Zmiana plastrów przy dużych ranach

28 grudnia 2015 18:03 / 1 osobie podoba się ten post
hm, to...chyba sie troche cofamy:), renesans?:) matematyk, biolog, lekarz, astronauta? Wszystko w jednym?
28 grudnia 2015 18:14 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

Czy to na prosbe pdp czy rodziny nie musisz tego robic.To nie twoja dzialka.Jesli sie tego podjelas to na wlasne ryzyko.
Nie wiem nie widzialem tej rany,ale odlezyna wielkosci paznokcia na zewnatrz moze w srodku byc wielkosci 5 cm srednicy a nawet w glab ciala do samej kosci..Moze ta pani co przyszla dobrze ocenila sytuacje a moze sie myli.Tego tez nie wiem.Suche zamkniecie sie takiej rany tez nie jest tak do konca optymistyczna informacja.Taka odlezyne musi zobaczyc fachowiec a nie pflegedienst.Jej opinia nic nie znaczy.Poinformuj o tym rodzine
Jak chcesz zobaczyc ja paskudnie moze wygladac taka mala odlezyna to odsylam do mojego bloga i filmiku na ten temat

Orim, ja nie jestem osobą nadgorliwą, znam swoje miejsce w szeregu. Nikt z rodziny nie spieszy z wzywaniem lekarza do pdp bo... jest stary(101), tacy już są i takie maja podejscie, nie mnie oceniać. Zgodziłam sie zmieniac opatrunki na prośbe pdp bo.. źle znosi odwiedziny osób trzecich, mówiąc prościej gdy jest nas więcej jak dwie osoby jest niespokojny. Czy racje ma pflegedienst czy nie okaże sie za dni parę. Ja szczęśliwa jestem ze nie muszę zmieniac kompresów, chciałam tylko fachowej rady, nie oczekiwałam aż tylu
28 grudnia 2015 18:30 / 1 osobie podoba się ten post
margolcia

Orim, ja nie jestem osobą nadgorliwą, znam swoje miejsce w szeregu. Nikt z rodziny nie spieszy z wzywaniem lekarza do pdp bo... jest stary(101), tacy już są i takie maja podejscie, nie mnie oceniać. Zgodziłam sie zmieniac opatrunki na prośbe pdp bo.. źle znosi odwiedziny osób trzecich, mówiąc prościej gdy jest nas więcej jak dwie osoby jest niespokojny. Czy racje ma pflegedienst czy nie okaże sie za dni parę. Ja szczęśliwa jestem ze nie muszę zmieniac kompresów, chciałam tylko fachowej rady, nie oczekiwałam aż tylu:-)

Margolcia, i Tina  i Orim mogą miec racje, ale tylko Ty jesteś na miejscu i to widzisz:) Jesteś doświadzczoną opiekunka :), i wiesz co robic:) Ja jakbym była na Twoim miejscu, też zdałabym sie na swoje doświadzczenie( prośba pdp, jego wiek):)
28 grudnia 2015 18:47 / 1 osobie podoba się ten post
ryba

hm, to...chyba sie troche cofamy:), renesans?:) matematyk, biolog, lekarz, astronauta? Wszystko w jednym?

Byle nie lekarz dentysta do tego 
28 grudnia 2015 18:57 / 1 osobie podoba się ten post
ryba

hm, to...chyba sie troche cofamy:), renesans?:) matematyk, biolog, lekarz, astronauta? Wszystko w jednym?

