ATERIMA MED Zobacz profil firmy

Zarobki
5 / 5
Warunki umowy
5 / 5
Jakośc obsługi
5 / 5
Dopasowanie oferty
5 / 5
Liczba oddziałów
4 / 5
21 kwietnia 2020 13:38 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

No to się zmieniło bo  płacili do 20-go ale jeśli pracowałaś np.w marcu od 1-31 to w następnym miesiącu do 20 właśnie miałaś wypłatę za 25 dni marca .Za pozostałe dni marca czyli te 6 dni były dopiero w maju wypłacane. Tak było kiedyś .

Ja za okres 10-31 styczeń dostałam 15 lutego, a za 1-23 luty, 15 marca 
21 kwietnia 2020 13:40 / 2 osobom podoba się ten post
Stała opiekunka pracuje na polską działalność gospodarczą i pieniądze ma po 5 dniach od wystawienia rachunku. Też przez Aterimę 
08 września 2020 06:44 / 1 osobie podoba się ten post
Kaspira009.12

Co do Internetu, to niestety z moich obserwacji wynika, że to nie jest w większości przypadków wina firm, tylko samych Niemców- oni najczęściej w błąd wprowadzają firmę i kłamią- mówię to z własnego doświadczenia, na moje pytania o Interent potrafił  ktoś z rodziny w żywe oczy łgać. Zdarza się, że i firmy kłamią, ale tam gdzie ja zawsze byłam to wychodziło, że to nie była wina firmy- ja potrafiłam wywaliczyć sobie Internet na zleceniu - nawet na krótki okres czasu, jak nie to zjeżdżam do domu i tyle.
Co do biletów, nie należy zgadzać się na takie coś, że sami płacimy- bo potem zawsze są problemy ze zwrotem pieniędzy, jak firmie zależy wysłać kogoś do pracy to oni zapłacą, ja zawsze mówię, że mogę poczekać, jak już wszystko załatwią za mnie to mogę wyjechać.
Na samym początku jak wyjeżdżałam na opiekę tylko z jedną firmą -a było to jakieś 7 lat temu, to sama płaciłam za każdym razem za swoje bilety w dwie strony i w sumie nigdy mi tych pieniędzy nie zwrócono -bo zawsze było coś, ale ja zgadzałam się na takie rozwiązania, bo wiedziałam że jadę na krótko i już z samego tego założenia nie przysługiwał mi zwrot pieniędzy- takie kiedyś były zapisy w umowie( zapewne nie wszędzie)- teraz już nie każdy to praktykuje.

Ja też kiedyś jeżdziłam z Aterimą,tj 2012 i 2013 ...ale to była pomyłka...koordynatorki są nie miłe , kłamią jak z nut...brak kontaktu w razie sytuacji awaryjnej...jak to mówią ; umiesz liczyć-licz na siebie .Wiem,że teraz wypłaty są w trzech transzach i po długim oczekiwaniu.Nikomu nie polecam tej Firmy-rozbudowali swoją biurokrację i zapomnieli kto na nich pracuje ! A to przecież MY ciężko pracujemy po całych dniach i często nie śpimy po nocach . Znam jeszcze jedną podobną firmę ,której też nikomu nie polecam, ale nie jestem pewna czy tu mogę o tym napisać ...totalny wyzysk w białych rękawiczkach...
06 marca 2021 16:32 / 3 osobom podoba się ten post
Moim zdaniem nie ma firm idealnych właściwie w każdej można trafić na różnice w opisie stanu podopiecznego albo inne niespodzianki. Jak już jest problem to zwracajcie uwagę czy firma jest chętna rozwiązać nieprzyjemne sytuacje i niczego nie bagatelizuje. Chciałem pochwalić kursy językowe dostępne na stronach różnych agencji. Fiszki, rozmówki, lekcje ze słówkami, nawet jak z jakąś firma nie wyjeżdżamy to można całkiem za darmo skorzystać na nauce.
07 marca 2021 21:24 / 1 osobie podoba się ten post
Edward

Moim zdaniem nie ma firm idealnych właściwie w każdej można trafić na różnice w opisie stanu podopiecznego albo inne niespodzianki. Jak już jest problem to zwracajcie uwagę czy firma jest chętna rozwiązać nieprzyjemne sytuacje i niczego nie bagatelizuje. Chciałem pochwalić kursy językowe dostępne na stronach różnych agencji. Fiszki, rozmówki, lekcje ze słówkami, nawet jak z jakąś firma nie wyjeżdżamy to można całkiem za darmo skorzystać na nauce.

I to jest
09 sierpnia 2021 12:21 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

I to jest :super:

W tym roku poza FB znalazłem również na youtube sporo nagrań dla opiekunów. Zachwalam bo jest co. Pozostawiam 1 lekcję z Alicją https://www.youtube.com/watch?v=nVYGLntKrHk
 
09 sierpnia 2021 18:28
Edward

W tym roku poza FB znalazłem również na youtube sporo nagrań dla opiekunów. Zachwalam bo jest co. :-) Pozostawiam 1 lekcję z Alicją https://www.youtube.com/watch?v=nVYGLntKrHk
 

Dla początkujących, albo dla mających trudnosci z przyswajaniem - nauka pełnych zwrotów się sprawdza. Ale na jedno muszę niestety zwrócić uwagę. Dziewczyna mimo dobrych chęci ma naprawdę fatalną wymowę...A to też poczatkujący sobie przyswajają , bo nie mają skali porównawczej. Tu moim zdaniem jest lepszy Native speaker. Są na yutube lekcje ze Steffenem Moellerem. Niestety nie ma ich wiele. 
09 sierpnia 2021 23:25 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Dla początkujących, albo dla mających trudnosci z przyswajaniem - nauka pełnych zwrotów się sprawdza. Ale na jedno muszę niestety zwrócić uwagę. Dziewczyna mimo dobrych chęci ma naprawdę fatalną wymowę...A to też poczatkujący sobie przyswajają , bo nie mają skali porównawczej. Tu moim zdaniem jest lepszy Native speaker. Są na yutube lekcje ze Steffenem Moellerem. Niestety nie ma ich wiele. 

