Agencja Pracy APN Zobacz profil firmy

Zarobki
3 / 5
Warunki umowy
4 / 5
Jakośc obsługi
4 / 5
Dopasowanie oferty
3 / 5
Liczba oddziałów
2 / 5
23 sierpnia 2014 16:28 / 1 osobie podoba się ten post
Czytajac posty z poprzedniczek moge powiedziec ze nie wiele sie zmienilo.Kasa od 950 - 1200( slabo)Wersja dlaczego tyle a nie wiecej ze strony firmy do wyboru.Albo ze jezyk zaslaby a jak masz dobra znajomosc jezyka to tekst ze wiecej sie na tym miejscu nie da zaplacic.I tu znow do wyboru ....ha ha.Umowa o prace - po okresie probnym na 2 lata.Jednak zeby nie bylo za kolorowo to umowa na 1/4 etatu.W momencie gdy jedziesz na zlecenie dopiero aneks do umowy na caly etat.Tak wiec skladki ZUS jak jestes w Polsce od 1/4 etatu jak na zleceniu od minimalnej placy.Druk A1 i karta leczenia - TAK.Dodatek za swieta ale tylko Bozego Narodzenia.Wielkanoc lub dni ustawowo wolne od pracy w Polsce bez dodatku.Kontakt z biurem 3+.Jak cos potrzebuja to blyskawicznie telefon lub e-mail.Jak wyjedziesz i nie narzekasz to raczej cisza.Na pierwszym zleceniu zadzwoniono do mnie spytac jak i co po 2 miesiacach,na obecnym jade do domu za tydzien ale oficjalnie nikt mi nie potwierdzil ze ma zmienniczke.Zmienniczka sama zadzwonila.Transport musisz zalatwiac we wlasnym zakresie.Firma informuje rodzine o tym ze musi pokryc koszt twojego dojazdu.
01 września 2014 21:55 / 1 osobie podoba się ten post
Jestem pierwszy raz na wyjeździe z tą firmą, więc mogę już coś napisać. Na razie nie wiem, jak z terminowością wypłaty, drukami A1 i kartą EKUZ. Model zatrudnienia opisał ORIM, u mnie jest tak samo. Tyle, że zarobki wyższe, bo dziadkowie ze swojej kasy dokładają mi do ręki 400 euro za drugą osobę. Jeżeli chodzi o kontakty z biurem, to nie mogę narzekać. Przed wyjazdem pełna informacja, zgadzająca się z rzeczywistym stanem. Po wyjeździe wyniknął problem z czasem wolnym, ale sprawa została szybko przez biuro załatwiona. Zwracają koszty podróży w wysokości 120-170 euro.
03 września 2014 21:36
Jestem w pracy na umowie z APN i jest ok. Warunki formalne jak w/w, kontakt z Biurem tez dobry - zarowno telefoniczny, jak i e-mailowy. Jest tez kontakt z niemieckim koordynatorem. Narazie nie mam powodow do narzekania, czego i innym osobom zycze.
Pozdrawiam! 
06 grudnia 2014 08:35
ORIM

Czytajac posty z poprzedniczek moge powiedziec ze nie wiele sie zmienilo.Kasa od 950 - 1200( slabo)Wersja dlaczego tyle a nie wiecej ze strony firmy do wyboru.Albo ze jezyk zaslaby a jak masz dobra znajomosc jezyka to tekst ze wiecej sie na tym miejscu nie da zaplacic.I tu znow do wyboru ....ha ha.Umowa o prace - po okresie probnym na 2 lata.Jednak zeby nie bylo za kolorowo to umowa na 1/4 etatu.W momencie gdy jedziesz na zlecenie dopiero aneks do umowy na caly etat.Tak wiec skladki ZUS jak jestes w Polsce od 1/4 etatu jak na zleceniu od minimalnej placy.Druk A1 i karta leczenia - TAK.Dodatek za swieta ale tylko Bozego Narodzenia.Wielkanoc lub dni ustawowo wolne od pracy w Polsce bez dodatku.Kontakt z biurem 3+.Jak cos potrzebuja to blyskawicznie telefon lub e-mail.Jak wyjedziesz i nie narzekasz to raczej cisza.Na pierwszym zleceniu zadzwoniono do mnie spytac jak i co po 2 miesiacach,na obecnym jade do domu za tydzien ale oficjalnie nikt mi nie potwierdzil ze ma zmienniczke.Zmienniczka sama zadzwonila.Transport musisz zalatwiac we wlasnym zakresie.Firma informuje rodzine o tym ze musi pokryc koszt twojego dojazdu.

Tak Orim na 14 etatu czyli brutto 420złotych podstawy.
06 grudnia 2014 08:36 / 1 osobie podoba się ten post
Ona_Lisa

Tak Orim na 14 etatu czyli brutto 420złotych podstawy.

