ATERIMA MED Zobacz profil firmy

Zarobki
5 / 5
Warunki umowy
5 / 5
Jakośc obsługi
5 / 5
Dopasowanie oferty
5 / 5
Liczba oddziałów
4 / 5
11 września 2018 14:12
grazka18

stelika, czy możesz sie ze mną skontaktować? nalepiej na priv :) 

Grażka, widzę, że jesteś nową uczestniczką forum.
 
Aby Stellika mogła się z Tobą skontaktować na priv, powinnaś w ustawieniach odblokować swój profil, aby mogła zobaczyć Twój adres mailowy, o ile go podałaś.
Jednak wczesniej musisz jej wysłać zaproszenie do znajomych. Tak to tutaj funkcjonuje.
12 września 2018 14:26 / 1 osobie podoba się ten post
Witaj Binor, dziękuję za informację :) wysłałam już zaproszenie do steliki ale widoczne jeszcze nie odebrała lub po prostu nie chce
e-mail podałam więc powinna go zobaczyć gdy zaakceptuje zaproszenie, tak? czy jeszcze gdzieś mam odblokować? bo w ustawieniach mam zaznaczone, że tylko do wglądu moich znajomych, pozdrawiam
12 września 2018 15:01
grazka18

Witaj Binor, dziękuję za informację :) wysłałam już zaproszenie do steliki ale widoczne jeszcze nie odebrała lub po prostu nie chce :-(
e-mail podałam więc powinna go zobaczyć gdy zaakceptuje zaproszenie, tak? czy jeszcze gdzieś mam odblokować? bo w ustawieniach mam zaznaczone, że tylko do wglądu moich znajomych, pozdrawiam

Tak, teraz powinna widziec Twój e-mail, jeżeli zaakceptuje zaproszenie. Również pozdrawiam.
10 października 2018 13:10
Ostrzegam przed współpracą z firmą ATERIMA ! Ja się zawiodłam...podają nieprawdziwe informacje o podopiecznych, organizacja fatalna... nie polecam !
 
 
 
20 października 2018 21:16
Dusia1978

Rzadko, która agencja plsci na ostatniego albo pierwszego dnia miesiąca. Muszą być pewni, że nikt w danym miesiącu nie ucieknie że szteli i dopracuje do końca miesiaca. Ja jestem w takiej agencji, że wypłata jest w 3 transzach tzn. do literki J jest płacone na 5 dnia miesiąca, do O do 10 a pozostali ok 13-15 dnia miesiąca za poprzedni miesiac. Jestem na W więc czekam na końcu. Czasami się zdarza, że dostaje też na 5-8 i jestem wtedy mile zaskoczona. Chociaż teraz wszystkim obiecali ok 10 bo wiedzą, że tutaj są rodzice, którzy mają uczniów. Nie martw się wypłata przyjdzie. 

Tu się Pani myli, są takie agencje, które płacą normalnie i nie wymyślają takich głupot z wypłatami. Firma, która działa zgodnie z obowiązującymi przepisami takich rzeczy nie robi. Jeżeli ta konkretna firma nie odprowadza składek od średniej krajowej to zwyczajnie kombinuje i tak rozpisuje wypłatę żeby to miało ręce i nogi, aby w razie jakiejś kontroli nie wyszły nieprawidłowości i dlatego między innymi wypłaca pieniądze w ratach. Rzetelna firma nie ucieka się do takich rozwiązań. Sporo firm płaci też po dwóch przepracowanych miesiącach pracy, ponieważ też czerpie z tego zyski- taka jest prawda, nic nie dzieje się ot tak, bez przyczyny. Nie ważne jak długo ktoś popracował na zleceniu, nikt nie musi przepracować miesiąca czasu żeby otrzymać wynagrodzenie np. za przepracowanie kilku dni też należy się pracownikowi wypłata - zazwyczaj do 10 tego kolejnego miesiąca. Nikt nie da firmie gwarancji, że na pewno zostanie na zleceniu miesiąc czasu, bo podpisał umowę i musi tam zostać. Nie wiem jak można takie bzdury wypisywać. Zapewniam Panią, że dobra księgowa poradzi sobie z każdym trudnym przypadkiem bez względu na to jak długo ktoś był na zleceniu.
20 października 2018 21:38
roselka

Dziękuję Ktosia. Tylko ciekawe czy wysokość wynagrodzenia się nie zmniejszy jak składki od średniej.Wiesz coś o tym?

