HausEngel Zobacz profil firmy

Zarobki
4 / 5
Warunki umowy
3 / 5
Jakośc obsługi
3 / 5
Dopasowanie oferty
2 / 5
Liczba oddziałów
2 / 5
25 sierpnia 2018 13:59 / 1 osobie podoba się ten post
Aniabeznazwy

To zależy co rozumiemy przez słowo opłaca :) ważna jest znajomość języka , ważny jest też stopień trudności zlecenia . Nie odpowiem ogólnie na to pytanie - mnie się opłacało - bo dostawałam bardzo dobre wynagrodzenie adekwatne do mojej znajomości języka a jednocześnie miałam niewymagającą podopieczną .

Chociaż z 1600 euro minimum do ręki po odliczeniu obowiązkowych opłat.
25 sierpnia 2018 23:15
Magdalenka

Chociaż z 1600 euro minimum do ręki po odliczeniu obowiązkowych opłat. :-)

dlaczego nie  1700 ? wystarczy 10 lat doświadczenia , bardzo dobre referencjie i certyfikat językowy B2 - egzamian zdany w Niemczech
27 sierpnia 2018 12:21
Aniabeznazwy

dlaczego nie  1700 ? wystarczy 10 lat doświadczenia , bardzo dobre referencjie i certyfikat językowy B2 - egzamian zdany w Niemczech

Przyjmując, że firmy płacą na dzień dobry 1300 euro, 10 lat uważam za zbyt wygórowane wymagania. W tym momencie gewerbe się nie opłaca.
27 sierpnia 2018 12:31 / 2 osobom podoba się ten post
Magdalenka

Przyjmując, że firmy płacą na dzień dobry 1300 euro, 10 lat uważam za zbyt wygórowane wymagania. W tym momencie gewerbe się nie opłaca.

1700 eu to kwota netto przelewana na konto. Znajoma mojej podopiecznej także miała opiekunkę z Polski , płaciła polskiej agencji 2250 euro z tego dziewczyna dostawała na reke 1400 Euro . składki emerytalne miała płacone od najniższej krajowej . Moja podopieczna płaciła Hausengel 2367 Euro - 676 Euro to była część przelewana na konto Hausengel czyli na te rzeczy , o których  poprzednio popisałam a reszta szła na moje konto . Każdy zreszta wybiera co mu pasuje Jest wiele firm na rynku i praktycznie każda ma inną propozycję . Każdy może wybrać to co mu odpowiada . Padło pytanie o współpracę z Hausengel wiec napisałam co wiem z autopsji . 
24 października 2018 14:59
Oni zatrudniają w oparciu o gewerbe? To później trzeba się rozliczać z Finansamt a i pewnie w Pl.tez z racji otrzymywanego dochodu.Chyba zbyt skplikowanr i mało oplacalne
16 listopada 2018 20:15
@Elka40: Hausengel współpracuje z samodzielnymi opiekunkami, ale pomaga we wszystkich formalnościach i rozliczeniach z niemieckimi urzędami, więc nie jest to absolutnie w żadnym stopniu bardziej skomplikowane dla opiekunki niż standardowe zatrudnienie. Opiekunka nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów z tytułu prowadzonej działalności. Ma natomiast większą samodzielność w wyborze zleceń i negocjacji stawek, nie podlega też poleceniom służbowym. Zapraszamy do kontaktu, a chętnie opowiemy w szczegółach jak to wygląda.

Pozdrawiamy
Zespół Hausengel
16 listopada 2018 21:46
Dziękuję za info, może od 2019
17 listopada 2018 02:30
Od bardzo dawna nie udzielam się na tym forum, ale czasami zaglądam. Moja rada ..daj sobie spokój Elka 40
Ja już to przerabiałam z nimi nie jeden raz, to jest porażka:(
....ale wybór zależy od Ciebie.
17 listopada 2018 09:07
bajka15

Od bardzo dawna nie udzielam się na tym forum, ale czasami zaglądam. Moja rada ..daj sobie spokój Elka 40
Ja już to przerabiałam z nimi nie jeden raz, to jest porażka:(
....ale wybór zależy od Ciebie.