Nie wiesz? Latam, gadam, pełłłłen serwis  aco!!!!
28 grudnia 2015 18:58 / 1 osobie podoba się ten post
margolcia

Orim, ja nie jestem osobą nadgorliwą, znam swoje miejsce w szeregu. Nikt z rodziny nie spieszy z wzywaniem lekarza do pdp bo... jest stary(101), tacy już są i takie maja podejscie, nie mnie oceniać. Zgodziłam sie zmieniac opatrunki na prośbe pdp bo.. źle znosi odwiedziny osób trzecich, mówiąc prościej gdy jest nas więcej jak dwie osoby jest niespokojny. Czy racje ma pflegedienst czy nie okaże sie za dni parę. Ja szczęśliwa jestem ze nie muszę zmieniac kompresów, chciałam tylko fachowej rady, nie oczekiwałam aż tylu:-)

Och, chociaż mieliśmy temat do pogadania 
28 grudnia 2015 19:04 / 1 osobie podoba się ten post
Dziewczyny, ale chyba coś w tym jest?, w tych oczekiwaniach naszych przyszłych pracodawców?;):)
Sorry,mam dzisiaj wisielczy humor:( Moja kuzynka umiera,miala atak padaczkowy( rak płuc, przerzuty do mózgu) i...nie chcieli jej wziac do szpitala.., no teraz jest, po drugim ataku, ale chcą ją juto wypisac, chociaż nie chodzi, nie siada( przed atakiem była całkowicie sprawna). Dziewczyna ma dopiero 57 lat.
28 grudnia 2015 19:19 / 2 osobom podoba się ten post
ryba

Dziewczyny, ale chyba coś w tym jest?, w tych oczekiwaniach naszych przyszłych pracodawców?;):)
Sorry,mam dzisiaj wisielczy humor:( Moja kuzynka umiera,miala atak padaczkowy( rak płuc, przerzuty do mózgu) i...nie chcieli jej wziac do szpitala.., no teraz jest, po drugim ataku, ale chcą ją juto wypisac, chociaż nie chodzi, nie siada( przed atakiem była całkowicie sprawna). Dziewczyna ma dopiero 57 lat.

Rybko, na pewno coś w tym jest. Niejednokrotnie się spotkałam,  ze niemieckie rodziny miały nadzieję,  że da się opiekunkę wmanewrować w dodatkowe obowiązki i najlepiej za dziękuję, bądź nie. I nie tylko obarczając ją tymi obowiązkami, które pflege powinny wykonywać, ale obrabianie ogrodów, czy gruntowne odgracanie ich chałup- znamy to przecież. Margolci nie mozna potępiać za ludzki odruch , zresztą jak napisałaś, jest ona doświadczoną opiekunką i ma na bank oko na wszystko, a pflege jak chce zmieniać plastry, to i zmienia jak Pan Bóg przykazał :)

Wisielczy humor też mam. Otrzymałam dziś wiadomość, że znajoma w wypadku zginęła, przez pirata drogowego. 30 letnia dziewczyna.
28 grudnia 2015 21:59 / 2 osobom podoba się ten post
ryba

Margolcia, i Tina  i Orim mogą miec racje, ale tylko Ty jesteś na miejscu i to widzisz:) Jesteś doświadzczoną opiekunka :), i wiesz co robic:) Ja jakbym była na Twoim miejscu, też zdałabym sie na swoje doświadzczenie( prośba pdp, jego wiek):)

Według mojego doświadczenia, ta odlezyna swoje "odlezała" i zwyczjnie zaczęła sie goic, przy zachowaniu higieny, odpowiednich plastrów za kilka dni byłoby po bólu. Ale oki zgadzam sie, nie powinnam była tego robić, ja nie jestem skora taka do jakiś prac ponad to co mam w umowie ale tu czynnikiem na tak była prosba pdp i moja własna wygoda: obcy ludzie wywołuja u dziadka niepokój, potem juz reszte dnia czesto jest taki rozbity, czasem i w nocy ma koszmary, wiec pomyslalam sobie co tam.  
28 grudnia 2015 22:20
margolcia

Według mojego doświadczenia, ta odlezyna swoje "odlezała" i zwyczjnie zaczęła sie goic, przy zachowaniu higieny, odpowiednich plastrów za kilka dni byłoby po bólu. Ale oki zgadzam sie, nie powinnam była tego robić, ja nie jestem skora taka do jakiś prac ponad to co mam w umowie ale tu czynnikiem na tak była prosba pdp i moja własna wygoda: obcy ludzie wywołuja u dziadka niepokój, potem juz reszte dnia czesto jest taki rozbity, czasem i w nocy ma koszmary, wiec pomyslalam sobie co tam.  

