Język migowy

03 listopada 2013 16:51
Mam pytanie ? Czy ktokolwiek z pań/panów opiekunów spotkał się w swojej pracy z podopiecznym porozumiewajacym sie w jezyku migowym ? Czy jest sens się  uczyć ? A moze ktos zna go  i wykorzystuje go w pracy ?
03 listopada 2013 16:58
Cyba Hogata zna
03 listopada 2013 17:03
Hogata zna, jest tlumaczem, tylko z tego co pisala, w pracy na wyjazdach chyba nie bardzo mogla ta umiejetnosc wykorzystac.
03 listopada 2013 17:12
Jeśli Hogata zna, to wielki szacun.
Nauczyć się alfabetu jęz. migowego, to nie lada sztuka, a ułożyć zdanie, to prawdziwy sukces.
03 listopada 2013 17:14
A czy ten język jest uniwersalny dla wszystkich języków?
03 listopada 2013 17:21
Obiło mi się, że jest różnica między brytyjskim, a amerykańskim.
Lepiej gdyby wypowiedziała się osoba bardziej kompetentna.
03 listopada 2013 17:21 / 1 osobie podoba się ten post
wiewiorka

A czy ten język jest uniwersalny dla wszystkich języków?

No ,własnie nie jest uniwersalny  niestety ,Hogata mnie uswiadomiła -ona miga od dziecka:)Ja w pracy chodziłam na kurs, ale potem malo używałam i wiele nie pamietam.Do egzaminu 2x podchodziłam.
03 listopada 2013 17:27 / 4 osobom podoba się ten post
Znam jezyk migowy i tak jak pisala Emilia-jestem tlumaczem.
Tak przydaje sie w naszej pracy(chodzi o wykonaywany zawod).Niestety ja zanam jezyk migowy,ale Polski.
W kazdym kraju swiata j.migowy jest inny,nawet sa dialekty.
Musze jednak powiedziec,ze nie mialabym raczej problemu porozumienia sie w j.migowym Niemieckim.

Juz kiedys pisalam,ze mozna skonczc kurs i nauczyc sie jezyka,ale nigdy nie bedziesz do konca rozumiec gluchej osoby.To nie tylko j.mgowy,to jezyk ciala,mimika.Ja jestem wychowana w rodzinie gluchych,j.migowy,dla mnie jest jak j.Polski.Osoby gluche inaczej widza swiat.
03 listopada 2013 18:04
hogata76

Znam jezyk migowy i tak jak pisala Emilia-jestem tlumaczem.
Tak przydaje sie w naszej pracy(chodzi o wykonaywany zawod).Niestety ja zanam jezyk migowy,ale Polski.
W kazdym kraju swiata j.migowy jest inny,nawet sa dialekty.
Musze jednak powiedziec,ze nie mialabym raczej problemu porozumienia sie w j.migowym Niemieckim.

Juz kiedys pisalam,ze mozna skonczc kurs i nauczyc sie jezyka,ale nigdy nie bedziesz do konca rozumiec gluchej osoby.To nie tylko j.mgowy,to jezyk ciala,mimika.Ja jestem wychowana w rodzinie gluchych,j.migowy,dla mnie jest jak j.Polski.Osoby gluche inaczej widza swiat.

Dziękuje. właśnie o takie informacje mi chodziło.
No nic podstaw sie nauczę, a serca nie wkładam, bo życia mi zabraknie , a i tak efekt nie zadawalający będzie.
03 listopada 2013 18:11 / 1 osobie podoba się ten post
Gosia 1234

Dziękuje. właśnie o takie informacje mi chodziło.
No nic podstaw sie nauczę, a serca nie wkładam, bo życia mi zabraknie , a i tak efekt nie zadawalający będzie.

Nawet jesli serce wlozysz i tak nie bedziesz romawiac jak glusi.Ja  mam z gluchymi kontakt caly czas i wiem co mowie.
Naucz sie ,bo to sie przydaje,powiedzmy ze to jest tak jak z nauka Niemieckiego:
Kiedys Wichurra ,sama sie przyznala,ze sama lapie sie na podknieciach,a jest germanistka.
Mi kiedys powiedziala polka mieszkajaca w DE od 30 lat,takie slowa."Jesli nie bedziesz myslala jak Niemcy ,nigdy nie bedziesz mowila perfekt po niemiecku" i chyba ma racje.
Tak mniej-wiecej,mozna sie odniesc do j.migowego.Przypuszczam ,ze gdybys byla opiekunka w PL,a trafilabys na pacjenta gluchoniemego,j.migowy przydal by sie bardzo,prawda?
10 stycznia 2014 14:31
hogata76

Znam jezyk migowy i tak jak pisala Emilia-jestem tlumaczem.
Tak przydaje sie w naszej pracy(chodzi o wykonaywany zawod).Niestety ja zanam jezyk migowy,ale Polski.
W kazdym kraju swiata j.migowy jest inny,nawet sa dialekty.
Musze jednak powiedziec,ze nie mialabym raczej problemu porozumienia sie w j.migowym Niemieckim.

Juz kiedys pisalam,ze mozna skonczc kurs i nauczyc sie jezyka,ale nigdy nie bedziesz do konca rozumiec gluchej osoby.To nie tylko j.mgowy,to jezyk ciala,mimika.Ja jestem wychowana w rodzinie gluchych,j.migowy,dla mnie jest jak j.Polski.Osoby gluche inaczej widza swiat.

10 stycznia 2014 14:57
Marlee Matlin – amerykańska aktorka cierpiąca na niedosłuch. Za rolę w filmie Dzieci gorszego boga z 1986 r. zdobyła Oscara jako najlepsza aktorka pierwszoplanowa
10 stycznia 2014 15:55 / 1 osobie podoba się ten post
A ja potrafie wykonać Pas de quatre,Ballon,Aplomb i wiele innych.Ale sie nie chwale bo mi wpisza w zakres obowiazkow.Tez jestem artystka - ale skromną.
 
10 stycznia 2014 15:59
hogata76

Nawet jesli serce wlozysz i tak nie bedziesz romawiac jak glusi.Ja  mam z gluchymi kontakt caly czas i wiem co mowie.
Naucz sie ,bo to sie przydaje,powiedzmy ze to jest tak jak z nauka Niemieckiego:
Kiedys Wichurra ,sama sie przyznala,ze sama lapie sie na podknieciach,a jest germanistka.
Mi kiedys powiedziala polka mieszkajaca w DE od 30 lat,takie slowa."Jesli nie bedziesz myslala jak Niemcy ,nigdy nie bedziesz mowila perfekt po niemiecku" i chyba ma racje.
Tak mniej-wiecej,mozna sie odniesc do j.migowego.Przypuszczam ,ze gdybys byla opiekunka w PL,a trafilabys na pacjenta gluchoniemego,j.migowy przydal by sie bardzo,prawda?

Wow... nigdy bym nie powiedziała, że język migowy dzieli się na języki poszczególnych państwa a co dopiero dialekty! Ale w sumie... wyraz w kazdym jezyku brzmia inaczej... Hogata jak to jest - w jezyku migowym uklada sie wyraz z pojedynczych liter, czy zdania z pojedynczych słów?
10 stycznia 2014 20:42
http://www.silentium.com.pl/fragment.pdf

Odwiedziłam w/w stronę, ale stwierdziłam, że wolę jednak dalej szlifować jęz.niemiecki, bowiem migowy jest tak trudny niczym łacina, którą kiedyś uczyłam się :):):)