14 etatu
21 grudnia 2014 12:01
wichurra

Jestem pierwszy raz na wyjeździe z tą firmą, więc mogę już coś napisać. Na razie nie wiem, jak z terminowością wypłaty, drukami A1 i kartą EKUZ. Model zatrudnienia opisał ORIM, u mnie jest tak samo. Tyle, że zarobki wyższe, bo dziadkowie ze swojej kasy dokładają mi do ręki 400 euro za drugą osobę. Jeżeli chodzi o kontakty z biurem, to nie mogę narzekać. Przed wyjazdem pełna informacja, zgadzająca się z rzeczywistym stanem. Po wyjeździe wyniknął problem z czasem wolnym, ale sprawa została szybko przez biuro załatwiona. Zwracają koszty podróży w wysokości 120-170 euro.

I jak terminowość wypłat? A z czasem wolnym to masz może  dzień w tygodniu wolnego w umowie? Czy długo czekałaś na ofertę?
21 grudnia 2014 16:23 / 3 osobom podoba się ten post
Terminowość wypłat w porządku. Właściwie zawsze wypłata wcześniej nawet była. Nie miałam dnia wolnego, chociaż słyszałam, że niektóre osoby mają dzień lub 2x po pół dnia wolnego. Ja miałam 3h w ciągu dnia. Jeżeli chodzi o czas oczekiwania to w niedzielę wieczorem wysłałam swoją kandydaturę, a w poniedziałek ok 9.00 rano była pierwsza oferta, która mi nie podpasowała i tego samego dnia koło 16.00 zaoferowano mi drugie miejsce pracy, na które się zdecydowałam.
Niestety był problem z tym dokładaniem przez rodzinę 400 euro. Najpierw pdp stwierdził, że to miało być do 400 euro, według jego uznania, poskarżyłam się w biurze, porozmawiali z dziadkiem i 400 euro było. Ale podczas wizyty koordynatorek w domu podopiecznych dziadek napłakał, że to 400 euro to tak dużo, a ja mam tak niewiele pracy i mi koordynatorka chciała obciąć dodatek z 400 na 100 euro. Nie zgodziłam się i w rezultacie do końca mojej umowy miałam te 400 płacone, ale niesmak był. Więcej na pewno nie zgodzę się na takie dodatki, które nie będą ujęte w umowie. Firma też nie była w porządku, bo mamiono mnie, że przez 2 miesiące po powrocie do domu będę miała wypłacane ok 75 euro miesięcznie, a po powrocie zadzwoniono do mnie, że na razie nie mają ofert za takie pieniądze, jakich oczekuję i w takim razie nie przedłużą umowy ze mną. Może w nowym roku coś będzie i wtedy się odezwą... Uważam to za nieuczciwe.
25 stycznia 2015 02:52
wichurra

Terminowość wypłat w porządku. Właściwie zawsze wypłata wcześniej nawet była. Nie miałam dnia wolnego, chociaż słyszałam, że niektóre osoby mają dzień lub 2x po pół dnia wolnego. Ja miałam 3h w ciągu dnia. Jeżeli chodzi o czas oczekiwania to w niedzielę wieczorem wysłałam swoją kandydaturę, a w poniedziałek ok 9.00 rano była pierwsza oferta, która mi nie podpasowała i tego samego dnia koło 16.00 zaoferowano mi drugie miejsce pracy, na które się zdecydowałam.
Niestety był problem z tym dokładaniem przez rodzinę 400 euro. Najpierw pdp stwierdził, że to miało być do 400 euro, według jego uznania, poskarżyłam się w biurze, porozmawiali z dziadkiem i 400 euro było. Ale podczas wizyty koordynatorek w domu podopiecznych dziadek napłakał, że to 400 euro to tak dużo, a ja mam tak niewiele pracy i mi koordynatorka chciała obciąć dodatek z 400 na 100 euro. Nie zgodziłam się i w rezultacie do końca mojej umowy miałam te 400 płacone, ale niesmak był. Więcej na pewno nie zgodzę się na takie dodatki, które nie będą ujęte w umowie. Firma też nie była w porządku, bo mamiono mnie, że przez 2 miesiące po powrocie do domu będę miała wypłacane ok 75 euro miesięcznie, a po powrocie zadzwoniono do mnie, że na razie nie mają ofert za takie pieniądze, jakich oczekuję i w takim razie nie przedłużą umowy ze mną. Może w nowym roku coś będzie i wtedy się odezwą... Uważam to za nieuczciwe.

