu. Doświadczony kierowca zawiezie nas także pod wskazany adres w Niemczech, Austrii, Holandii czy innym europejskim kraju – co z pewnością zaoszczędzi nam czas, pieniądze oraz zminimalizuje nasz stres związany z poruszaniem się po nieznanym mieście. Planując dłuższy pobyt za granicą zazwyczaj musimy ze sobą zabrać dużo większy bagaż niż podręczną torbę. Wybierając  podróż door to door bez problemu zabierzemy ze sobą kilka walizek, a za nadbagaż nikt nie każe nam dopłacać.

 

Od niedawna dużym ułatwieniem, w znajdowaniu wygodnych połączeń międzynarodowych door to door oraz kupowaniu biletów, jest możliwość wykorzystania wyszukiwarki e-podróżnik.pl. Planując podróż za granicę nie musimy już wertować dziesiątek stron przewoźników i wykonywać setek telefonów w celu rezerwacji miejsca w minivanie. Wystarczy wejść na stronę www.e-podróżnik.pl, wpisać miejscowości skąd i dokąd chcemy podróżować, by następnie wybierać z co najmniej kilku propozycji połączeń różnych przewoźników. W portalu można także kupić bilet na interesujące nas połączenie. Decydując się na zakup biletu online oszczędzamy nie tylko czas, ale przede wszystkim pieniądze. Cena dostępnych w sieci biletów jest zazwyczaj niższa o około 10 % od tej, proponowanej przez kierowcę. Portal umożliwia zarówno płatności przelewem, jak i krajowymi i zagranicznymi kartami płatniczymi. Kupując bilet na  e-podróżnik.pl, mamy nie tylko gwarancję przejazdu, ale także możliwość bezpłatnej zmiany terminu, a podróżujący nie są pozostawieni bez opieki. W razie jakichkolwiek problemów z procesem zakupu biletów lub organizacją przejazdu pomocą służą konsultanci Biura Obsługi Klienta, dostępni 24 godziny na dobę.

 

Obecnie e-podróżnik.pl udostępnia ofertę kilkudziesięciu przewoźników realizujących zagraniczne przejazdy z większości województw w Polsce do m.in. Niemiec, Austrii, Holandii, Norwegii, Francji, Belgii i wielu innych krajów w Europie.

 

Więcej informacji: www.e-podroznik.pl/busy-door-to-door

24 maja 2017 12:52
Autobus, samolot, a może door to door? Wyjazdowi do pracy za granicą towarzyszy zazwyczaj ogromny stres. Trzeba na nowo zorganizować życie rodzinne i dobrze przygotować się do wyprawy – choćby pakując do walizki najbardziej potrzebne rzeczy.

Zapraszamy do lektury ! Czym warto podróżować, jadąc do pracy za granicę?
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.