PIT-y do Urzędu Skarbowego w Polsce

02 marca 2016 13:01
opiekunkaa

W piątek mieli wysyłać Basiu.

Dziękuję Ci bardzo , bardzo ......juz myslałam , że może coś zaginęło , ale jeśli w piątek to dziś albo jutro list dotrze
06 marca 2016 07:43 / 1 osobie podoba się ten post
A ja mam w skrzynce pocztowej Awiza sztuk 4, zamiast Pitów
06 marca 2016 09:18 / 1 osobie podoba się ten post
Kaspira009.12

To, że dostałeś 3 Pity 11 z trzech różnych firm, ale w języku polskim to się zgadza, że składasz tylko deklarację PIT 37, my tutaj rozmawiamy o rozliczeniu pitu w języku niemieckim, które przesyła nam nasz zakład pracy mający siedzibę w Niemczech. Naprawdę proszę nie mylić pojęć. Najlepiej nie wypowiadać się w tym temacie, skoro on nas nie dotyczy, bo wprowadza się niepotrzebny zamęt. Ja napisałam że swój PIT 11 ( polski) i PIT niemiecki rozliczałam w formie
PIT 36 ( poprzez fachowe biuro). Trzeba znać przepisy dobrze, żeby wiedzieć na jakim formularzu najlepiej się rozliczyć, tak żeby US nie miał do nas obiekcji.

A ja pracowałam w polskiej firmie, ale na niemieckich warunkach i teraz mam zagwozdkę. Byłam już w US i dopytałam co mam i gdzie wpisać, więc niedługo sama spróbuję PITy wypełnić.
06 marca 2016 10:06
No, ha, ha, haa A gdzie te moje Pity teraz będą?, moze zadzwonie do firm i przeslą mi jeszcze raz co? 
06 marca 2016 10:14 / 1 osobie podoba się ten post
A dalej, to znaczy gdzie? O, Boszee, ja nie powinnam w miesiącu Lutym pracowac
06 marca 2016 10:24 / 1 osobie podoba się ten post
Bardi1, kochana dziękuję ślicznie za wyjaśnienie

p.s. Jutro czeka mnie piękny dzionek w związku z powyższym.
06 marca 2016 15:48 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

A ja pracowałam w polskiej firmie, ale na niemieckich warunkach i teraz mam zagwozdkę. Byłam już w US i dopytałam co mam i gdzie wpisać, więc niedługo sama spróbuję PITy wypełnić.

Czyli u Ciebie wystąpiła jeszcze inna sytuacja. W sumie każdy US twierdzi co innego, trudno za tym nadążyć. Ja zdecydowałam się na rozliczenie poprzez biuro, ponieważ to oni odpowiadają za te niemieckie dokumenty, bo sami je wysyłają do niemieckiego US. Jeżeli Ty możesz tutaj się tylko rozliczyć i ktoś Ci
w tym pomoże np. Panie w US to czemu nie - warto spróbować.
06 marca 2016 17:06 / 2 osobom podoba się ten post
Ja juz po problemie rozliczyłam sie na cacy , tez torchę zawiłe było  , bo to nie jest jedno żródło dochodów. Sama nie robiłam tak dla pewnosci skorzystałam z pomocy biura rachunkowego . Nie ma mnie na miejscu to i w razie korekty miałabym kłopoty z wyjasnieniem. A tak jestem pewna usługa nie jest droga a głowa spokojna.
07 marca 2016 08:01 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Ja juz po problemie rozliczyłam sie na cacy , tez torchę zawiłe było  , bo to nie jest jedno żródło dochodów. Sama nie robiłam tak dla pewnosci skorzystałam z pomocy biura rachunkowego . Nie ma mnie na miejscu to i w razie korekty miałabym kłopoty z wyjasnieniem. A tak jestem pewna :-) usługa nie jest droga a głowa spokojna.

Aniu, jak natrafię na jakąś trudność, to też poszukam jakiegoś biura, które mi w tym pomoże. Ale kiedyś ja pomagałam innym w rozliczaniu, więc może mi się uda? Kilka ostatnich dni gościłam się i sama gości przyjmowałam, więc nie zabierałam się za "pracę pepierkową".
09 marca 2016 18:29
Witam-mam pytanie:wypełniłam e-pit przez internet ale nie ma wzmianki jak otrzymam zwrot podatku? Mam zmienione konto bankowe!
09 marca 2016 18:32
nutka43

Witam-mam pytanie:wypełniłam e-pit przez internet ale nie ma wzmianki jak otrzymam zwrot podatku? Mam zmienione konto bankowe!

To zwrot tylko pocztą.
09 marca 2016 18:38
nutka43

Witam-mam pytanie:wypełniłam e-pit przez internet ale nie ma wzmianki jak otrzymam zwrot podatku? Mam zmienione konto bankowe!

ZAP-3 zgłosić zmianę konta bankowego
09 marca 2016 19:25
nutka43

Witam-mam pytanie:wypełniłam e-pit przez internet ale nie ma wzmianki jak otrzymam zwrot podatku? Mam zmienione konto bankowe!

Jeszcze raz zrób e-pit tym razem jako korekta i dołącz ZAP 3 (aktualizacja konta bankowego konieczna bo inaczej pieniądze krążą pół roku)
18 lutego 2017 19:57
16 kwietnia 2018 15:53
Witam :) Czy ktoś może próbował rozliczyć swój Pit 37 bez pitu 11( tego od agencji)? Mam problem. Dostałam swój Pit 11 w połowie marca, wypełniony kwotami chyba z kosmosu. Od tego czasu próbuje wyciągnąc od nich korektę ale bez skutku. Na maile nie odpowiadają, a rozmowa kończy się na "przekazaniu sprawy odpowiedniej osobie". Wnioskowalamdo urzędu skarbowego o rozliczenie mnie. Okazało się ze maja takie same dane jak ja. Nie wiem już co robić. Nie rozumiem dlaczego dla agencji to taki problem. Moze dlatego ze juz w niej nie pracuje. Ma ktoś jakieś wskazowki co jeszcze można zrobić?