Nie musi Pani walczyć o wyższe składki, wystarczy poinformować firmę, że zgodnie z obowiązującą ustawą, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2017 roku, powinna mieć Pani składki odprowadzone od średniej krajowej, proponuję czasami poczytać o przepisach, które nas opiekunki obowiązują- są one umieszczone w Internecie i każdy ma do nich dostęp i potem nie podpisywać wszystkiego co nam pod nos podtykają firmy.
20 października 2018 21:54
grazka18

Witaj Binor, dziękuję za informację :) wysłałam już zaproszenie do steliki ale widoczne jeszcze nie odebrała lub po prostu nie chce :-(
e-mail podałam więc powinna go zobaczyć gdy zaakceptuje zaproszenie, tak? czy jeszcze gdzieś mam odblokować? bo w ustawieniach mam zaznaczone, że tylko do wglądu moich znajomych, pozdrawiam

Ja nie polecam nikomu żadnych firm, ponieważ nie ma jednej idealnej firmy. Jeżeli nawet składki są odprowadzane od średniej krajowej to też trzeba bardzo dobrze przeczytać umowę, która jest niejednokrotnie spisana o wszystkim i o niczym.(Nie ma jasno np. napisanej kwoty jaką się zarobi za święta i jakie święta są płatne; czasami wypłaty są przelewane w dziwnych okresach czasowych o czym tutaj piszą nie raz Panie; trzeba uzupełniać jakieś dziwne raporty żeby otrzymać całość swojego wynagrodzenia?- to są absurdy ale tak to właśnie niejednokrotnie wygląda; nie ma jasno spisanego zakresu obowiązków itp, itd.) Jednym słowem czytając daną umowę należy wybrać dla siebie mniejsze zło, przeczytać ze zrozumieniem, a jak wiele rzeczy nie jest zapisanych- to zapytać przed podpisaniem umowy o to co nas interesuje, jak za dużo jest na nie - to nie podpisywać takiej  dziwnej umowy w ogóle).
23 października 2018 10:15
Pomijając teraz kwestię składek.Prawie m-c temu poinformowałam firme kiedy mogę wychechac.Od tego czasu została mi przedstawona jedna oferta,która mi odpowiadała ,jednak po paru dniach okazało sie,że rodzina wybrała jednak inną firmą. Druga oferta mi nie odpowiadała. No i czekam,pytam i nic. Jak to u Was wygląda?
23 października 2018 12:04 / 1 osobie podoba się ten post
Podobnie z tym, że jak ktoś liczy na to, że będzie mógł przebierać w ofertach takich jak mu odpowiadają to musi znać bardzo dobrze niemiecki i swoje prawa oraz długo współpracować z jedną firmą, a i to nie zawsze sprawi że uniknie ofert na które się nie zgadzał. Czasami można wyjechać jeden raz z nową firmą i mieć w miarę dobre zlecenie, ale zazwyczaj też na miejscu okazuje się, że to tak wszystko super nie wygląda i jest się którąś z rzędu opiekunką, bo nikt tam nie chciał tak naprawdę zostać na stałe.
Moim zdaniem nie ma idealnych ofert ani super miejsc pracy, można je jedynie polepszyć żeby nam się w miarę dobrze tam pracowało. Słucham czasami Pań jeżdżących busami i gdyby dobrze się wsłuchać w to co mówią- to nigdzie kokosów nie ma, a rodziny są podobne. Jedynie jak się trafi w miarę na normalny dom to wtedy można tam zatrzymać się na dłużej i tyle.
26 października 2018 14:40

(usunięte na prośbę autora wpisu)

26 października 2018 14:55
Sfrustrowani bo Opiekuni odchodzą.
26 października 2018 18:02 / 1 osobie podoba się ten post
Kaspira009.12

