Klauzule o wyłączności

21 lipca 2014 13:22
aniol

nianta agencji jest bez liku i prace mozna dostac praktycznie od reki chyba ze nie znasz jezyka wystarczy komunikatywny dziewczyny-kobiety szanujcie swoja ciezka prace trzeba znac swoja wartosc i nie dac sie poniewierac ja wspolpracuje z 3 agencjami i nigdy nie mam problemu wybieram takie zlecenie ktore mi odpowiada jak chcesz moge ci podac namiary

Jak można współracowawać z trzema agencjami?? (poprez wypowiadanie umów?) Bo ja teraz podpisałam nowa umowę i się wycwanili i jestem na wyłączność.Tu gdzie akurat jestem rodzina jest do rany przyłóż,ale inaczej jeśli chodzi o babcie.Siedzę jak na  beczce z prochem-wymyśli coś czy nie wymyśli-będę się szarpać czy nie.
21 lipca 2014 14:01 / 2 osobom podoba się ten post
hogata76

Pitolisz jak potłuczona...Przepraszam....ale ni cholery nie mogę zrozumieć Twojego toku myślenia:(
 
Trzeba sobie ułatwiać,a nie na siłę utrudniać.Teraz po tylu wpisach,powinnaś siąść do komputera i aplikować do firm.Za to się nie płaci,a można wiele zyskać zmieniając pracę.Ta Twoja firma nie jest jedyna na rynku,nie ta,to inna,a Ty zacznij sie sznować,bo za chwile to Ty będziesz potrzebowała opiekunki:(
 
Kurde,sorry,ale musiałam Cie opitolić ,bo mi Ciebie szkoda.
 
No a teraz bierz się do roboty i powodzenia życzę w znalezieniu dobrej pracy:)

Tu Cie pochwalam,ale tez straszna pipa jestem.Niby energiczna i o swoje zawalcze,ale jak widze że się komuś krzywda dzieje to już swoim kosztem wszystko... heh
21 lipca 2014 14:06
Junona_S

Jak można współracowawać z trzema agencjami?? (poprez wypowiadanie umów?) Bo ja teraz podpisałam nowa umowę i się wycwanili i jestem na wyłączność.Tu gdzie akurat jestem rodzina jest do rany przyłóż,ale inaczej jeśli chodzi o babcie.Siedzę jak na  beczce z prochem-wymyśli coś czy nie wymyśli-będę się szarpać czy nie.

Jak to mają cię na wyłączność??? Coś ty za umowe podpisała,dziewczyno
21 lipca 2014 14:11
greenandy

Jak to mają cię na wyłączność??? Coś ty za umowe podpisała,dziewczyno

No przez rok nie mogę podjąc współpracy z inną firmą (zakaz konkurencji-tak chyba teraz wszyscy w umowach mają? nie?:))) Ale to zlecenie,więc moge wypowiadać.
21 lipca 2014 14:14
Przeciez to głupota wiązac sie z jedna agencja,jesli inne agencje mają ciekawsze oferty?
A ja nie moge aplikowac,bo jestem uwiązana? Po co tak na stałe?
Sa jakies korzysci z takiego oddania sie do dyspozycji jednej firmie?
 
Pewnie,że nie,ja nigdy bym jakiejs klauzuli o zakazie konkurencji nie podpisala,i nigdy takiego czegos nie mialam w umowach.
 
21 lipca 2014 14:34 / 1 osobie podoba się ten post
Moja pierwsza umowa z nimi też nie miała takiej klauzuli.A teraz się wycwanili.Ale nie mam z nimi źle,choć wolałabym zarabiać więcej.Nie mam co szaleć z moim niemieckim,a zarabiać lepiej każdy by chciał :)
21 lipca 2014 15:45 / 3 osobom podoba się ten post
Junona_S

No przez rok nie mogę podjąc współpracy z inną firmą (zakaz konkurencji-tak chyba teraz wszyscy w umowach mają? nie?:))) Ale to zlecenie,więc moge wypowiadać.