Postapilas tak jak podpowiadalo ci doswiadczenie, rana sie zagoila, jak pflege chce to niech ją teraz sama opatruje jak zepsula niech sie martwi.
25 kwietnia 2016 07:36
Odziedziczyłam po urlopie odleżynę u mojej Pdp.Oczywiście na kości ogonowej.Nie jest to rana głęboka ,co rozległa.Plastry mamy ze srebrem ,dosyć spore.Sama je zmieniam co dwa dni.Narazie końca leczenia nie widać.
25 kwietnia 2016 07:45 / 1 osobie podoba się ten post
teresadd

Odziedziczyłam po urlopie odleżynę u mojej Pdp.Oczywiście na kości ogonowej.Nie jest to rana głęboka ,co rozległa.Plastry mamy ze srebrem ,dosyć spore.Sama je zmieniam co dwa dni.Narazie końca leczenia nie widać.

też przed rokiem walczyłam , ale przed nałożeniem plastra kropiłam ranę olejkiem lawendowym z apteki ---- bardzo pomogło !
25 kwietnia 2016 07:48 / 1 osobie podoba się ten post
teresadd

Odziedziczyłam po urlopie odleżynę u mojej Pdp.Oczywiście na kości ogonowej.Nie jest to rana głęboka ,co rozległa.Plastry mamy ze srebrem ,dosyć spore.Sama je zmieniam co dwa dni.Narazie końca leczenia nie widać.

To sobie Teresko trochę tych plastrów pozmieniasz, wiesz ile się odlezyny goją, ale się wygoją :)
25 kwietnia 2016 09:02 / 3 osobom podoba się ten post
teresadd

Odziedziczyłam po urlopie odleżynę u mojej Pdp.Oczywiście na kości ogonowej.Nie jest to rana głęboka ,co rozległa.Plastry mamy ze srebrem ,dosyć spore.Sama je zmieniam co dwa dni.Narazie końca leczenia nie widać.

ale wiesz ze to nie twoja dzialka i robisz to na wlasne ryzyko ?
Jak najczesciej zmieniaj pozycje Pdp w łózku.Nie zwracaj uwagi na protesty,ze nie jest jej tak wygodnie.
Jak rodzina przychyli sie do protestow Pdp to ich poinformuj ze musza zatrudnic pielegniarke do zmiany opatrunkow.
A jeszcze jedno.Wszystko rob w rekawiczkach ! WSZYSTKO !!!! Jesli posiadasz opatrunki ze srebrem to rowniez domagaj sie srodka do dyzenfekcji ran,oraz dla ciebie do dyzenfekcji rąk.Powinnas rowniez posiadac krem do pielegnacji skory wokol rany np.Aktiv Schutzcreme,żel do ran odlezynowych np.HYALO4Start,oraz opatrunki silikonowe.Moga byc Coloplast Biatain.Domagaj sie rowniez konsultacji kogos kto zajmuje sie zawodowa odlezynami.
25 kwietnia 2016 09:35 / 1 osobie podoba się ten post
Orim dzięki.Plastry mam,do dezynfekcji rąk też.Do przemywania mam .Resztę muszę zorganizować.I jest fatalnie ,bo Pdp leżąca ,odleżyna w newralgicznym punkcie bo przecież dzień dnia wypróżnia się .Ponoć rana już lepiej wygląda ,ja jestem od czwartku .Lekarka ogląda to dwa razy w tygodniu.Fachową osobę mam co ranę ogląda przy zmianie plastrów ,jest pielęgniarką na paliatywnym w klinice w Ulm.