Tu się Pani myli, są takie agencje, które płacą normalnie i nie wymyślają takich głupot z wypłatami. Firma, która działa zgodnie z obowiązującymi przepisami takich rzeczy nie robi. Jeżeli ta konkretna firma nie odprowadza składek od średniej krajowej to zwyczajnie kombinuje i tak rozpisuje wypłatę żeby to miało ręce i nogi, aby w razie jakiejś kontroli nie wyszły nieprawidłowości i dlatego między innymi wypłaca pieniądze w ratach. Rzetelna firma nie ucieka się do takich rozwiązań. Sporo firm płaci też po dwóch przepracowanych miesiącach pracy, ponieważ też czerpie z tego zyski- taka jest prawda, nic nie dzieje się ot tak, bez przyczyny. Nie ważne jak długo ktoś popracował na zleceniu, nikt nie musi przepracować miesiąca czasu żeby otrzymać wynagrodzenie np. za przepracowanie kilku dni też należy się pracownikowi wypłata - zazwyczaj do 10 tego kolejnego miesiąca. Nikt nie da firmie gwarancji, że na pewno zostanie na zleceniu miesiąc czasu, bo podpisał umowę i musi tam zostać. Nie wiem jak można takie bzdury wypisywać. Zapewniam Panią, że dobra księgowa poradzi sobie z każdym trudnym przypadkiem bez względu na to jak długo ktoś był na zleceniu.

Ja mam wypłatę do 15 każdego miesiąca . Czasem do 20 jak za późno przyślą rodzinie rachunek a zanim zaksięguje bank itd ale zawsze na czas . Nie ma problemu , że jakieś raty czy kasa na części dla mnie to chora praktyka . A jak widzę że panie lub panowie wypisują opinie firmom za pozytyw pieniądze na czas śmiać mi się chce . Żadna łaska a w naszym interesie jest pracować w normalnej rzetelnej firmie , która nie robi klocków z ubezpieczeniem , skladkami czy wypłatą. Jest jeszcze spore grono w tym zawodzie , uwielbiające się wymądrzać zwłaszcza na Facebookowych grupach dla opiekunek że za 1400 się nie opłaca pracować na umowę zlecenie bo lepiej na czarno .. Ale ja zawsze mówię jak nie lubisz pracować za euro pracuj lepiej w Polsce za 1500 zł . 
27 października 2018 06:45 / 2 osobom podoba się ten post
Ewelina645

Ja mam wypłatę do 15 każdego miesiąca . Czasem do 20 jak za późno przyślą rodzinie rachunek a zanim zaksięguje bank itd ale zawsze na czas . Nie ma problemu , że jakieś raty czy kasa na części dla mnie to chora praktyka . A jak widzę że panie lub panowie wypisują opinie firmom za pozytyw pieniądze na czas śmiać mi się chce . Żadna łaska a w naszym interesie jest pracować w normalnej rzetelnej firmie , która nie robi klocków z ubezpieczeniem , skladkami czy wypłatą. Jest jeszcze spore grono w tym zawodzie , uwielbiające się wymądrzać zwłaszcza na Facebookowych grupach dla opiekunek że za 1400 się nie opłaca pracować na umowę zlecenie bo lepiej na czarno .. Ale ja zawsze mówię jak nie lubisz pracować za euro pracuj lepiej w Polsce za 1500 zł . 

Ja wolę nawet 1300 euro niż 1500 złotych . Przelicznik mówi sam za siebie. 
20 listopada 2018 18:42
apropos tego wpisu :    Nie musi Pani walczyć o wyższe składki, wystarczy poinformować firmę, że zgodnie z obowiązującą ustawą, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2017 roku, powinna mieć Pani składki odprowadzone od średniej krajowej, proponuję czasami poczytać o przepisach, które nas opiekunki obowiązują- są one umieszczone w Internecie i każdy ma do nich dostęp i potem nie podpisywać wszystkiego co nam pod nos podtykają firmy.   
bardzo chciałabym wiedzieć co to za ustawa, która o tym mówi ????? proszę o odpowiedź 
 
 
20 listopada 2018 18:43
ale tej firmy również nie polecam