A może by tak wybrać Niemcy?

27 października 2014 10:56
O życiu w Niemczech z polskiej perspektywy:
 
http://www.polskieradio.pl/80/998/Artykul/1269153,Wybieram-Niemcy
27 października 2014 11:03 / 3 osobom podoba się ten post
Anna32

O życiu w Niemczech z polskiej perspektywy:
 
http://www.polskieradio.pl/80/998/Artykul/1269153,Wybieram-Niemcy

Fakt jest wiele za tym aby tak zrobic.Łatwiej jest tym co mieszkaja przy granicy.Mieszkanie mozna wynajac taniej niz w Polsce.Socjal bez porownania.Jak sie znudzi lub zmeczy niemieckie podejscie do zycia to na weekend do rodzinki przez Odre
27 października 2014 11:31
Słucham i na razie pierwszy mój wniosek (póki pamiętam) - pan mówi, że sprzedał mieszkanie w Polsce i za to kupił działkę i dom do remontu w Niemczech. Może i tak - mieszkanie było w Szczecinie, dom w Niemczech na jakiejś wiosce i nie wiadomo w jakim stanie. Jednak ogólnie kupno ziemi i domu w Niemczech jest strasznie drogie. To znaczy jak na niemieckie zarobki to mniej więcej taki wydatek jak i dla nas w Polsce. Ostatnio właśnie patrzyłam na ceny działek w mojej okolicy w Niemczech - 75-150 euro za metr, zależy od lokalizacji i miejscowości. Moi rodzice kupowali w lutym działkę i płacili 170zł za metr. To jednak jest różnica. Oglądam sobie też w biurach nieruchomości ceny domów w Niemczech - w miarę tanio, to można kupić dom stuletni, inne są bardzo drogie.

27 października 2014 11:35
wichurra

Słucham i na razie pierwszy mój wniosek (póki pamiętam) - pan mówi, że sprzedał mieszkanie w Polsce i za to kupił działkę i dom do remontu w Niemczech. Może i tak - mieszkanie było w Szczecinie, dom w Niemczech na jakiejś wiosce i nie wiadomo w jakim stanie. Jednak ogólnie kupno ziemi i domu w Niemczech jest strasznie drogie. To znaczy jak na niemieckie zarobki to mniej więcej taki wydatek jak i dla nas w Polsce. Ostatnio właśnie patrzyłam na ceny działek w mojej okolicy w Niemczech - 75-150 euro za metr, zależy od lokalizacji i miejscowości. Moi rodzice kupowali w lutym działkę i płacili 170zł za metr. To jednak jest różnica. Oglądam sobie też w biurach nieruchomości ceny domów w Niemczech - w miarę tanio, to można kupić dom stuletni, inne są bardzo drogie.

Jednak system kredytowania jest u niemcow jednak bardziej przyjazny dla kupujacego dom.Jak ta duza sume jaka trzeba zaplacic za dom rozlozysz na 30 lat i uwzglednisz to ze oprocentowanie tego kredytu to nie noz w plecy to jakos latwiej niz w Polsce
27 października 2014 11:35 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

Słucham i na razie pierwszy mój wniosek (póki pamiętam) - pan mówi, że sprzedał mieszkanie w Polsce i za to kupił działkę i dom do remontu w Niemczech. Może i tak - mieszkanie było w Szczecinie, dom w Niemczech na jakiejś wiosce i nie wiadomo w jakim stanie. Jednak ogólnie kupno ziemi i domu w Niemczech jest strasznie drogie. To znaczy jak na niemieckie zarobki to mniej więcej taki wydatek jak i dla nas w Polsce. Ostatnio właśnie patrzyłam na ceny działek w mojej okolicy w Niemczech - 75-150 euro za metr, zależy od lokalizacji i miejscowości. Moi rodzice kupowali w lutym działkę i płacili 170zł za metr. To jednak jest różnica. Oglądam sobie też w biurach nieruchomości ceny domów w Niemczech - w miarę tanio, to można kupić dom stuletni, inne są bardzo drogie.

Robie coś podobnego.Czytamw D ogłoszenia i porównuję do ceny jaką zapłacilismy za 100m domu i 1500m dzialki w PL i zawsze wychodzi na to ,że zapłacilismy przysłowiowe grosze:)Nasz dom ma dopiero 15lat.Ceny w D są bbb wysokie za analogiczne domy ,o działce nie mówie bo tu rzadko można trafic na taką wielka działkę:)
27 października 2014 11:42 / 2 osobom podoba się ten post
To ja mam inna propozycje.Zwłaszcza dla ludzi mlodych tj. rodzin "rozwojowych ha ha.Byc Polakiem,kupic dom w Czechach przy granicy z Niemcami i pracowac w Niemczech.To juz zupelnie bedzie bajka cenowa,socjalna i emerytalna.Do Polski tez rzut beretem
27 października 2014 11:43
ORIM

