Nie boisz się wyzwań? Zostań opiekunką/opiekunem osób starszych

 

Wyjazdy do pracy za granicę są nadal bardzo popularne głównie ze względu na wysokie zarobki oraz dobre warunki zatrudnienia. Jeśli chcesz pracować z osobami starszymi poza Polską, musisz wiedzieć, jak przygotować się do pierwszego wyjazdu. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemności i będziesz mógł w pełni cieszyć się swoim zajęciem.

Praca jako opiekun osób starszych za granicą jest wymagająca, ale także daje wiele satysfakcji. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na podjęcie takiego zatrudnienia.

Gdzie szukać pracy jako opiekun osób starszych za granicą?
Zanim wyjedziesz do pracy za granicę, musisz znaleźć zatrudnienie. Najlepiej korzystać z usług profesjonalnych i zaufanych agencji, które specjalizują się w wyszukiwaniu opiekunów dla konkretnych osób mieszkających poza granicami Polski najczęściej w Niemczech i Holandii. Możesz również samodzielnie przeglądać ogłoszenia i odpowiedzieć na te, które najbardziej Cię interesują.

Pamiętaj! Przede wszystkim zadbaj o swoje bezpieczeństwo oraz odpowiednie warunki pracy. Jeśli cokolwiek budzi Twój niepokój już w ogłoszeniu czy na późniejszych etapach współpracy, nie wahaj się o tym mówić i szukać pomocy.


Agencje pracy zagranicznej przeprowadzają rekrutacje pracowników, co ma pozwolić wybrać osoby, które są najlepszymi kandydatami do konkretnej pracy. Zajmują się także wszelkimi formalnościami oraz zapewniają wsparcie już na miejscu.

Praca jako opiekun osób starszych - o tym musisz pamiętać
Opieka nad osobami starszymi to przede wszystkim pomoc w ich codziennym funkcjonowaniu. Dokładny zakres obowiązków zależy głównie od tego, w jakim stanie jest senior. Najczęściej pomoc obejmuje przygotowywanie posiłków, monitorowanie zdrowia starszej osoby, podawanie leków, sprzątanie oraz inne obowiązki domowe. Wielu podopiecznych potrzebuje nie tylko opiekuna, ale również towarzysza, z którym będą wspólnie spędzali czas.

Pamiętaj! Przeglądając ogłoszenia o pracę opiekuna seniora, zweryfikuj informacje na temat jego stanu zdrowia. Zastanów się, czy Twoje umiejętności i możliwości są adekwatne do oczekiwań. Nie decyduj się na pracę nawet wtedy, gdy masz odpowiednie kwalifikacje, ale już od początku czujesz, że ze względu na stan podopiecznego możesz sobie nie poradzić.

Praca na stanowisku opiekuna osób starszych nie wymaga wykształcenia medycznego. Polega ona bowiem głównie na codziennej pomocy w domowych obowiązkach. Monitorowanie stanu zdrowia ogranicza się do kontaktu z rodziną podopiecznego lub lekarzem w sytuacji zauważenia niepokojących objawów oraz podawania przepisanych leków.

Praca jako opiekun osób starszych za granicą a znajomość języka
Osoba podejmująca pracę opiekuna osób starszych za granicą powinna znać język obcy, gdyż ułatwia to komunikację z podopiecznym oraz jego najbliższymi. W przypadku Niemiec powinien to być język niemiecki w stopniu umożliwiającym swobodne porozumiewanie się. Wyjeżdżając do innych państw, zdecydowanie warto władać angielskim. Daje to dużo większe możliwości w znalezieniu zatrudnienia.

Co zabrać ze sobą na wyjazd do pracy za granicę?
W pierwszej kolejności dowiedz się, gdzie będziesz zakwaterowany po przyjeździe na miejsce. W przypadku opiekunów osób starszych najczęściej taka osoba mieszka razem z seniorem w jego domu lub ma zapewniony nocleg w pobliżu jego miejsca zamieszkania. Jest to niezbędne ze względu na specyfikę pracy.

Najczęściej podczas pobytu u podopiecznego będziesz mógł korzystać z rzeczy znajdujących się w jego domu. Dzięki temu możesz ograniczyć swój bagaż do niezbędnego minimum. Zapakuj ubrania na każdą pogodę oraz wygodne buty. Nie zapomnij także o zabraniu leków, jeśli przyjmujesz je na stałe. Uwzględnij zapas na kilka miesięcy, gdyż za granicą możesz mieć problem z wykupieniem niektórych z nich.

Musisz również zabrać ze sobą dokumenty, takie jak dowód osobisty lub paszport, prawo jazdy (jeśli je masz i zamierzasz prowadzić samochód) oraz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Warto także zadbać o zabezpieczenie finansowe na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. W tym celu powinieneś pomyśleć o zakupie ubezpieczenia na życie. Zapewni ono finansowe wsparcie dla najbliższych w razie Twojej śmierci. Może również gwarantować wypłatę świadczenia np. w przypadku poważnego zachorowania. Wszystko zależy od zakresu polisy, którą wybierzesz. Może być w tym niezwykle pomocny kalkulator ubezpieczenia na życie. To wygodne narzędzie pozwalające znaleźć najlepszą ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Wyjazd do pracy za granicę jako opiekun osób starszych to ciekawa propozycja zawodowa dla osób niebojących się wyzwań, które wyróżniają się cierpliwością oraz empatią. Jest to wymagające zajęcie, które jednocześnie daje dużo satysfakcji. Praca za granicą to również możliwość bliższego poznania kultury i obyczajów innego państwa. Pamiętaj o tym, aby dobrze przygotować się do takiego wyjazdu. Przede wszystkim zadbaj o to, aby znaleźć ogłoszenie z pewnego źródła i zabrać ze sobą na miejsce najpotrzebniejsze rzeczy.
* Artykuł promowany

13 czerwca 2024 14:42 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry, jestem Monika z Aterima Med i chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Zastanawiasz się nad pracą Opiekuna osób starszych w Niemczech, ale nie jesteś pewien, czego się spodziewać? Chcesz dowiedzieć się więcej o wymaganiach, zarobkach i wsparciu, jakie oferujemy? Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty ONLINE, który odbędzie się już 20 czerwca o godzinie 10:00.
Podczas spotkania dowiesz się:
-Jak wygląda pierwszy wyjazd?
-Jakie musisz spełnić wymagania?
- Ile możesz zarobić?
- Praca w opiece: na stałe czy na wakacje?
- Dlaczego ta praca daje satysfakcję?
- Jakie wsparcie otrzymasz od nas?
 
Praca Opiekuna osób starszych to nie tylko wyzwanie, ale i ogromna satysfakcja. To możliwość niesienia pomocy, towarzyszenia i wspierania tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Ale jak to wszystko wygląda w praktyce?  Zapisz się tutaj na nasz Dzień Otwarty ONLINE i poznaj wszystkie szczegóły: https://aed.clickmeeting.com/praca-opiekuna-osob-starszych-w-niemczech-jak-to-wyglada-w-praktyce-/register
17 czerwca 2024 13:44 / 1 osobie podoba się ten post
dzięki za link do wydarzenia. myślę o wyjeździe może skorzystam i posłucham. ciągle jakoś mam opór wewnętrzny. wyjazd do innego kraju, pozostawienie swojego domu bez opieki. Ale z drugiej strony to miesiąc i sporo osób tak robi.