Kleszcze i inne owady - jak sobie radzić?

05 kwietnia 2014 18:48 / 4 osobom podoba się ten post
Załozyłam temat ,bo podobnego nie znalazłam a innego wątku nie chcę zaśmiecać:)
 
KLESZCZE- jak jedziecie w wiejskieregiony to najlepiej ,żeby uniknąc płacenia 30 euro doktorowi za 5 minut roboty samej zaopatrzyc się w polskiej aptece w tzw.kleszczołapkę/inne nazwy to penseta,szczypczyki,lasso/-koszt ok.20zł.Usuwa sie łatwo ,samodzielnie,lub z pomoca jesli np. kleszcz jest tam gdzie nie sięgamy ,np.na plecach.Przyrząd dezynfekujemy i  znów możemy uzywać.Tanie i skuteczne:)
 
OWAD W UCHU-może się zdarzyc ,że jakiś owad wpadnie nam do ucha,to się najczęściej nie wiem dlaczego dzieciom zdarza,ale lepiej wiedziec co wtedy robić.Tu pomoc lekarska -laryngologa jest niezbędna,ale zanim dotrzemy do gabInetu,ból jest okropny-trzeba do ucha wlać olej ,zwykły ,jaki w kuchni używamy-owad rusza wtedy się wolniej i ucho mniej boli-ból wywołują drgania błony bębenkowej-owad przestraszony szaleje bo się chce wydostać.Nic do ucha nie wpychamy i nie usiłujemy sami wyciągnąc owada bo tylko szkody możemy narobić.Olej,wacik i do dr szybko.
 
UKĄSZENIE PSZCZOŁY /OSY/SZERSZENIA - prawie nikt kto nie jest uczulony na jad albo jeszcze o tym nie wie ,nie ma ze sobą anatoksyny.Pierwsza pomoć w takim wypadku,zanim dotrzemy na pogotowie polega na schłodzeniu miejsca ugryzienia lodem lub b.zimna woda i połozeniu kwaśnego okąłdu/cytryna ,ocet,nawet kwasek cytrynowy,soda ,w ostateczności mandarynka czy pomarańcz albo greipfrut jak nic innego nie ma .Żądła osy nie trzeba usuwać,zwykle osa i szerszen nie zostawiają .pszczoła tak.
Jesli zdarzy sie ,że owad użądli w gardło -w środku,np.kiedy nie zauważymy i wypijemy coś z butelki z owadem wewnątrz,natychmiast podajemy lód  do ssania,jak nie ma to może być suchy chleb w małych kawałeczkach,zeby niedopuscić do zamkniecia światła krtani i w trybie natychmiastowym pogotowie.Warto miec ze sobą zwykle wapno-Calcium Polfa i podac rozpuszczone w b zimnej wodzie,pić małymi łyczkami.
 
UKĄSZENIE ŻMIJI - najczęściej w nogi.W miarę możliwości schładzamyobmywamy i nogę zawsze umieszczmy w pozycji "na dół"-jak najniżej w stosunku do reszty ciała-nigdy do góry!!!!I na pogotowie!Nie wygrzebujemy ,nie wysysamy jadu.Trzeba koniecznie podać surowice a jej skutecznośc jest najkorzystniejsza do ok.20 godzin od zajścia.Żmija czy inny wąż zostawia zawsze ślad dwóch zębów!Pamiętać trzeba ,ze żmija czy jakikolwiek inny wąż nie zaczepiany nie atakuje-jak go zobaczymy np. na scieżce w lesie ,najlepiej ominąć.
05 kwietnia 2014 20:03
Ja to się boję tego "świństwa". Wolę lwa zobaczyć ;-)))
05 kwietnia 2014 20:05 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Ja to się boję tego "świństwa". Wolę lwa zobaczyć ;-)))

A ja mychy sie boję)
05 kwietnia 2014 20:07 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

A ja mychy sie boję:-))

Hahaha  !!!  Mleczko, TY się niczego nie boisz !!!  ;-)))
05 kwietnia 2014 20:08 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

Hahaha  !!!  Mleczko, TY się niczego nie boisz !!!  ;-)))

Moderatora.
05 kwietnia 2014 20:26 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Moderatora.

Tu przełknę słowa ;-)))  Niech tak zostanie ;-)))
05 kwietnia 2014 21:06 / 4 osobom podoba się ten post
mleczko47

Moderatora.

Poważnie?


 


05 kwietnia 2014 21:12 / 2 osobom podoba się ten post
Pomoc forum1

Poważnie?


 


No jaki mały, śliczny POTWÓR !!!  Zrobi z człowiekiem co chce !!!
05 kwietnia 2014 21:18 / 1 osobie podoba się ten post
Sporo przydatnych informacji o kleszczach:
 
http://www.kleszczeinfo.pl/
06 kwietnia 2014 16:13 / 1 osobie podoba się ten post
Pomoc forum1

Poważnie?


 


Już sie nie boje.
 
 
 
Nie umieszczam zdjęć na forum bo nie wiem jak wykasować.A jak dorosne mogę sie rozczarowac.Jestem na awatarku ktory mogę zmienić.
23 lipca 2014 09:17
Ja z kolei wyczytałam  (co jest bardzo cenna wskazówką), że za nic nie można smarować go masłem, alkoholem czy oliwką.
23 lipca 2014 09:49
AleksaSana

Ja z kolei wyczytałam  (co jest bardzo cenna wskazówką), że za nic nie można smarować go masłem, alkoholem czy oliwką.

Oczywiscie ze nie.To podraznia pajeczaka i powoduje wydzielanie wiekszej ilosci toksyn w celu obrony
23 lipca 2014 10:18
a mnie tu juz 2 raz odkad tu jestem cos w nocy pogryzlo. jakies dziwne male kropeczki na rekach, swedzi jak cholera, cale czerwone. bez fenistilu 3 razy dziennie sie nie obejdzie. zastanawiam sie co to za zwierzatko i dlaczego mi to robi ;)
23 lipca 2014 11:25
Kochana kup sobie w Rosmanie albo w dm Teebaumoil.Najlepszy na wszystko co na skórze sie pojawi.
23 lipca 2014 16:07
Kupujemy Brossa, czapki na głowę, długie ubrania i po lesie można zbierać jagódki :)