Dobre rady - domowe sposoby na wszystko

26 sierpnia 2013 16:18 / 3 osobom podoba się ten post
Esserga

Cytryna na dłonie i paznokcie, po pracach w ogródku na przykład. Połówkę cytryny wcieramy w dłonie, potem myjemy. Ja używam też na łokcie i kolana, szczególnie latem, gdy skóra jest wysuszona i rogowacieje.
Jeśli któraś ma sposób na doczyszczenie piekarnika, to napiszcie , bo te pianki które można kupić są okropnie żrące i nie jestem w stanie ich używać.

Piekarnik dobrze się czyści papką z sody oczyszczonej i octu. Nałożyć papkę na 10 minut i później można potrzeć zgniecioną folią aluminiową. Po sodzie zostają białe smugi, ale mokrą ścierką da się to usunąć.
Na kamień w czajniku lub innym miejscu polecam tabletki do czyszczenia protez, czajnik później trzeba dobrze wypłukać. Tabletkami doczyścilam sedes tu u dziadków, straszny był, a teraz lśni jak miśnienska porcelana:))))
26 sierpnia 2013 16:42 / 1 osobie podoba się ten post
Ja zawsze przegotowuje wodę z kwaskiem cytrynowym.
26 sierpnia 2013 16:51 / 1 osobie podoba się ten post
Garnek wedlug przepisu Hogatki - a co za tym idzie, moja kasa - uratowany, dzieki !
26 sierpnia 2013 17:02
Zapomnialam dodac ze po przegotowaniu nalezy go dokładnie wyplukac i przed pierwsza herbata albo kawa jeszcze raz pdobrze jest przegotowac sama wode.
26 sierpnia 2013 17:03
emilia

Garnek wedlug przepisu Hogatki - a co za tym idzie, moja kasa - uratowany, dzieki !

Nie ma za co:)
Ciesze sie ,ze pomoglo:)
26 sierpnia 2013 17:08 / 1 osobie podoba się ten post
barbarella

Piekarnik dobrze się czyści papką z sody oczyszczonej i octu. Nałożyć papkę na 10 minut i później można potrzeć zgniecioną folią aluminiową. Po sodzie zostają białe smugi, ale mokrą ścierką da się to usunąć.
Na kamień w czajniku lub innym miejscu polecam tabletki do czyszczenia protez, czajnik później trzeba dobrze wypłukać. Tabletkami doczyścilam sedes tu u dziadków, straszny był, a teraz lśni jak miśnienska porcelana:))))

Tabletki do protez-swietnie usuwaja osad na starych wazonach,cukiernicach-np.z rowkami.
Wewnatrz wazonu nie ma problemu,wzucasz tabletke zalewasz woda i gotowe,jednak zewnetrzna strone trzeba zanuzyc w duzym pojemniku,saganie lub cos w tym stylu.Polecam,stare krysztaly mojej babci doprowadzilam do nowosci i to jej tabletkami hahhahahaha:)

Srebro,zawsze czyszcze pasta do zebow,natomiast roweczki itd,wrzucam do wody z octem:)
26 sierpnia 2013 17:17 / 2 osobom podoba się ten post
hogata76

Tak Emilia-nie ma roznicy.Zapach?Jak juz odejdzie spalenizna,poprostu wylej wode wyplucz,potem najnormalniej w swiecie umyj garnek plynem do naczyn.
Pierwszy garnek uratowalam,potem jeszcze pare innych-mniej przypalonych.
Frankow pare zaoszczedzisz,w zamian za kupmno nowego garnka-kupisz sobie czekolade:)
Gotowalam w tych garnkach po reanimacji i jakos zarcie mi Vizirem nie pachnialo:D:D:D:D

To się nazywa - z nieba mi spadłaś - ja specjaliskta od przypalania i szorowania garnków :)  Już wyrzuciłam tu 2, 2 mam niedoczyszczone i też już myślałam o kupowaniu nowych.  Pośmiałam się przy tym Vizirze. Dzięki :D
26 sierpnia 2013 17:18 / 6 osobom podoba się ten post
Srebro bez problemu samo sie czysci,trzeba wylozyc pojemnik plastikowy folia aluminiowa,nalac wody,nasypać soli kuchennej i wlozyc srebro.Polezy i samo sie wyczysci nawet w zagłębieniach.Wyprobowane.
26 sierpnia 2013 17:20 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko, dzięki wielkie, moje domowe łyżeczki do kawy wdzięczne Ci będą już zawsze. A już spisałam je na straty!
26 sierpnia 2013 17:22
mleczko47

Srebro bez problemu samo sie czysci,trzeba wylozyc pojemnik plastikowy folia aluminiowa,nalac wody,nasypać soli kuchennej i wlozyc srebro.Polezy i samo sie wyczysci nawet w zagłębieniach.Wyprobowane.

A ja sie meczylam pasta i wiecznie wymazana:) Musze tak zrobic,duzo mam srebra,bom taka sroka,a teraz bede miala taki ladniutki nowiutki:D:D:D:D
26 sierpnia 2013 17:23 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Srebro bez problemu samo sie czysci,trzeba wylozyc pojemnik plastikowy folia aluminiowa,nalac wody,nasypać soli kuchennej i wlozyc srebro.Polezy i samo sie wyczysci nawet w zagłębieniach.Wyprobowane.

Jedna z moich 'zon" wkladala srebro tak wl w al do garnka z sola i to zagotowywala.
26 sierpnia 2013 17:26 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Jedna z moich 'zon" wkladala srebro tak wl w al do garnka z sola i to zagotowywala.

bez gotowania trzeba poczekac jak sa czyste wyjac wyplukac i po zabiegu.Lsniace i bez wysilku.
26 sierpnia 2013 17:39 / 2 osobom podoba się ten post
Lodowke natomiast,zeby pozbyla sie obcego zapachu ryby,sera czy wedlin oproznić przetrzeć ścienki octem i zostawić na chodzie przez pare minut.Zapach octu ulotni sie,bedzie pachniala swierzoscia.Robie to czesto dla hignieny a i przyjemnie ja otworzyc.
26 sierpnia 2013 17:43 / 2 osobom podoba się ten post
Ostatnio dowiedziałam się o fajnym sposobie na zebranie gotówki na większy wydatek. Dla mnie jest to na przykład uzbieranie około 2.500zł na przelot na Bali. Wyznacza się sobie jakiś termin oszczędzania, kupuje skarbonkę, z której nie można wyciągnąć pieniędzy bez rozbicia jej i wrzuca każde 5 zł, które pojawi się w naszej kieszeni. Moja znajoma po roku tak nazbierała na wymarzoną wycieczkę i nie odczuła boleśnie tego wydatku. Proponuję, abyśmy poszerzyły ten temat o oszczędzanie, na pewno macie jakieś sposoby. Jeden z moich - buty letnie kupuję po sezonie, tak samo zimowe. Są o wiele tańsze.
Gdzie się da korzystam z programów lojalnościowych, mam np. kartę do Carrefoura, zbieram punkty za zakupy i dostaję bon na 10zł za każde zebrane 600ptk. Nie lekceważę małych kwot, nigdy nie mówię - to tylko 20 groszy.
26 sierpnia 2013 17:47 / 2 osobom podoba się ten post
Jeszcze efektywniejszzy sposob oszczedzania proponuje mbank, ustala sie wysokosc np koncowka platnosci karta, albo okreslona suma przy pobieraniu, kwota ta trfia na oprocentowane konto,, niby drobne sumy ale zlozone razem wygladaja juz inaczej