Promedica24 Zobacz profil firmy

Zarobki
5 / 5
Warunki umowy
5 / 5
Jakośc obsługi
5 / 5
Dopasowanie oferty
5 / 5
Liczba oddziałów
5 / 5
05 listopada 2019 16:41 / 8 osobom podoba się ten post
Jestem ciekawa, co dalej?
Ostatnio usłyszałam, że rodzina koleżance opiekunce powiedziała, że to jest przecież 24 godzinna opieka- kiedy ta chciała mieć regularne, codzienne przerwy. W ich umowie tak było.
Firmy doskonale wiedzą, jak ta opieka wygląda. Akurat ta ma najgorszą opinię. Ale chyba wszędzie by trochę pomogło, gdyby w umowach, jakie mają rodziny podopiecznych była mowa o naszych godzinach pracy, przerwach, sumach, jakie powinny być przeznaczone na jedzenie. Nie zgadzam się z tym, że oglądanie telewizji czy słuchanie muzyki z pdp. to nie jest czas pracy. Ale w opisanej tu sytuacji opiekunka sama w jakiejś części generowała nadgodziny bez wcześniejszej konsultacji z firmą. Z korzyścią dla wszystkich, oprócz niej...
06 listopada 2019 10:48 / 3 osobom podoba się ten post
Do Joanne - szkoda, ze nie spałaś z pdp, to byłaby prawdziwa 24 godzinna opieka. Tragedia, niech los nas chroni od takich zmienniczek.
Co do firmy to uważam ją za najgorszą - miałam z nią wyjechać 5 lat temu na 1 zlecenie i chyba jakaś opatrzność mnie od tego uchroniła. Pozdrawiam
25 listopada 2019 15:54 / 4 osobom podoba się ten post
A ja ma szczęście jestem zadowolona )  lubię moja prace )  i
27 listopada 2019 17:23 / 2 osobom podoba się ten post
Czas pracy opiekunki:
Mnw tak
Wiadomo.Podopieczny wstaje np 8..i 21/...już na noc w łóżku, po lekach minusP. rzerwa poob. 2h ..
czyli 13/14h minus /2h przerwy
Średnio ok 11/12 h  czujka/gotowość
Nie widzę nic dziwnego.taka rabota. 
13 grudnia 2019 12:23 / 1 osobie podoba się ten post
moja firma
15 grudnia 2019 15:35 / 3 osobom podoba się ten post
I ja pracuje w tej firmie i jest mi dobrze. Nie wiem czemu inni narzekają.
15 grudnia 2019 16:20 / 1 osobie podoba się ten post
PaniMaria55

I ja pracuje w tej firmie i jest mi dobrze. Nie wiem czemu inni narzekają.

Koleżanka po półtorej roku pracy, z podopiecznym, przy którym używała podnośnika zarabiała ok. 900 euro, gdy inne firmy zaczynały płacić od 1150. Prosiła o podwyżkę dostała 20 euro. W podobnym czasie u mnie podwyżka była 150 euro- to było w tym roku.
W rozmowie z opiekunką na zleceniu koordynatorka prosiła, żeby nie mówić kandydatce na zmienniczkę o wszystkim- oczywiście chodziło o te negatywne sprawy. Kiedy ta była za szczera dostała opierdziel.
 
To dwie sprawy- w odpowiedzi na twoje stwierdzenie "Nie wiem czemu inni narzekają."- z którymi zetknęłam się osobiście.
 
Dodam, że przy tym miejsca, gdzie owa opiekunka pracowała były nieciekawe- pod wieloma względami. Stresowe.
Czyli nie wchodzi w grę to, co mi się przydarzyło- nie za wiele płacą, ale fajne miejsce, dobrze się czuję, jest wiele zalet, wolnego czasu, to wracałam tam.
15 grudnia 2019 16:36 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

:-) moja firma

jaka dumna
15 grudnia 2019 16:39 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

:lol2: jaka dumna

I to się chwali 
Jak opiekunka zadowolona, sztela fajna, to i firma dobra 
15 grudnia 2019 16:42 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

I to się chwali :-)
Jak opiekunka zadowolona, sztela fajna, to i firma dobra :-)

 
15 grudnia 2019 16:47
Gusia29

I to się chwali :-)
Jak opiekunka zadowolona, sztela fajna, to i firma dobra :-)


