Mężczyzna jako opiekun osób starszych

20 lipca 2017 20:15 / 8 osobom podoba się ten post
Pawelec49.

Zaczynam pracę jako opiekun proszę o kilka rad aby się wystrzelić w tą pracę

Wystarczy zakupic katapulte.... I zaspiewac " Gdy na Berlin isc kazali " krotko przed nacisnieciem guziczka. ;)
20 lipca 2017 21:10 / 3 osobom podoba się ten post
Pawelec49.

Zaczynam pracę jako opiekun proszę o kilka rad aby się wystrzelić w tą pracę

Nic ci nie zastapi praktyki.Nawet jak sie nie wstrzelisz to wazne abys przezył 
Nie jest tak żle.To nie obozy pracy we Włoszech
20 lipca 2017 21:12 / 7 osobom podoba się ten post
Pawelec49.

Zaczynam pracę jako opiekun proszę o kilka rad aby się wystrzelić w tą pracę

Czesc swiezak!! Tos sobie nika zrobil a ja przeczytala na poczatek padalec!!! Musza okulary zmienic
20 lipca 2017 21:39 / 3 osobom podoba się ten post
EwaR65

Czesc swiezak!! Tos sobie nika zrobil a ja przeczytala na poczatek padalec!!! Musza okulary zmienic :lol3: :czysci okulary:

dobre!
31 sierpnia 2017 13:10 / 10 osobom podoba się ten post
ORIM

Dzieki za peany w strone facetów pracujacych w tym zawodzie.Tylko nie jest to wasz zawód ha ha ha tylko taki sam jak wszytkie inne.Ja nie łączę zawodu z plcią ktora go wykonuje.Jesli ktos coś robi dobrze to płeć jest obojetna.Faktem tez jest,że mniejszość w danym zawodzie jest troszeczkę inaczej odbierana przez otoczenie.Kobieta kierująca tirem,czy pracujaca na żurawiu portowym tez jest ewenementem.Nie znaczy to jednak że robi to źle.
Specyfika każdego zawodu wymaga pewnych predyspozycji.W naszym zawodzie to empatia,cierpliwość,pojęcie o prowadzeniu domu itd.Opiekun(a) jeśli jest flejtuchem to tak czy inaczej nim bedzie wykonując ta pracę w De czy w kazdym innym miejscu.
Jesli chodzi o kontakty ze światem zewnetrznym to jest podobnie.Jesli ktoś jest aspołeczny to nic go nie zmieni.
Oczywiście w kontaktach opiekunka-opiekun przy zmianach na szteli zachowanie na sie obojga ma wpływ płeć.Facet zawze bedzie troszke kokietował kobiete a ona zawze bedzie czuła sie lepiej przy takim traktowaniu.Relacja kobieta-kobieta jest juz troszkę inna.Jaka to wszystkie panie wiedzą hihihi.
Kobiety oceniaja sie wzajemnie i staraja sie troszkę konkurowac miedzy soba.Jesli jest to zdrowa konkurencja to Ok Jesli natomias przeradza sie to w obrabianie dupy kolezance i postrzeganiu tylko jej błedów to juz raczej robi sie mało przyjemnie.
Facet przekazujac sztele drugiemu facetowi jest bardziej konkretny.Poza tym nie ma o co konkurowac ze zmiennikiem.Zgodnie z naszą natura nie ma tu rywalizacji o te rzeczy ktore sa podstawa do takiego zachowania.Nie musimy sie prześcigac w jakości pieczonych ciast,czy przygotowanych potraw,oraz porządku.My poprostu o te rzeczy nie rywalizujemy bo nie mamy tego typu rywalizacji zapisanej w genach.Prowadzenie gospodarstwa domowego to od tysiecy lat domena kobiet i to one maja zakodowane w sobie rywalizowanie o te rzeczy.
Poza tym jest nas mniej wiec moze traktuje sie na jak rzadkie okazy w muzeum ha ha ha Oglada sie z zaciekawieniem ale nie rusza aby nie uszkodzić hihihi

Praca jak każda inna do tego dobrze płacą. Dopiszę, że na początku musiałem pokazać, że nadaję się na opiekuna. Zauważyłem, że ważne jest nie narzucać swoich rozwiązań bez ustaleń z podopiecznym, rodziną. Nie ma sensu zakłócać rutyny w pracy, im mniej działań nadprogramowych, tym więcej czasu wolnego. Poza tym zapotrzebowanie na opiekunów rośnie.
31 sierpnia 2017 17:01 / 3 osobom podoba się ten post
Edward

Praca jak każda inna do tego dobrze płacą. Dopiszę, że na początku musiałem pokazać, że nadaję się na opiekuna. Zauważyłem, że ważne jest nie narzucać swoich rozwiązań bez ustaleń z podopiecznym, rodziną. Nie ma sensu zakłócać rutyny w pracy, im mniej działań nadprogramowych, tym więcej czasu wolnego. Poza tym zapotrzebowanie na opiekunów rośnie.