Dzięki bardzo właśnie raczej zostanę z obecną firma, bo nagle zaczęła się coś starać i EKUZ i to..no jak będą rzetelni?..metoda kija i....
17 listopada 2018 11:08
Poza tym na gewerbe to bym z 1800musiala mieć żeby to sens miało.A wiemy jak płacą...
19 listopada 2018 20:05
Inga4a

Zamierzam podjąć współprace z Hausengel i jestem pełna obaw. Strasznie tu wszystko skomplikowane i nieklarowne. Wiele lat pracowałam za pośrednictwem polskich agencji i nie miałam tego problemu. Podatek, ubezpieczenie emerytalne i zdrowotne płaciła polska agencja. Mnie nic nie interesowało, sprawdzałam tylko czy rzetelnie płacą składki na ZUS. Podatek zawsze miałam nadpłacony i na koniec roku odbierałam tę nadpłatę. W umowie była określona stawka brutto i netto. Tutaj nie wiem "co z czym się je". Niby ja podpisuję Gewerbe a nie mam pojęcia jaki podatek jest od tego odprowadzany i czy w ogóle jest. Jaką mam gwarancję, że Hausengel mnie będzie rzetelnie rozliczał. Czy będę z tego tytułu otrzymywać jakieś sprawozdanie ? Obawiam się, że po roku Finanzamt to mnie będzie ścigał. Czy ktoś potrafi rozwiać moje wątpliwości?

Dzień dobry,
serdecznie zapraszamy do kontaktu, chętnie wyjaśnimy wszystkie wątpliwości. Hausengel oferuje obecnie jedne z najbardziej przejrzystych umów na rynku, potwierdza to niemiecka niezależna fundacja Stiftung Warentest. Przy współpracy z Hausengel nie musi się Pani martwić o żadne dodatkowe kwestie. Wszystkie niezbędne ubezpieczenia ma Pani zapewnione i otrzymuje Pani ich potwierdzenia. Podatek płaci się w każdym kraju po przekroczeniu kwoty wolnej od podatku. Ta jest w Niemczech dużo wyższa (9000 euro w roku 2018) niż Polsce (3 091,00 zł, czyli ok. 715 euro). Z tego wniosek, że dużo korzystniej jest nam rozliczać się w Niemczech. Na umowie ma Pani stawkę netto, dokładnie taką jaka została ustalona z rodziną - jest to dużo bardziej przejrzsyte - wie Pani dokładnie, ile dostanie na rękę. Żeby nie przekroczyć kwoty wolnej od podatku pilnuje Pani koordynatorka, również nie musi się Pani tym martwić. Decyzja podatkowa przychodzi z Finanzamtu. Oczywiście otrzymuje Pani wszystkie dokumenty.
 
Pozdrawiamy
Zespół Hausengel
19 listopada 2018 20:11
Ewelina645

Jeżeli mają nie jasne umowy to może lepiej nie pakuj się w kłopoty jest wiele innych firm . Poszukaj tu na forum poczytaj opinie . Teraz zwłaszcza w wakacje jest pełno pseudo firm które zbierają nieświadome kobiety i wysyłają bez języka potem płacz i rozpacz ..

Pani Ewelino, o jakich kłopotach Pani pisze? To, o czym Pani pisze nie ma żadnego związku z Hausengel i nie jest niczym podparte :) Nie wysyłamy osób bez języka, przed zleceniem nasze opiekunki przechodzą kompleksowe szkolenie. Umowy są przed podpisywaniem dokładnie omawiane, a ich przejrzystość i uczciwość potwierdził niemiecki Stiftung Warentest, który wziął pod lupę agencje opieki w zeszłym roku.
Pozdrawiamy
zespół Hausengel
19 listopada 2018 20:13
W jakim niemieckim mieście działacie?
19 listopada 2018 20:21
Aniabeznazwy