Juz kiedyś był poruszany temat "zakazu konkurencji". W przypadku naszej pracy to jest śmieszne i zupełnie oderwane od rzeczywstości. Ja tam bym się takim zakazem kompletnie nie przejmowała. 
21 lipca 2014 16:26 / 3 osobom podoba się ten post
Junona_S

Moja pierwsza umowa z nimi też nie miała takiej klauzuli.A teraz się wycwanili.Ale nie mam z nimi źle,choć wolałabym zarabiać więcej.Nie mam co szaleć z moim niemieckim,a zarabiać lepiej każdy by chciał :)

Ja pracuje teraz za mniej,ale z własnego wyboru.Nie zawsze kasa jest najwazniejsza.Swiety spokoj bije na glowe nawet wysokie zarobki
Klauzule itp zapisy moga byc w umowie.Jednak sa to w wiekszosci umowy zlecenia.Jesli wiec nawet pracodawca bardzo sie uparl aby czegos takiego przestrzegac to tylko na czas trwania umowy zlecenia.Po zakonczeniu tego okresu nie moze niczego wymagac od bylego zleceniobiorcy.Jest jeden wyjatek.Przez ten okres np 1 roku kiedy nie podejmujesz zlecen u konkurencji pracodawca ci placi miesieczne wynagrodzenie.Wiec jakos nie widze firm ktore na to pojda.
21 lipca 2014 17:11 / 4 osobom podoba się ten post
Junona_S

Jak można współracowawać z trzema agencjami?? (poprez wypowiadanie umów?) Bo ja teraz podpisałam nowa umowę i się wycwanili i jestem na wyłączność.Tu gdzie akurat jestem rodzina jest do rany przyłóż,ale inaczej jeśli chodzi o babcie.Siedzę jak na  beczce z prochem-wymyśli coś czy nie wymyśli-będę się szarpać czy nie.

Junona ,no weź tak na chłopski rozum te całą smieszną klauzulę o wylączności.Załózmy ,z ekończysz to zlecenie i wypowiadasz współpracę i co?Przez rok nie podejmiesz współpracy z żadna agencją????Mycha napisała nt temat juz -przy umowie zleceniu taki zapis to tylko i wyłacznie straszak na opiekunki,nie majacy żadnego odzwierciedlenia w przepisach prawa cywilnego.ŻADNEGO!!!Opikunki zmieniaja agencje jak rekawiczki ,bo tu lepiej płaca ,tam składki od wyższej sumy itd.Gdyby kazda trzęsła portkami przed takimi nieprawdziwymi zapisami byłybysmy jak pies do budy przywiązane.Na wyłączność nikt człowieka miec nie może,zeby nie wiem jakie zapisy stosował!!!!
21 lipca 2014 17:44 / 1 osobie podoba się ten post
Kasia na pewno nie poleca tej agencji,bo ta agencja wysłałą wiele opiekunek do obozu pracy . Były w Zurichu ostatnio strajki opiekunek z tej własnie agencji,zostały oszukane i okradzione. Wpisz w google nazwę i opienię tej agencji będziesz mieć cały artukuł do poczytania.
21 lipca 2014 17:45 / 1 osobie podoba się ten post
To chyba ta firma zajmuje sie opieka inaczej i na godziny ha ha i raczej w innym domu niz PDP haha
21 lipca 2014 17:54
Junona_S

No przez rok nie mogę podjąc współpracy z inną firmą (zakaz konkurencji-tak chyba teraz wszyscy w umowach mają? nie?:))) Ale to zlecenie,więc moge wypowiadać.

Jaki zakaz konkurencji??co oni wymyslili? zainwestowali w Ciebie?mają Ciebie na wyłączność przez rok? z jakiego tytułu
21 lipca 2014 18:19
ivanilia40

Kasia na pewno nie poleca tej agencji,bo ta agencja wysłałą wiele opiekunek do obozu pracy . Były w Zurichu ostatnio strajki opiekunek z tej własnie agencji,zostały oszukane i okradzione. Wpisz w google nazwę i opienię tej agencji będziesz mieć cały artukuł do poczytania.

,dzieki, zaraz sobie poczytam,, pozdrawiam
21 lipca 2014 19:04 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Ja pracuje teraz za mniej,ale z własnego wyboru.Nie zawsze kasa jest najwazniejsza.Swiety spokoj bije na glowe nawet wysokie zarobki
Klauzule itp zapisy moga byc w umowie.Jednak sa to w wiekszosci umowy zlecenia.Jesli wiec nawet pracodawca bardzo sie uparl aby czegos takiego przestrzegac to tylko na czas trwania umowy zlecenia.Po zakonczeniu tego okresu nie moze niczego wymagac od bylego zleceniobiorcy.Jest jeden wyjatek.Przez ten okres np 1 roku kiedy nie podejmujesz zlecen u konkurencji pracodawca ci placi miesieczne wynagrodzenie.Wiec jakos nie widze firm ktore na to pojda.

Masz rację nieraz warto pracować  za trochę mniej niż mieć  upier..... babkę lub dziadka. Nasz spokoj jest  ważny 
21 lipca 2014 19:46
Informowałam ,nie polecałam!Polecam tylko takie firmy zktórymi współpracowałam i byłam zadowolona -czyli dotychczas tylko jedną.A ten post nt firmy o której mowa to chyba starawy jakis bo to dość dawno było:)