A może by tak wybrać Niemcy?

27 października 2014 12:56
I przyznam ze troszke jestem w szoku.Dom 160 m2 stan surowy zamkniety,dzialka 1000 m2 za 290 000 zł
27 października 2014 12:56 / 2 osobom podoba się ten post
ja chce sie przeprowadzic za miedze do de jestem w trakcie szukania mieszkania.ceny wynajmu porownywalne do polskich np 1.5 pokoju kaltmite to 220 e plus jakies 80e media.zamelduje sie i do niemieckiego urzedu po robote albo zasilek sie udam
27 października 2014 13:32 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

To ja mam inna propozycje.Zwłaszcza dla ludzi mlodych tj. rodzin "rozwojowych ha ha.Byc Polakiem,kupic dom w Czechach przy granicy z Niemcami i pracowac w Niemczech.To juz zupelnie bedzie bajka cenowa,socjalna i emerytalna.Do Polski tez rzut beretem

Właśnie - mieszkam w Wałbrzychu i wielu moich znajomych, już przed kilkoma laty,  pokupowało domy w Czechach. Ale większość z nich jest już na emeryturach i pracować nie muszą.
27 października 2014 13:33 / 1 osobie podoba się ten post
ja mam 70 km do granicy, ale nie wiem czy bym chciala byc tam na stale....
jakos Niemce mnie nie kreca... ale na zakupki owszem :)
27 października 2014 14:19
ORIM

I przyznam ze troszke jestem w szoku.Dom 160 m2 stan surowy zamkniety,dzialka 1000 m2 za 290 000 zł

Orim, a w czechach, sa tanie domy? to masz na mysli?
27 października 2014 14:30
Ona_Lisa

Orim, a w czechach, sa tanie domy? to masz na mysli?

To co napisalem w tym poscie to Niemcy.Jednak w Czechach tez nie ma tragedi i jest naprawde zielone swiatlo dla tych co chca kupic dom na kredyt
27 października 2014 22:02
Tak sie zastanawiam czemu zaraz dom kupowac? Przeciez skromnie od wynajecia mieszkania zaczac mozna:) Wiem, ze o reportaz chodzi jednak zastanawiaja mnie te "przerosniete" ambicje;)
27 października 2014 22:27 / 1 osobie podoba się ten post
moncherie

Tak sie zastanawiam czemu zaraz dom kupowac? Przeciez skromnie od wynajecia mieszkania zaczac mozna:) Wiem, ze o reportaz chodzi jednak zastanawiaja mnie te "przerosniete" ambicje;)

A ja rozumiem:)Własny dom czy mieszkanie to własny ,a w wynajmowanym nigdy nie jest się naprawdę u siebie...
27 października 2014 22:46 / 1 osobie podoba się ten post
Kasia63, rozumiem. Jednak mowie o poczatku. Nie od razu Rzym zbudowano:)
27 października 2014 22:55 / 2 osobom podoba się ten post
Jeżeli kogoś stać na zakup swojego kąta, to po co komuś innemu za wynajem płacić?
27 października 2014 23:09 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

Jeżeli kogoś stać na zakup swojego kąta, to po co komuś innemu za wynajem płacić?

Dokładnie. Też tak uważam.
28 października 2014 15:33
ania52

ja chce sie przeprowadzic za miedze do de jestem w trakcie szukania mieszkania.ceny wynajmu porownywalne do polskich np 1.5 pokoju kaltmite to 220 e plus jakies 80e media.zamelduje sie i do niemieckiego urzedu po robote albo zasilek sie udam

tanie mieszkania sa w zgorzelcu tuz przy granicy z niemcami,bo duzo wlasnie polaków wyrowadzilo sie do Görlitz i stoja puste i miasto sprzedaje taniej
28 października 2014 15:38 / 1 osobie podoba się ten post
kacha25

tanie mieszkania sa w zgorzelcu tuz przy granicy z niemcami,bo duzo wlasnie polaków wyrowadzilo sie do Görlitz i stoja puste i miasto sprzedaje taniej

nie sa tanie ceny porownywalne z Wroclawiem i przy wynajmie i przu zakupie.
28 października 2014 16:11
to można się zameldować samemu w DE..czy ktoś musi zameldować..??/Ja to z chęciom do DE,przeprowadziła się.Sama jestem ani dzieci ni chłopa..co mi tam.
28 października 2014 16:20
skarbek

to można się zameldować samemu w DE..czy ktoś musi zameldować..??/Ja to z chęciom do DE,przeprowadziła się.Sama jestem ani dzieci ni chłopa..co mi tam.

albo cie ktos melduje albo wynajmujesz mieszkanie i na podstawie umowy najmu sama sie meldujesz.szukaj roboty w altenheimach nieraz zapewniaja pokoj sluzbowy a jak nie to wynajmiesz mieszkanie i zameldujesz sie...