Polineuropatia - przebieg choroby, opieka i pielegnacja

19 października 2013 19:40 / 1 osobie podoba się ten post
Czyli przy tej chorobie też mogą być halucynacje...? Nie wiem na co choruje mąż mojej "małej dziewczynki" (oprócz cukrzycy), ale wygląda mi to właśnie na polineuropatię... Na pewno nie jest to Parkinson. Dzisiaj mnie pytał o kolegę, z którym tu jestem ... Nie wiedziałam, że jestem z kolegą.... ))))
20 października 2013 07:22 / 1 osobie podoba się ten post
Moja podopieczna nie ma halucynacji.91 lat ,z pamiecia Ok.
20 października 2013 09:04 / 1 osobie podoba się ten post
zosia_samosia

Moja podopieczna nie ma halucynacji.91 lat ,z pamiecia Ok.

On ma problemy z pamięcią krótkotrwałą, ..., ale można go bez problemów usadzić w realiach... Zwyczjnie powiedzieć, że je kolacje a nie śniadanie, że jest np. niedziela, albo że już zjadł (bo juz zapomina)... Jednocześnie ma problemy z przełykanie, osłabioną pracę zwieraczy.. problemy z chodzeniem i wstawaniem... siada upadająć pupą na krzesło... dłonie  z przykurczami ... Problemy z przelykaniem są juz duże.... Ponieważ on więcej śpi niż czuwa to brak oriętacji czasowej może się stąd brać ... Nie zauważyłam braków w logicznym myśleniu..., potrafi być wyrafinowany...  Pytając mnie o kolegę szybko się z tego wycofał... jakby sprawdzał czy to halucynacja czy rzeczywistość.... Potrafi trzeżwo ocenić zdarzenie, więc nie wygląda mi to na demencję... przynajmniej nie samą demencje....)))))
20 października 2013 09:14 / 1 osobie podoba się ten post
Polineuropatia często towarzyszy cukrzycy,oraz miażdżyca również.Może to są poczatki otępienia pochodzenia naczyniowego,to nie postępuje szybko.
20 października 2013 09:22
tina 100%

Polineuropatia często towarzyszy cukrzycy,oraz miażdżyca również.Może to są poczatki otępienia pochodzenia naczyniowego,to nie postępuje szybko.

Dziękuję Tina... on ma cukrzyce, ale nie zachowuje diety cukrzycowej, a ponieważ rodzina to toleruję i zaopatruje go w rózne łakocie... On głownie śpi... Budzi sie na posiłki i do toalety, jakby miał daleko to na pewno nie zdążyłby dobiec...))))
20 października 2013 09:27
nowadanuta

Dziękuję Tina... on ma cukrzyce, ale nie zachowuje diety cukrzycowej, a ponieważ rodzina to toleruję i zaopatruje go w rózne łakocie... On głownie śpi... Budzi sie na posiłki i do toalety, jakby miał daleko to na pewno nie zdążyłby dobiec...))))

Jak tak jest,to pewnie śpi,bo cukier wysoki.No jak rodzina mu ulega i karmi go pomimo cukrzycy słodkościami,to Twoje starania,to taka walka z wiatrakami,z czym wiele z nas się spotyka niestety...
20 października 2013 09:27
nowadanuta

Czyli przy tej chorobie też mogą być halucynacje...? Nie wiem na co choruje mąż mojej "małej dziewczynki" (oprócz cukrzycy), ale wygląda mi to właśnie na polineuropatię... Na pewno nie jest to Parkinson. Dzisiaj mnie pytał o kolegę, z którym tu jestem ... Nie wiedziałam, że jestem z kolegą.... ))))

Nowadanuto, masz pod opieka mala dziewczynke i jej meza????
20 października 2013 09:30 / 1 osobie podoba się ten post
margolcia

Nowadanuto, masz pod opieka mala dziewczynke i jej meza????

Ja gotuję dla , ale mąż nie jest w mojej gestii... Zatrudniona jestem tylko do "małej dziewczynki"...)))
20 października 2013 09:36 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Ja gotuję dla , ale mąż nie jest w mojej gestii... Zatrudniona jestem tylko do "małej dziewczynki"...)))

