List polecony z Polski do Niemiec

24 września 2014 21:07
Czekam na ważny list polecony z Polski. Na stronie gdzie się sprawdza status listu mam coś takiego ; 



Nieudane doręczenie
2014-09-23 08:13

International Postal System
 
 




Czy będzie ponowna próba doręczenia pod adres?
24 września 2014 21:14
i czy ci żółci z poczty zostawiają jakieś aviza gdyby cos?
24 września 2014 21:21
trudny temat ;))
24 września 2014 21:28
marshall.area

trudny temat ;))

Moja siostra wysyłała mi kilka miesięcy list polecony z tabletkami i zapomnianą ładowarką ( w bąbelkowej kopercie)  i na terenie Niemiec nie można go było śledzić, chyba na to nie pozwalają?. Ale dotarł. Ponad tydzień na niego czekałam. Trzeba oczywiście zaadresować na pdp (w nawiasie dopisać Twoje dane) albo umieścić Twoje nazwisko na skrzynce pocztowej. Jak coś niedozwolonego przesyła się to może nie dotrzeć.
24 września 2014 21:35
na mnie jest adresowany
24 września 2014 21:37
są jakieś przedmioty zabronione? mi wysłali ampułki
24 września 2014 21:38
udaj sie na poczte i zapytaj czy pod twoim adresem widnieje jakis list niedostarczony. wazne co pisala MeryKy list musi byc adresowany na dane podopiecznego, ja raz wyslalem paczke na inne dane i pan nie znalazl adresata, tu nie jest tak jak u nas... w blokach ludzie czesto nie maja numerow mieszkan tylko nazwisko sie liczy. celny tez mogl zatrzymac list jesli bylo w nim cos nieodpowiedniego. Jak pisalem wyzej polecam wizyte na poczcie :)
24 września 2014 21:40
Nie mozna lekow ,fajek kiedys maz wyslal mi papierosy i we Frankfurcie zlapali i maz musial kare zaplacic 15e
24 września 2014 21:43
marshall.area

są jakieś przedmioty zabronione? mi wysłali ampułki

No są zabronione papierosy np. narkotyki a czy ampułki i z jaką zawartością - skąd mogę wiedzieć, wróżką nie jestem :) Z tabletkami które się zazywa stale, pisały dziewczyny że nie ma problemu ale trzeba wysyłać razem z opakowaniem. I tak moja siostra zrobiła i doszły.
24 września 2014 21:45
magdzie

Nie mozna lekow ,fajek kiedys maz wyslal mi papierosy i we Frankfurcie zlapali i maz musial kare zaplacic 15e

lekarstwa mozna przesylac :)
 
tu jest wszystko jasno opisane co wolno a czego nie.... http://cennik.poczta-polska.pl/plik,1/Cennik_Zagraniczny_Informacje_dodatkowe.pdf
24 września 2014 21:47
MeryKy

No są zabronione papierosy np. narkotyki a czy ampułki i z jaką zawartością - skąd mogę wiedzieć, wróżką nie jestem :) Z tabletkami które się zazywa stale, pisały dziewczyny że nie ma problemu ale trzeba wysyłać razem z opakowaniem. I tak moja siostra zrobiła i doszły.

Mi mąż wysłał tabletki bez opakowania i doszły. Może dlatego,ze było ich malo i w kopercie babelkowej, wiec nie aż tak wyczuwalne.
Nie było jednak nazwiska PDP na kopercie,tylko moje,wiec listonosz zadzwonił do drzwi,by potwierdzić tożsamość.
 
Może i u Ciebie tak było,ze zadzwonił do drzwi,a akurat nikogo w domu nie było.....
24 września 2014 21:47
w austri było na mnie adresowane i doszło a tutaj adres pdp a imie i nazwisko moje, jaki to problem? iść na poczte niemiecką?
24 września 2014 21:48
marshall.area

Czekam na ważny list polecony z Polski. Na stronie gdzie się sprawdza status listu mam coś takiego ; 



Nieudane doręczenie
2014-09-23 08:13

International Postal System
 
 




Czy będzie ponowna próba doręczenia pod adres?

List adresowany na ciebie a nie ma twojej wizytówki na drzwiach - to oczywiste , że nie doręczą .zadzwoń do nich , na stronie DHL sledząć przesyłke , masz podane ostatni punkt gdzie zostałą wydana kurierowi - tam dzwoń i powiedz , że widocznie nie słyszałeś , że ktoś się dobijał .. Ale najważniejsze , nalep choćby kwałąke papieru z swoim nazwiskiem na drzwiach lub skrzynce . Bez tego nie doręcząW Niemczech , jak nie ma twojego nazwiska na drzwiach lub skrzynce - to dla Poczty i DHL nie istniejesz .
24 września 2014 21:51
basiaim

Mi mąż wysłał tabletki bez opakowania i doszły. Może dlatego,ze było ich malo i w kopercie babelkowej, wiec nie aż tak wyczuwalne.
Nie było jednak nazwiska PDP na kopercie,tylko moje,wiec listonosz zadzwonił do drzwi,by potwierdzić tożsamość.
 
Może i u Ciebie tak było,ze zadzwonił do drzwi,a akurat nikogo w domu nie było.....

Po prostu ci się udało bo na ogół przestrzegają tego i jak nie ma nazwiska na skrzynce to nie doręczają.
24 września 2014 21:53
a to nie będzie jakiś in post? co tu mają w de?