PIT-y do Urzędu Skarbowego w Polsce

16 kwietnia 2018 16:08
Oni nie mogą zrobić korekty, bo pit11 jest poprawny. Niestety oni tak zatrudniają i tak rozpisują, żeby im się zgadzało. Diety z kosmosu "pod stolem" itd. Ja przez 4 lata pracy za taką samą stawkę każdy put mam inny. Na twoim miejscu rozliczyłabym się z tym pitem, co masz. To urząd skarbowy powinien się interesować i zus. Ale niigo to nie interesuje i wszystkie firmy robią takie przekręty, że nie wiadomo o co chodzi.
16 kwietnia 2018 16:20
Naprawdę agencje tak robią?  To mój pierwszy pit to nie mam doświadczenia i gdyby chodziło tu o jakąś drobna różnice to pewnie bym nie robiła problemu. Może nawet i bym nie zauważyła.  Ale tu różnica wynosi powiedzmy 30 tysięcy 
03 maja 2018 19:23
Dziewczyny nie wiem , czy ja dobrze zrobiłam . Pierwszy raz się rozliczam, otrzymałam dwa pity 11 od dwóch różnych pracodawców, dodałam kwoty z tych dwóch tworząc jeden Pit 37 i wysłałam. Pytanie banalne, ale chcę się upewnić czy to tak miało wyglądać. ?
03 maja 2018 19:47
Miska222

Dziewczyny nie wiem , czy ja dobrze zrobiłam . Pierwszy raz się rozliczam, otrzymałam dwa pity 11 od dwóch różnych pracodawców, dodałam kwoty z tych dwóch tworząc jeden Pit 37 i wysłałam. Pytanie banalne, ale chcę się upewnić czy to tak miało wyglądać. ?

Tak, sumujemy wszystkie dochody i koszty
04 maja 2018 07:45
dorotee

Tak, sumujemy wszystkie dochody i koszty

Dziękuję 
 
21 sierpnia 2019 21:19 / 1 osobie podoba się ten post
Witam, bardzo proszę o pomoc w sprawie jeśłi chcę założyć w PL działaność - usługi finansowe i jednoczesnie poprzez firmę z PL wyjeżdzać jako opiekunka do DE. To wtedy jak pit roczny rozliczam? musiałabym sumować z działaności w pl i z umowy z firmą z której planuję wyjeżdzać ? Jaka stawka jest wtedy podatku?
 
22 sierpnia 2019 16:10 / 3 osobom podoba się ten post
ALMIRA

Witam, bardzo proszę o pomoc w sprawie jeśłi chcę założyć w PL działaność - usługi finansowe i jednoczesnie poprzez firmę z PL wyjeżdzać jako opiekunka do DE. To wtedy jak pit roczny rozliczam? musiałabym sumować z działaności w pl i z umowy z firmą z której planuję wyjeżdzać ? Jaka stawka jest wtedy podatku?
 

Idź do US i dowiesz sie wszystkiego . Przepisy zwłaszcza teraz zmieniają sie błyskawicznie . Inaczej jest dla młodej osoby  inaczej dla emeryta .
23 sierpnia 2019 18:20
A no tak, dzięki.

23 kwietnia 2020 15:38 / 1 osobie podoba się ten post
może obudze trochę temat. A więc studiuję, na wakacje jeżdzę do opieki na gewerbe. i zawsze rozliczałam się tylko w de. w tym roku złapałam kilka razy pracę dorywczą, więc w jednym miesiącu pracowałam na umowę zlecenie. co robić gdzie się rozliczać? 
23 kwietnia 2020 21:52 / 1 osobie podoba się ten post
To prawda że w tym roku można sie do końca maja rozliczać?
24 kwietnia 2020 14:37 / 2 osobom podoba się ten post
mariakoc

To prawda że w tym roku można sie do końca maja rozliczać?

24 kwietnia 2020 16:49
cocozaur

może obudze trochę temat. A więc studiuję, na wakacje jeżdzę do opieki na gewerbe. i zawsze rozliczałam się tylko w de. w tym roku złapałam kilka razy pracę dorywczą, więc w jednym miesiącu pracowałam na umowę zlecenie. co robić gdzie się rozliczać? 

W Polsce. I do Pita dołączyć PIT-ZG
24 kwietnia 2020 17:44 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

W Polsce. I do Pita dołączyć PIT-ZG

Pit - 36 o ile się nie mylę 
24 kwietnia 2020 17:59 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67

Pit - 36 o ile się nie mylę :-)

Nie mylisz się