Masz rację Tina , wymowa fatalna i to jest komplement - bo nie powinno się gorzej wyrazić o kimś kto ma dobre chęci :) Ale z drugiej strony - skoro to lekcje i lektor -  to wymagałoby się profesjonalizmu , na poczatek moze poprawne akcentowanie  ?:) 
10 sierpnia 2021 10:13
Aniabeznazwy

Masz rację Tina , wymowa fatalna i to jest komplement - bo nie powinno się gorzej wyrazić o kimś kto ma dobre chęci :) Ale z drugiej strony - skoro to lekcje i lektor -  to wymagałoby się profesjonalizmu , na poczatek moze poprawne akcentowanie  ?:) 

W sumie przydałoby się plus wymowa przegłosów i niemego "h"-te wej  boli mnie do tej pory jak sobie przypomnę. Widać ,że osoba prowadząca nie ma jakiegoś specjalnego kontaktu z mówionym językiem, dlatego fonetyka leży. Ale sam pomysł, forma jest super. Dobrze przyswajalna dla początkujących.
12 sierpnia 2021 11:18
Nie jestem takim wyjadaczem jak wy ale macie rację.  Skupiłem się na słownictwie i może trochę na uroku osobistym Alicji i nie zwróciłem uwagi na trudny akcent.
12 sierpnia 2021 12:01
Edward

Nie jestem takim wyjadaczem jak wy ale macie rację.  Skupiłem się na słownictwie i może trochę na uroku osobistym Alicji :-) i nie zwróciłem uwagi na trudny akcent.

Bardzo ładna dziewczyna :) To takie zdrowe skupienie. Może studentka, która się szykuje za granicę do wyjazdu- takie mamy czasy. Podtrzymuję , że pomysł świetny i forma :) Resztę da się doszlifować. 
22 października 2021 06:54 / 2 osobom podoba się ten post
Binor

Suja, wszystkie opiekunki pracującej w tej agencji, które znam osobiście i mam kontakt, wypłatę miały na koncie już w piątek. Ja również. 
Jestem weteranką w Aterimie, gdyż pracuję w niej prawie od początku jej istnienia i jeszcze nigdy nie było problemu z wypłatą. Zawsze w terminie podanym w umowie.

Czy nadal pracujesz z tą firmą?
Bo ja właśnie trafiłam do nich, przez niemiecką koordynatorkę.
28 października 2021 20:44 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Czy nadal pracujesz z tą firmą?
Bo ja właśnie trafiłam do nich, przez niemiecką koordynatorkę.:aniolki:

Nie, Malgi, ale nie zapieram się . Na razie zrobiłam sobie przerwę.
28 października 2021 21:05 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Czy nadal pracujesz z tą firmą?
Bo ja właśnie trafiłam do nich, przez niemiecką koordynatorkę.:aniolki:

I jak? Zadowolona jesteś? Ja jeździłam z nimi ostatni rok. Było ok, ale dlatego pewnie że trafiłam na dobre miejsce. Jeśli o kasę chodzi to szału nie ma ,za podróż, jeśli nie jedzie się ich busem, też tylko 100 euro zwracają, w obie strony czyli sporo mniej niż inne firmy. Dzwonią ciągle ale narazie nie skorzystałam. Jeśli wypali nowe miejsce to będę musiała złożyć  wypowiedzenie. Gdybym miala wrócić do którejś agencji, to  chyba HR Investment bym wybrała. Finansowo podobnie ale koordynatorzy   o wiele przyjemniejsi . Na Aterimę też nie mogę narzekać ani złego słowa powiedzieć o pracownikach bo nic na ten temat nie wiem. Nie miałam potrzeby żeby do nich dzwonić. 
28 października 2021 22:10 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

I jak? Zadowolona jesteś? Ja jeździłam z nimi ostatni rok. Było ok, ale dlatego pewnie że trafiłam na dobre miejsce. Jeśli o kasę chodzi to szału nie ma ,za podróż, jeśli nie jedzie się ich busem, też tylko 100 euro zwracają, w obie strony czyli sporo mniej niż inne firmy. Dzwonią ciągle ale narazie nie skorzystałam. Jeśli wypali nowe miejsce to będę musiała złożyć  wypowiedzenie. Gdybym miala wrócić do którejś agencji, to  chyba HR Investment bym wybrała. Finansowo podobnie ale koordynatorzy   o wiele przyjemniejsi . Na Aterimę też nie mogę narzekać ani złego słowa powiedzieć o pracownikach bo nic na ten temat nie wiem. Nie miałam potrzeby żeby do nich dzwonić. 

Na razie jestem zadowolona, bo miejsce mam spokojne i "ptasiego mleka" mi nie brakuje.
Za podróż własnym autem zwracają teraz do 100 euro w jedną stronę (po okazaniu paragonów).
Zobaczę po pierwszej wypłacie co i jak?