Nawet jeśli na gębę to ci jednak obiecali/umówili się z tobą. Też uważam, że to nieuczciwe. Im więcej kasy, tym większe skąpstwo- tak mi z moich obserwacji wynika. Nie zgodziłaś się na redukcję z 400 na 100, czyli co powiedziałaś? Jeśli możesz się podzielić.
26 stycznia 2015 21:34
Powiedziałam, że tak się umówiliśmy i nie zgadzam się, żeby w trakcie trwania umowy zmieniano jej warunki.
Jednak gdyby się uparli, że obniżą mi dodatek, to nic bym nie mogła zrobić. W umowie pisemnej go nie było. Jedynie wypowiedzieć wcześniej umowę bym mogła.
29 stycznia 2015 18:21
Daję firmie plusa za szczerość.
Jak zadzwoniłam, to Pani zapytała o doświadczenie, a że zaczynam kazała CV podesłać. Zapytałam więc czy ma to sens czy mają tylko oferty dla osób z doświadczeniem. Usłyszałam, że to drugie. Choć musiałam się o to dopytać, to i tak zaoszczędziłam swój cenny czas unikając pisania CV, które i tak nic by mi nie przyniosło.
22 października 2015 14:07
Czy jest ktos na zleceniu z ta firma?potrzebuje blizszych informacji dot firmy
06 listopada 2017 21:40
Właśnie jestem zainteresowana tą firmą, reklamują się że ZUS mają od średniej krajowej. Czy ktoś coś wie na ten temat? Czy jest jedna czy dwie umowy obecnie. Czy wynagrodzenie jest dwuczłonowe?
06 listopada 2017 22:02 / 3 osobom podoba się ten post
Sabina1974

Właśnie jestem zainteresowana tą firmą, reklamują się że ZUS mają od średniej krajowej. Czy ktoś coś wie na ten temat? Czy jest jedna czy dwie umowy obecnie. Czy wynagrodzenie jest dwuczłonowe?

Pani Sabino, no, nie spodziewałabym się...
20 czerwca 2018 13:13
Zfecydowanie godna polecenia jest agencja pracy John-Personal gmbh. Mają porządne oferty z dobrymi stawkami,więc nie ma co marzekać. 
21 lipca 2018 18:50
Nie zgadzam sie z pozytywną opinią o tej firmie, firma APN w ogóle nie przestrzega prawa ,dba wyłącznie o swoje interesy,tylko generuje zyski dla siebie,wyzyskując opiekunki,w umowach straszy opiekunki karami umownymi licząc na to,ze opiekunka nie zna prawa,w umowach zaniża czas pracy na wykonanie zlecenia opieki,by odprowadzać niskie składki do ZUS i podatki.To cwaniacy,od stycznia 2017r, wszystkie firmy zatrudniające na umowy zlecenia mają ustawowy obowiązek prowadzić ewidencje czasu pracy oraz godzin pracy potrzebnych na wykonanie zlecenia usług opieki i wpisywać w umowach zlecenie dokładne godziny pracy konieczne na wykonanie zlecenia usług opieki,w celu zapewnienia minimalnego wynagrodzenia obowiazujacego w Niemczech.Od stycznia 2017r minimalna stawka w Niemczech tj.8,84 euro/brutto/za 1 godzine pracy dla wszystkich pracowników zatrudnionych przez polskie firmy przy opiece,zatem za 10 godzin dzienniej pracy należy się wszystkim opiekunkom z mocy prawa kwota;88,40 euro/brutto razy 7 dni w tygodniu tj.618,80 euro/brutto za 7 dni pracy,z uwagi na fakt,że wszystkie opiekunki otrzymują bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznych to nie przysługują im,żadne diety, diety w każdym takim przypadku-  z mocy prawa i orzecznictwa sądowego to składnik wynagrodzenia za pracę,które są ozusowane i opodatkowane.W takich przypadkach składa się skargi do PIP i do ZUSu i egzekwuje swoje prawa,bo każde polskie agencjie w tym APN,rażąco naruszają przepisy prawa poprzez zaniżanie w umowach zlecenia faktycznego czasu pracy na wykonanie zlecenia opieki w Niemczech.Polecam literaturę przedmiotu i faktu autorki dr Anny Wiatr tj.książka' Betrojerinki '', potwierdzającą pracę wszystkich polskich opiekunek w Niemczech przy 24-opiece domowej przez 7 dni w tygodniu.Ta agencja jak i pozostałe pobieraja od 1-podopiecznego za pracę opiekunki co najmniej 2600 euro/netto/miesiecznie,a opiekunce płacą około nieco ponad 1000 euro/netto, w tym w dietach i dodatkach rozłąkowych,zaniżając składki na ZUS,co skutkuje niskimi emetyturami w przyszłosci.Trzeba egzekwowaĆ swoje prawa od takich nieuczciwych agencji , zwracać uwagę na fikcyjne zapisy w umowach zlecenia i nie podpisywaĆ takich umów mających na celu obejscie przepisow prawa i pisac skargi do PIP,ktore mozna skladac meilem anonimowo. Pozdrawiam wszystkich na forum.