Dentysta w DE - jakie dokumenty?

28 kwietnia 2015 20:46 / 1 osobie podoba się ten post
amelka

Wypelniasz wniosek. zawozisz do NFZ osobiscie. Dolaczasz faktury i czekasz. WNIOSEK ZNAJDZIESZ W nECIE:

Amelko, jestem w De ubezpieczona, a takie czyszczenie tu jest płatne, kwoty podałam powyżej. Moncherie pisała, że jej kasa zapłaciła, dlatego pytałam, jak to załatwiła, ale tak uchyla się od odpowiedzi, że nie może raczej być to przeoczeniem :(.
29 kwietnia 2015 09:19 / 1 osobie podoba się ten post
amelka

Za usuwanie kamienia nie otrzymalam zadnego rachunku.
Ale warunek-dentysta niemiecki musi miec podpisana umowe z niemiecka kasa chorych.
Dwa razy do roku bede teraz usuwac w De kamien za darmo. bo w Pl zawsze placic musialam, bo dostac sie do gabinetu lekarza w ramach NFZ jak dla mnie z cudem graniczy.

Co racja, to racja.
03 listopada 2017 09:06 / 2 osobom podoba się ten post

Dziewczyny mam pytanie czy może byłyście w de u stomatologa,jak jest ze zwrotem za leczenie? koleżanka zapuchła ból nie do wytrzymania,poszukałyśmy stomatologa poszła,choć ciężko było z terminem,ale z bólem jakoś ją przyjął.Już była 3 razy teraz czwarty ostatni i pewnie przyśle albo wręczy jej rachunek


Przeniosłem. O.

27 listopada 2017 19:40 / 1 osobie podoba się ten post
Malina

Dziewczyny mam pytanie czy może byłyście w de u stomatologa,jak jest ze zwrotem za leczenie? koleżanka zapuchła ból nie do wytrzymania,poszukałyśmy stomatologa poszła,choć ciężko było z terminem,ale z bólem jakoś ją przyjął.Już była 3 razy teraz czwarty ostatni i pewnie przyśle albo wręczy jej rachunek


Przeniosłem. O.

Teresy D pytaj, ostatnio rwała zęba.
27 listopada 2017 19:47 / 1 osobie podoba się ten post
Malina

Dziewczyny mam pytanie czy może byłyście w de u stomatologa,jak jest ze zwrotem za leczenie? koleżanka zapuchła ból nie do wytrzymania,poszukałyśmy stomatologa poszła,choć ciężko było z terminem,ale z bólem jakoś ją przyjął.Już była 3 razy teraz czwarty ostatni i pewnie przyśle albo wręczy jej rachunek


Przeniosłem. O.

Byłam miesiąc temu .Rozwaliłam ósemkę i okazało się ,ż jest do wyrwania.Zrobili mi rentgena na miejscu , znieczulenie i samo rwanie.Na kartę EKUZ .Po tygodniu kontrola .Ale przy rejestracji od razu ustaliłam czy karta Ekuz jest honorowana.Ale nie każda praxis honoruje nasze karty.
Niech weżmie rachunek i pokwitowanie .Jeśli ma prywatne ubezpieczenie to też tam może być korzystniejszy zwrot niż z NFZ.
27 listopada 2017 19:54
teresadd

Byłam miesiąc temu .Rozwaliłam ósemkę i okazało się ,ż jest do wyrwania.Zrobili mi rentgena na miejscu , znieczulenie i samo rwanie.Na kartę EKUZ .Po tygodniu kontrola .Ale przy rejestracji od razu ustaliłam czy karta Ekuz jest honorowana.Ale nie każda praxis honoruje nasze karty.
Niech weżmie rachunek i pokwitowanie .Jeśli ma prywatne ubezpieczenie to też tam może być korzystniejszy zwrot niż z NFZ.

To za wyrwanie też się płaci,ja myślałam że tylko za znieczulenie
27 listopada 2017 20:03 / 3 osobom podoba się ten post
Malina

To za wyrwanie też się płaci,ja myślałam że tylko za znieczulenie

Malina nie płaciłam nic .Wszystko z AOK poszło .Ponoć te protezowe sprawy są płatne.
Ale Basiaim pisała ,że płaciła u dentysty ,tylko nie wiem co jej robili.
Raczej nie powinno się płacić .Takie info miałam z mojej firmy,ale w razie gdyby co ,to rachunek ,pokwitowanie i no wszystko zwrot z funduszu.Wprawdzie długo to trwa .
28 listopada 2017 07:46 / 3 osobom podoba się ten post
Malina

Dziewczyny mam pytanie czy może byłyście w de u stomatologa,jak jest ze zwrotem za leczenie? koleżanka zapuchła ból nie do wytrzymania,poszukałyśmy stomatologa poszła,choć ciężko było z terminem,ale z bólem jakoś ją przyjął.Już była 3 razy teraz czwarty ostatni i pewnie przyśle albo wręczy jej rachunek


Przeniosłem. O.

Mnie stomatolog odmówił leczenia na EKUZ, a innego nie chciałam szukać, więc skorzystałam z ubezpieczenia prywatnego. Zapłaciłam i po miesiącu zwrócili mi kasę. Trzeba mieć rachunek na swoje nazwisko i adres w Polsce. Przy prywatnym trzeba jeszcze otrzymać numer szkody od ubezpieczyciela przed leczeniem. Jeżeli miasto jest większe to można poszukać lekarza na EKUZ albo iść do wskazanego przez prywatnego ubezpieczyciela, wtedy całość jest bezkosztowa. Z tego co wiem (dzwoniłam do NFZ) to na zwrot kasy na NFz czeka się 4 do 6 miesięcy.
28 listopada 2017 08:48 / 1 osobie podoba się ten post
aniao

Mnie stomatolog odmówił leczenia na EKUZ, a innego nie chciałam szukać, więc skorzystałam z ubezpieczenia prywatnego. Zapłaciłam i po miesiącu zwrócili mi kasę. Trzeba mieć rachunek na swoje nazwisko i adres w Polsce. Przy prywatnym trzeba jeszcze otrzymać numer szkody od ubezpieczyciela przed leczeniem. Jeżeli miasto jest większe to można poszukać lekarza na EKUZ albo iść do wskazanego przez prywatnego ubezpieczyciela, wtedy całość jest bezkosztowa. Z tego co wiem (dzwoniłam do NFZ) to na zwrot kasy na NFz czeka się 4 do 6 miesięcy.

Dzięki,moja koleżanka już była 3 wizyty teraz czwarta,boi się że dużo zapłaci,moja pd ma inplanty była na czyszczeniu kamienia zapłaciła 90e