Jednak system kredytowania jest u niemcow jednak bardziej przyjazny dla kupujacego dom.Jak ta duza sume jaka trzeba zaplacic za dom rozlozysz na 30 lat i uwzglednisz to ze oprocentowanie tego kredytu to nie noz w plecy to jakos latwiej niz w Polsce

Zgadzam się - w ogóle jak na ich zarobki, to nie ma tragedii i można sobie łatwiej kupić dom niż u nas.
Jednak może być przesłanie tej wypowiedzi z radia mylące - że można sobie mieszkanie w Polsce sprzedać i kupić za to dom w Niemczech. No tak nie jest - może ta wioska, do której się facet wyprowadził była opuszczona przez Niemców i dlatego ceny niższe. A może w byłych DDRach ceny są ogólnie niższe. Nie wiem, ale tego jednego przypadku nie można na pewno tendencją określić. 
27 października 2014 11:50
wichurra

Zgadzam się - w ogóle jak na ich zarobki, to nie ma tragedii i można sobie łatwiej kupić dom niż u nas.
Jednak może być przesłanie tej wypowiedzi z radia mylące - że można sobie mieszkanie w Polsce sprzedać i kupić za to dom w Niemczech. No tak nie jest - może ta wioska, do której się facet wyprowadził była opuszczona przez Niemców i dlatego ceny niższe. A może w byłych DDRach ceny są ogólnie niższe. Nie wiem, ale tego jednego przypadku nie można na pewno tendencją określić. 

No chyba ze w Polsce sprzedal dom 400 m i dzialke 2 ha a w niemczech kupil chalupke 60 m na dzialce 150 i na zadupiu ha ha
27 października 2014 12:11
W reportazu mowa z pewnoscią o byłym DDR, tutaj sa i tanie działki i tanie domy, podobnie jak tanie mieszkania. Jest bardzo dużo opuszczonych domostw i mieszkań, bo własciciele przeniesli się na zachód Niemiec. Ładny i w miare nowy dom mozna kupić za 100-120 tyś euro. Działki budowlane, 600 m2 około 15-20 tyś euro w zaleznosci czy jest woda i prąd na działce no i oczywiscie jaka dzielnica. Czynsze też są dużo niższe niz w Niemczech zachodnich. Wolnych mieszkan, ile kto chce :))))
27 października 2014 12:14
i podatki sa nizsze,;-;-;-
27 października 2014 12:39
ORIM

No chyba ze w Polsce sprzedal dom 400 m i dzialke 2 ha a w niemczech kupil chalupke 60 m na dzialce 150 i na zadupiu ha ha

W wywiadzie facet mówi, że mieszkanie w Szcecinie sprzedał - w blokach mieszkanie i za to kupił dom w Niemczech. Dom do remontu, na wsi chyba.  
27 października 2014 12:40 / 1 osobie podoba się ten post
A ja chyba na zawsze zamieszkam w niemczech, gdzies w okolicach czerwca.
Raczej juz postanowilam, tu mam duzo znajomych, moze wiecej jak w polsce,,
27 października 2014 12:43
wichurra

W wywiadzie facet mówi, że mieszkanie w Szcecinie sprzedał - w blokach mieszkanie i za to kupił dom w Niemczech. Dom do remontu, na wsi chyba.  

ha ha ha Jasne Czyli same sciany i cieknacy dach.Ale niech mu bedzie moze trafil okazje.U mnie w dzielnicy tez sprzedali domek ok 120 m wraz z ogrodem jakies 150 m2 za 80 000.Dom do remontu po starszej pani ktora zmarla
27 października 2014 12:43
doda1961

W reportazu mowa z pewnoscią o byłym DDR, tutaj sa i tanie działki i tanie domy, podobnie jak tanie mieszkania. Jest bardzo dużo opuszczonych domostw i mieszkań, bo własciciele przeniesli się na zachód Niemiec. Ładny i w miare nowy dom mozna kupić za 100-120 tyś euro. Działki budowlane, 600 m2 około 15-20 tyś euro w zaleznosci czy jest woda i prąd na działce no i oczywiscie jaka dzielnica. Czynsze też są dużo niższe niz w Niemczech zachodnich. Wolnych mieszkan, ile kto chce :))))

To całkiem możliwe - ja mam tylko porównanie z Niemcami zachodnimi.
Przy okazji zrobię zwiad w Internecie na temat Niemiec wschodnich, a szczególnie terenów przygranicznych. 
27 października 2014 12:49
Proszę jesli ma ktos ochote poszperac

http://otodom.pl/sprzedaz/dom/niemcy/cena-rosnaco/4