Ach tak, zapytalam, bo ja jestem do dwojga gdzie oficjalnie mialo byc dwoje opiekunow, ale corka podopiecznych przejela duza czesc opieki nad swoja mamusia i stanelo na jednej opiekunce. Zobaczymy co dalej, do dzisiaj nie jest zle, ale chaos w tej chacie jest taki, ze ciezko pracowac.
20 października 2013 09:37
tina 100%

Jak tak jest,to pewnie śpi,bo cukier wysoki.No jak rodzina mu ulega i karmi go pomimo cukrzycy słodkościami,to Twoje starania,to taka walka z wiatrakami,z czym wiele z nas się spotyka niestety...

Rodzina wyrażnie go nie lubi.... inaczej jest  z  "małą dziewczynką" ... , ale on na swój sposób dba o nią..... jak musi...))))
20 października 2013 09:38
nowadanuta

Rodzina wyrażnie go nie lubi.... inaczej jest  z  "małą dziewczynką" ... , ale on na swój sposób dba o nią..... jak musi...))))

Ojej,no to go może specjalinie"podtruwają"tymi słodyczami;-)).
20 października 2013 09:42
margolcia

Ach tak, zapytalam, bo ja jestem do dwojga gdzie oficjalnie mialo byc dwoje opiekunow, ale corka podopiecznych przejela duza czesc opieki nad swoja mamusia i stanelo na jednej opiekunce. Zobaczymy co dalej, do dzisiaj nie jest zle, ale chaos w tej chacie jest taki, ze ciezko pracowac.

Ja nie przyjmuję zleceń gdzie jestem z rodziną PDP, niech przyjeżdżają, niech sprawdzają...niech nawet spędzają z PDP wolne, ale dlugofalowo jest to zawsze podwojna robota i za wielu dyrygentów....))))
20 października 2013 09:45
tina 100%

Ojej,no to go może specjalinie"podtruwają"tymi słodyczami;-)).

Też tak pomyślałam... Takie kupowanie cukru... słodzików i blachy ciasta...))))
20 października 2013 10:22
zosia_samosia

Asik ,czy twoj podopieczny traci "swiadomosc"- nie wiem jak to ujac........np  . podopieczna siedzi na wozku i w pewnym momencie traci..... sily , swiadomosc , oczy " uciekaja do gory " cos..." charczy",trwa to okolo(u niej )10minut.Nie wiem czy to objaw tej choroby czy.......cos nowego?. A moze to cos z mozdzkiem?? ,jakies uszkodzenia............jakie to zagmatwane dla mnie  :(

Pan Skarb nie ma utraty świadomości. Jak nie śpi to tylko jęczy...I on ma cos jeszcze takiego czego nie rozumiem. On sie poci..tak twierdzi. Zdejmuje koszule i sie wyciera a skora jest sucha jak papier. I tak cały dzien. Siedzi zwykle w kuchni na siedzisku z oparciem i może sie położyc. Ale jak siedzi np na lózku bez podparcia to nie jest w stanie siedziec prosto. Przypomina niemowlę co to zaczyna dopiero siadać ale jeszcze nia ma siły by sie w tej pozycji utrzymać.
20 października 2013 10:58
zosia_samosia

Asik ,czy twoj podopieczny traci "swiadomosc"- nie wiem jak to ujac........np  . podopieczna siedzi na wozku i w pewnym momencie traci..... sily , swiadomosc , oczy " uciekaja do gory " cos..." charczy",trwa to okolo(u niej )10minut.Nie wiem czy to objaw tej choroby czy.......cos nowego?. A moze to cos z mozdzkiem?? ,jakies uszkodzenia............jakie to zagmatwane dla mnie  :(

Sprawdz w kierunku zmian cisnieniowo-krazeniowych, moja pacjetka tak ma bardzo czesto. A juz wogole w pozycji siedzacej gdy wystepuje naturalnie ucisk(od siedzenia) w okolicach ud. Sprawdzic to mozesz zdejmujac skarpetke, zobaczysz po zasinieniu stopy. Tak to co opisujesz jest to tez objawem tej choroby. Choroba ta czesto laczy sie z parkinsonem. W moim przypadku mam kumulacje parkinsona, z demencja, do tego 2 sztuczne biodra, pacjetka prawie sparalizowana, ogolnie szywna(nie zawsze), problemy z bodzcami czuciowo-ruchowymi( przeszla szereg operacji w celu ratowania sieci nerwowych), Brak logicznego kontaktu ze swiatem ( tzw. warzywo) Ogolnie nic z tym nie zrobisz - konsultowalem z neurochirurgiem. Pozdrawiam