Zęby i protezy

23 września 2013 18:23
Witam,wszystkie ciezko  pracujace opiekunki mam duzy problem przy myciu zebow mojego dziadka jedna ze szczek wypadla mi stalo sie nieszczescie mam troche wyszczerbiona jedynke czy wiecie cos na temat kosztow jestem pierwszy raz   i cos takiego pomocy
serdecznie pozdrawiam
23 września 2013 18:49 / 1 osobie podoba się ten post
antosia

Witam,wszystkie ciezko  pracujace opiekunki mam duzy problem przy myciu zebow mojego dziadka jedna ze szczek wypadla mi stalo sie nieszczescie mam troche wyszczerbiona jedynke czy wiecie cos na temat kosztow jestem pierwszy raz   i cos takiego pomocy
serdecznie pozdrawiam

...nie przejmuj sie... to nie beda spewnoscia duze koszty... ktore i tak pokryje Krankenkasse dziadka...
Nie Tobie jednej zdarzyla sie taka nieostroznosc... powiedz lub powiadom rodzine... glowy Ci nie urwa....
Glowa do gory...
23 września 2013 19:47 / 2 osobom podoba się ten post
antosia

Witam,wszystkie ciezko  pracujace opiekunki mam duzy problem przy myciu zebow mojego dziadka jedna ze szczek wypadla mi stalo sie nieszczescie mam troche wyszczerbiona jedynke czy wiecie cos na temat kosztow jestem pierwszy raz   i cos takiego pomocy
serdecznie pozdrawiam

Hej, dziewczyny doradziły już co do naprawy protez. Ja chciałam ci podrzucić radę co do tego mycia. Kup sobie Kukident Blau tabletki do protez. Wieczorkiem protezy do kubka, woda, 1 tabletka co wieczór i masz z głowy. Żadnego szorowania, protezki białe nawet gdy dziadek pije czerwone wino. Koszt ok. 2,90E/108tab. opakowanie. Do kupienia  chyba we wszystkich marketach.
24 września 2013 09:34
Witam ,serdecznie dziekuje za slowa otuchy  i wskazowki dla mnie bardzo cenne jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam 
19 lutego 2014 10:40
A ja mam pytanko i pisze to tutaj by nie robić bałaganu , bo przecież andrejka porządki robi .... Mojej PDP mam czyścić ząbi , chociaż raz w tyg. , ale ona za cholere nie chce czyścic . Wyjać nie można protezy . Ma ktoś rade jak mam umyc PDP zęby ...
19 lutego 2014 10:42
alinka1339

A ja mam pytanko i pisze to tutaj by nie robić bałaganu , bo przecież andrejka porządki robi .... Mojej PDP mam czyścić ząbi , chociaż raz w tyg. , ale ona za cholere nie chce czyścic . Wyjać nie można protezy . Ma ktoś rade jak mam umyc PDP zęby ...

Płyn do higieny jamy ustnej jest niezły
19 lutego 2014 10:44
Następny kwiatek.
19 lutego 2014 10:47
dorotee

Płyn do higieny jamy ustnej jest niezły

Własnie płyn odpada , bo PDP może sie zachłysnąc , ma problemy z przełykaniem. Będe robić jak córka kazała na siłę umyć ....
19 lutego 2014 10:51
alinka1339

Własnie płyn odpada , bo PDP może sie zachłysnąc , ma problemy z przełykaniem. Będe robić jak córka kazała na siłę umyć ....

Może taki dla dzieci, nic się nie stanie jak połknie? Chyba jest dla dzieci nie?
19 lutego 2014 10:59
dorotee

Może taki dla dzieci, nic się nie stanie jak połknie? Chyba jest dla dzieci nie?

Sama nie wiem czy jest taki płyn dla dzieci . Mam taki aerozol do czyszczenia jamy ustnej , ale on nie wiele pomaga .
19 lutego 2014 11:03
alinka1339

A ja mam pytanko i pisze to tutaj by nie robić bałaganu , bo przecież andrejka porządki robi .... Mojej PDP mam czyścić ząbi , chociaż raz w tyg. , ale ona za cholere nie chce czyścic . Wyjać nie można protezy . Ma ktoś rade jak mam umyc PDP zęby ...

Przychodzi Pflegediest-oni niech to robia a jak nienprzychodzi to odmów-wyciągniesz i jeszcze nie włożysz z powrotem albo wcisniesz i poranisz w środku.Miałam tak,odmówiłam i Pfl. co 1x w tyg do kapania przychodziła to robiła.jak nikt nie przychodzi niech to mąż robi ,powiedz ,że się boisz jej krzywde zrobić i juz!
19 lutego 2014 11:06
alinka1339

Sama nie wiem czy jest taki płyn dla dzieci . Mam taki aerozol do czyszczenia jamy ustnej , ale on nie wiele pomaga .

Mam dokladnie ten sam problem,  PDP lezaca, ledwo otwiera buzie, nie pozwala wyjmowac protezy. Raz w tygodniu sadzam ja na wozek i idziemy myc zeby, ale to sa 2 ruchy szczoteczka i buzia zamknieta, nawet jak dam jej wode do wyplukania buzi to nie chce i juz, a jak juz sie uda jej ta wode podac to ja poprostu polyka.
19 lutego 2014 11:09 / 1 osobie podoba się ten post
Sówka

Mam dokladnie ten sam problem,  PDP lezaca, ledwo otwiera buzie, nie pozwala wyjmowac protezy. Raz w tygodniu sadzam ja na wozek i idziemy myc zeby, ale to sa 2 ruchy szczoteczka i buzia zamknieta, nawet jak dam jej wode do wyplukania buzi to nie chce i juz, a jak juz sie uda jej ta wode podac to ja poprostu polyka.

Sowa-moja sobie sama wkłada i wyciąga,ale myc nie chce ani mi dać do umycia-no to nie!Bic sie z nia nie będę,Pfl.tez nie ma na nią wpływu w temacie:)Jedzie jak z murzynskiej chaty,pasta ta sama od ponad roku w łazience - jest fleja i tyle,doszłysmy z Pfl. do wniosku ,że nie ma sie co szarpać....
19 lutego 2014 11:12
kasia63

Sowa-moja sobie sama wkłada i wyciąga,ale myc nie chce ani mi dać do umycia-no to nie!Bic sie z nia nie będę,Pfl.tez nie ma na nią wpływu w temacie:)Jedzie jak z murzynskiej chaty,pasta ta sama od ponad roku w łazience - jest fleja i tyle,doszłysmy z Pfl. do wniosku ,że nie ma sie co szarpać....

Jak przyjechalam tutaj poltora roku temu to tez sama smigala z proteza, sama nawet myla i zeby i proteze, teraz jest tak zamknieta w sobie ze trudno sie przebic i wymusisc jakas prosbe
19 lutego 2014 11:28 / 1 osobie podoba się ten post
Sówka

Mam dokladnie ten sam problem,  PDP lezaca, ledwo otwiera buzie, nie pozwala wyjmowac protezy. Raz w tygodniu sadzam ja na wozek i idziemy myc zeby, ale to sa 2 ruchy szczoteczka i buzia zamknieta, nawet jak dam jej wode do wyplukania buzi to nie chce i juz, a jak juz sie uda jej ta wode podac to ja poprostu polyka.

Właśnie moja PDP tak samo jak Twoja , raz sama PDP w obecności córki umyła pieknie ząbki , a teraz koniec zero mycia . Z geby jedzie jak ......