Czego nie możecie kupić z artykułów spożywczych w Niemczech?

29 grudnia 2014 10:56
Barszczyk czerwony Knorr   lub innej firmy, spirytus  95% na nalewki,nie spotkałam kaszy jeczmiennej, biały ser, kiszone ogórki. Za wątróbką drobiową  chodziłam i znalazłam w Kauflandzie.  Jednakw wielu sklepach  oferują tylko wieprzową i robią wielkie oczy.Nie spotkałam żeberek. Za to podoba mi się,że można kupić  (w NORMA) gotowane buraki  próżniowo pakowane. Szybko jest jarzynka.Za mąką ziemniaczaną nie chodzilam,przywiozłam z Polski . Ale tez nie rzucila mi sie w oczy na półkach sklepowych.
29 grudnia 2014 11:00
Alicjacz

Barszczyk czerwony Knorr   lub innej firmy, spirytus  95% na nalewki,nie spotkałam kaszy jeczmiennej, biały ser, kiszone ogórki. Za wątróbką drobiową  chodziłam i znalazłam w Kauflandzie.  Jednakw wielu sklepach  oferują tylko wieprzową i robią wielkie oczy.Nie spotkałam żeberek. Za to podoba mi się,że można kupić  (w NORMA) gotowane buraki  próżniowo pakowane. Szybko jest jarzynka.Za mąką ziemniaczaną nie chodzilam,przywiozłam z Polski . Ale tez nie rzucila mi sie w oczy na półkach sklepowych.

Kiszone ogorki sa w REWE, w ldowce, kolo stoiska z warzywami w takich okraglych pojemniczkach. Sa zeberka ale kosciste strasznie, bez zadnego mięsa tez w  REWE.
29 grudnia 2014 11:01
Duzo polskich artykulow kopuje w MARKKAUF czy jakos tak,sa i ogorki kiszone,spirytus wyroby z winiar,a maka ziemniaczana to inaczej Mondamina,jest wszedzie
29 grudnia 2014 11:04
Haneczka47

Duzo polskich artykulow kopuje w MARKKAUF czy jakos tak,sa i ogorki kiszone,spirytus wyroby z winiar,a maka ziemniaczana to inaczej Mondamina,jest wszedzie

Ja wgl w Lipsku nie spotkalam sklepu polskiego, szukalam na necie, ale nie ma.... a prawie po kazdym wiekszym miescie sa, albo stoiska z polskimi produktami.
29 grudnia 2014 11:05
Jolek

Kiszone ogorki sa w REWE, w ldowce, kolo stoiska z warzywami w takich okraglych pojemniczkach. Sa zeberka ale kosciste strasznie, bez zadnego mięsa tez w  REWE.

Niestety do Rewe mam daleko.Dziadek po operacji kolana chodzi ,ale samochodu nie może prowadzić .Przed operacją  robiłam listę i wszystko kupil.Ale dziękuję zainformację .Może przydać ię  w innych okolicznosciach.
29 grudnia 2014 11:07
Alicjacz

Niestety do Rewe mam daleko.Dziadek po operacji kolana chodzi ,ale samochodu nie może prowadzić .Przed operacją  robiłam listę i wszystko kupil.Ale dziękuję zainformację .Może przydać ię  w innych okolicznosciach.

W REWE to wszystko kosztuje 2 razy wiecej niz w innych sklepach. Masakra. Strasnie drogo.... Ja najbardiej lubie robic zakupy w Aldim, zawsze sie trafi na jakies przeceny :D
29 grudnia 2014 11:08
Haneczka47

Duzo polskich artykulow kopuje w MARKKAUF czy jakos tak,sa i ogorki kiszone,spirytus wyroby z winiar,a maka ziemniaczana to inaczej Mondamina,jest wszedzie

Dzięki za informacje. Przekażę dziadkowi  gdzie mozna kupić spirytus ,żeby zalał  drugi raz bursztyn .To na przyszlość. Czy tu w poblizu Wertheim jest MARKKAUF ?wątpię . Ale  warto wiedzieć na przyszłość.Spojrzalam na mapę,chyba man do najblizszego sklepu  MARKKAUF  161 km:(
29 grudnia 2014 11:13
Haneczka47

Duzo polskich artykulow kopuje w MARKKAUF czy jakos tak,sa i ogorki kiszone,spirytus wyroby z winiar,a maka ziemniaczana to inaczej Mondamina,jest wszedzie

Albo Kartoffelmehl:)Też jest wszędzie:)
29 grudnia 2014 11:17
Założyłam kiedys podobny temat,bo przed wyjazdem obawialam się,ze nie dostane tu rzeczy,które lubię.


Maka ziemniaczana jest w Netto,w kartonikach jako kartofel mehl.


Dużo polskich produktów (kasze, ogórki koszone,barszcze,zurki, ptasie mleczko,prince polo,Michałki i wieeeele innych rzeczy) kupuje w Edece. Jest regał z polskimi rzeczami i lodówka z polskimi wedlinami.
Dlatego,jak na razie nie miałam jeszcze sytuacji,żeby mi czegos brakowało.



A nie,przepraszam.... W Polsce do smażenia używam Planty,nie wiem jaki jest niemiecki zamiennik.....
29 grudnia 2014 11:17
Dziekuję.Kończy mi się przywieziona z Polski i jestem spokojna,że kupię w DE:)
29 grudnia 2014 11:19
Jolek

W REWE to wszystko kosztuje 2 razy wiecej niz w innych sklepach. Masakra. Strasnie drogo.... Ja najbardiej lubie robic zakupy w Aldim, zawsze sie trafi na jakies przeceny :D

Dokladnie.W poprzednim miejscu  w  Pulheim wiele fajnych rzeczy kupilam do domu własnie w Aldim i Lidlu.
29 grudnia 2014 11:20
Alicjacz - w Wertheim jest Ruski market - MIX Markt / Karl Carstens Strase 4 / tam są polskie produkty sama czasami kupuje ser biały czy ogórki kiszone. Barszcz czerwony jest w Edece ( Polnische Rote Bete Bouilion "Winiary") a mąka ziemniaczana (Kartoffelmehl) w kartoniku po 500 g.
29 grudnia 2014 11:23
Dzięki za informacje , Super.:) I w pobliżu widzę Aldi.
29 grudnia 2014 11:30
Tez PLANTA jest w de
29 grudnia 2014 11:37
Haneczka47

Tez PLANTA jest w de

Haniu,a możesz cos więcej napisać?
Gdzie i jak się nazywa?