Przywołałeś takiego posta, że aż zaczęłam szukać go w topiku ... Nasz ORIM to powtrafi się wypowiedzieć, a już zapomniałam bo dawno go tu nie było... Przy okazji przeczytałam tez kilka innych celnych postów ... Twoje uzupełnienie też mi sie podoba... ))))
01 września 2017 14:43 / 2 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Przywołałeś takiego posta, że aż zaczęłam szukać go w topiku ... :-) Nasz ORIM to powtrafi się wypowiedzieć, a już zapomniałam bo dawno go tu nie było... Przy okazji przeczytałam tez kilka innych celnych postów ... :-) Twoje uzupełnienie też mi sie podoba... ))))

Dzięki.
22 września 2017 11:40
Jest taki stereotyp, że opieką zajmuje się głównie kobieta. Nawet adres tej strony to "opiekunki24" ;) a nie "opiekunki i opiekunowie". Myślę, że mężczyzna również potrafi być świetnym opiekunem, często ma więcej cierpliwości i przede wszystkim siły fizycznej. Wiem, że agencja Medipe, z którą współpracuję, zatrudnia również panów i z tego co wiem, świetnie sobie radzą.
22 września 2017 12:10 / 4 osobom podoba się ten post
MarG

Jest taki stereotyp, że opieką zajmuje się głównie kobieta. Nawet adres tej strony to "opiekunki24" ;) a nie "opiekunki i opiekunowie". Myślę, że mężczyzna również potrafi być świetnym opiekunem, często ma więcej cierpliwości i przede wszystkim siły fizycznej. Wiem, że agencja Medipe, z którą współpracuję, zatrudnia również panów i z tego co wiem, świetnie sobie radzą.

no i na scenie naszego forum wytrysał  młody talent 
Jak chcesz wiedziec jak sobie radza to pytaj mnie,Miska,Geronimo,Paolo,opiekuna5 itd.
Z tego co ja wiem to Medipe ma blade pojecie jak sobie radza nie tylko opiekunowie czy opiekunki  firma ma zarabiac kase a nie robić portrety psychologiczne opiekunów.Firmy jak sama sie do nich nie odezwiesz z problemami to wykonaja do ciebie jeden czy dwa telefony przez cale zlecenie z lakonicznym pytaniem co słychac.Ja nie masz problemów to sie ciesza a jak masz to je oddalaja od siebie.
22 września 2017 12:17 / 3 osobom podoba się ten post
ORIM

no i na scenie naszego forum wytrysał  młody talent :-)
Jak chcesz wiedziec jak sobie radza to pytaj mnie,Miska,Geronimo,Paolo,opiekuna5 itd.
Z tego co ja wiem to Medipe ma blade pojecie jak sobie radza nie tylko opiekunowie czy opiekunki :-) firma ma zarabiac kase a nie robić portrety psychologiczne opiekunów.Firmy jak sama sie do nich nie odezwiesz z problemami to wykonaja do ciebie jeden czy dwa telefony przez cale zlecenie z lakonicznym pytaniem co słychac.Ja nie masz problemów to sie ciesza a jak masz to je oddalaja od siebie.

Jak sobie radza opiekunowie to najlepiej wiedza opiekunki, dlatego Mari pisze.
22 września 2017 13:36 / 2 osobom podoba się ten post
hawana

Jak sobie radza opiekunowie to najlepiej wiedza opiekunki, dlatego Mari pisze.

i znów tu widze ogromną niesprawiedliwość społeczną  bedzie donos jak nic 
to gdzie ta moja przydziałowa opiekunka ? Gdzie ten mój anioł co wie ? A do dupy z taka wiedzą jak sie pomija unsera 
22 września 2017 13:51 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

i znów tu widze ogromną niesprawiedliwość społeczną :-) bedzie donos jak nic :-)
to gdzie ta moja przydziałowa opiekunka ? Gdzie ten mój anioł co wie ? A do dupy z taka wiedzą jak sie pomija unsera :-)

Bo trzeba casting do filmikow zrobic, to sie znajdzie.
22 września 2017 13:57 / 2 osobom podoba się ten post
hawana

Bo trzeba casting do filmikow zrobic, to sie znajdzie.

Ok Dawaj wysyłaj  Casting uwazam za otwarty  ograniczony tylko fantazja uczestniczki
22 września 2017 14:02 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

Ok Dawaj wysyłaj :-) Casting uwazam za otwarty :-) ograniczony tylko fantazja uczestniczki

Wlasnie. Rozmiar niewazny.