Firma nie wykonała zadania ! Przez opieszałość z EKUZ nie uznano skanu karty i mogłam sama zapłacić rachunek . 
15 grudnia 2019 16:48 / 2 osobom podoba się ten post
to tak trochę ironicznie .
Zgadza się , pdp trudna ale można z nią pracować , warunki inne na plus . Więc opiekunka hmmm zadowolona .
08 stycznia 2020 10:59 / 1 osobie podoba się ten post
Z Promedicą wyjechałam jakiś czas temu - był to mój pierwszy raz i teraz szukam innej firmy, która jasno i przejrzyście ustali mi kwotę, którą dostanę za pracę, bo z Promedicą to była jakaś farsa :/
Mam podobne doświadczenie jak Joanne, choć miałam trochę łatwiejszą pracę, obowiązki podzieliłam sobie tak, aby zajmowały mi 40h tyg, jak w umowie i tego rzetelnie się trzymałam, jednak szybko okazało się, że pdp potrzebuje też wstawania w nocy..nie będę się tu rozpisywać co i jak ale do Promedici mam pretensje o to, że nie byli mi w stanie po kontrakcie przesłać właściwego rozliczenia godzin pracy i w kółko powtarzali wycinek z umowy, że zapłacono mi za pracę do 40h tyg - tylko za ile zatem? Do dziś się nie dowiedziałam, ale na pewno nie za 40.
Inną kwestią było to, że nie zostałam powiadomiona dokładnie o podopiecznym, a dopiero na miejscu okazało się, że pani, którą zmieniałam wyjeżdżała już rano (a miałą zostać do wieczora i być zabrana w drodze powrotnej), zabierała się transportem, którym ja przyjechałam na następne zlecenie, co spowodowało, że kompletnie nie wiedziałam co mam robić, nie zostały mi przekazane żadne informacje o rozkładzie dnia i potrzebach pdp...dopiero następnego dnia przyjechali prawni opiekunowie (pdp nie miał dzieci) i wtedy z nimi wszystko ustaliłam, bo oczywiście koordynatorki (w sumie się nie dziwie) i tak nie mogły na odległość nic zrobić..
10 stycznia 2020 17:03 / 1 osobie podoba się ten post
Yankha

Z Promedicą wyjechałam jakiś czas temu - był to mój pierwszy raz i teraz szukam innej firmy, która jasno i przejrzyście ustali mi kwotę, którą dostanę za pracę, bo z Promedicą to była jakaś farsa :/
Mam podobne doświadczenie jak Joanne, choć miałam trochę łatwiejszą pracę, obowiązki podzieliłam sobie tak, aby zajmowały mi 40h tyg, jak w umowie i tego rzetelnie się trzymałam, jednak szybko okazało się, że pdp potrzebuje też wstawania w nocy..nie będę się tu rozpisywać co i jak ale do Promedici mam pretensje o to, że nie byli mi w stanie po kontrakcie przesłać właściwego rozliczenia godzin pracy i w kółko powtarzali wycinek z umowy, że zapłacono mi za pracę do 40h tyg - tylko za ile zatem? Do dziś się nie dowiedziałam, ale na pewno nie za 40.
Inną kwestią było to, że nie zostałam powiadomiona dokładnie o podopiecznym, a dopiero na miejscu okazało się, że pani, którą zmieniałam wyjeżdżała już rano (a miałą zostać do wieczora i być zabrana w drodze powrotnej), zabierała się transportem, którym ja przyjechałam na następne zlecenie, co spowodowało, że kompletnie nie wiedziałam co mam robić, nie zostały mi przekazane żadne informacje o rozkładzie dnia i potrzebach pdp...dopiero następnego dnia przyjechali prawni opiekunowie (pdp nie miał dzieci) i wtedy z nimi wszystko ustaliłam, bo oczywiście koordynatorki (w sumie się nie dziwie) i tak nie mogły na odległość nic zrobić..

Ja probowalem walczyc z tymi godzinami ale odpowiedz jest jasna, niby do Ciebie nalezy wedle kontraktu pilnowac 40h/tydzien bo za to dostajemy kase. Rzeczywistosc jest inna.
Rodziny sadza, ze zatrudniaja Opiekuna/ke osoby starszej, a wiekszosc z nas ma umowy na "swiadczenie uslug pomocy domowej" w zwiazku z czym zadna ustawa czy prawo dotyczace "opiekunek" nas nie obejmuje, a ludzie ktorzy wrzucaja jakies prawa i obowiazki opiekunek na roznych forach pisza poprostu bzdury bo nas to nie dotyczy zupelnie.
Rodziny w kontraktach z naszymi.agencjami/posrednikami maja zapisane dla nas max. 2h przerwy dziennie i to wszystko. Ja usłyszałem walczac ze.swoja agencja jak i od rodziny "To Panstwo czytajac umowy decydujecie sie na takie warunki pracy albo nie, nikt Was nie zmusza".
 
 
10 stycznia 2020 17:12 / 1 osobie podoba się ten post
No dobrze, decyduję się i podpisuję. Nie ma tu wprawdzie o przerwie, ale wyraźnie pisze- w tej akurat umowie- 160 godzin tygodniowo. Ilość godzin pracy przeważnie w umowie jest. Na tej podstawie można coś chyba uzgadniać z podopiecznymi? Nie musi to być po obiedzie, choć tak jest wygodniej, zwłaszcza, jak można się spotkać z innymi opiekunkami w danej miejscowości. Ale skoro ilość godzin pracy jest określona, to coś już jest?