Umowa jest prosta jak konstrukcja wyżymaczki . Pracowałam z haus Engel 3 lata wiec z własnego doświadczenia pisze . 
 w skrócie :
!. podpisujac umowy !!! z HE stajesz się samozatrudnionym czyli tzw. Gewerbe jednocześnie jesteś franczyzobiorcą . Umowy są skonstruowane w oparciu o prawo niemieckie i w razie czego sądy niemieckie rozstrzygają spory / jeden z ostatnich paragrafów umowy franczyzowej / 
HE zastosowała w Niemczech system franczyzy - za udostępnienie systemy franczyzowego HE - płacisz im - to część z tego co pobiera z twojego wynagrodzenia HE 
2. HE na podsatwie udzielonego mu przez ciebie upoważnienia , rozlicza cię przed Finanzamtem - zleca to rozliczenie wyspecjalizowanemu Biuru podatkowemu i TO BUIRO ODPOWIADA !!!!  przed Finanzamtem za prawidłowe rozliczenie . Nie ma zatem obaw , że FA ścignie cię jeżeli coś jest nie tak . Odpowiada to biuro - za to także płacisz - to jest następna część kwoty , którą pobiera HE 
3/ ponieważ powinnaś mieć swoją siedzibę w DE to  HE Przyjmuje obsługę biurową twojej gewerby i w siedzibie HE masz swój adres na który przychodzi wszelka korespondencja dla ciebie / HE zawsze informuje na bieżąco w tych sprawach / - opłata za " biuro i obsługe biurową " to natępna część kwoty którą pobiera HA
3/ HE opłaca ubezpieczenie zdrowotne - w bardzo wąskim zakresie ale wystarczające / mieli kilka kontroli i wg niemieckiego prawa tak jest ok / ubezpieczenie zdrowotne dodatkowojest opłacane w branżowej kasie chorych . HE opłaca także ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej . Wszystkie te ubezpieczenia działają tylko na terenie Niemiec i tylko w okresie w jakim wykonujesz zlecenia - opłata tych ubezpieczeń - to natępna część kwoty którą pobiera HA
4/ Należny ewentualny podatek do FA rozliczany jest po roku kalendarzowym / nie są pobierane zaliczki na poczet podatku dochodowego / zgodne to jest z prawem niemieckim dla gewerbowiczów - Kleineunternehmen - a takim gewerbowiczem jesteś . Dlaczego tak - ano jeżeli twój przychód w danym roku nie przekroczy kwoty ok 8500 Eu - nie znam dokładnej kwoty na 2018 rok ale coś koło tego będzie - to za dany rok nie zapłacisz żadnego z podatków / dochodowego i odpowiednika niemieckiego naszego VAT / Jeżeli twój przychód wciągu roku bedzie poniedzy 8500 EU a 17 500 Eu - będziesz zobowiązana zapłacić tylko podatek  dochodowy - dostaniesz ok marca - kwietnia decyzję FA ile on wynosi i musisz to  JEDNORAZOWO !!! zapłacić wyliczoną kwotę podatku . Przychód roczny większy niż 17 500 eu - stajesz się od nastepnego roku płatnikiem " Vat " 
Przychód to łaczna kwota twoich rachunków dla rodziny czyli suma kwot które wpływają na twoje konto i kwot które wpływają od klienta na konto HE bo HE na podsatwie twojego upoważnienia które podpisujesz przy rozpoczęciu działalności wystawia w twoim imieniu rachunek dla klienta - suma własnie tych rachunków to przychód . Jednocześnie otrzymujesz od HE rachunek za rzeczy o których pisałam wyżej i ta kwota jest przez klienta przelewana na rachunek HE . Na twoim koncie ląduje twoje "wynagrodzenie " 
 
Na pewno padnie pytanie dlaczego zrezygnowałam z HE - powód banalny : przestałam mieć mozliwość jakiegokolwiek ubezpieczenia zdrowotnego w okresie przebywania w Polsce a nie chciałam latać non stop do UP rejestrować się jako bezrobotny itd. Znalazłam firmę , która w ofercie ma polskie ubezpieczenie zdrowotne w okreśie kiedy nie jestem na zleceniu w Niemczech - dodtakowo np w moim przypadku na konto wpływa mi taka sama kwota jaką miałam w HE / niemała kwota :) / 
Są pytania jeszcze to chętnie napisze jak oczywiście bede wiedziała z autopsji . 

Pani Aniu,
większość kwestii opisała Pani rzeczowo i poprawnie - serdecznie dziękujemy!Miło nam czytać takie rzeczowe komentarze :)
Jedno musimy jednak sprostować:
Hausengel nie podbiera niczego z wynagordzenia opiekunki, nie ma takiej fizycznej możliwości. Opiekunki otrzymują swoje wynagrodzenie bezpośrednio od rodziny podopiecznego. Kwoty za usługi towarzyszące, składające się na opłatę franczyzową przerzucane są i ponoszone de facto przez rodzinę niemiecką.
Dopowiedzieć należy także, że nieprzekroczenia kwoty wolnej od podatku (w 2018 r. 9.000 euro) pilnuje koordynatorka i na bieżąco informuje opiekunkę o dochodach. Jeśli opiekunka chce tę kwotę przekroczyć, jest to jej świadoma decyzja.
 
Życzymy wszystkiego dobrego!
Pozdrawiamy serdecznie
Zespół Hausengel
19 listopada 2018 20:24
Elka40

W jakim niemieckim mieście działacie?

Mamy zlecenia na terenie całych Niemiec. Nasza centrala mieście się w Heskem w Hesji. Mamy też polskie oddziały - w Poznaniu i Lublinie.
 
Pozdrawiamy
zespół Hausengel