Nagły spadek wagi

04 sierpnia 2015 14:21
Jolek Ty się martwisz spadkiem wagi a ja z chęcią pozbyłabym się tego balastu:))) a tu waga spadła i owszem 6 kilo w ciągu trzech tygodni a teraz ani drgnie. Uwzięła się na mnie czy co?:))
04 sierpnia 2015 14:39 / 2 osobom podoba się ten post
carrie

Jolek Ty się martwisz spadkiem wagi a ja z chęcią pozbyłabym się tego balastu:))) a tu waga spadła i owszem 6 kilo w ciągu trzech tygodni a teraz ani drgnie. Uwzięła się na mnie czy co?:))

U siebie główną przyczynę spadku wagi upatruję w regularnym jedzeniu i doborze tego co jem, no i w stresie- było, nie było. Ja czuję się dobrze w swojej wadze, ale moja mamusia to martwi się tym. I tak źle i tak niedobrze.
04 sierpnia 2015 14:50 / 2 osobom podoba się ten post
margaritka59

U siebie główną przyczynę spadku wagi upatruję w regularnym jedzeniu i doborze tego co jem, no i w stresie- było, nie było. Ja czuję się dobrze w swojej wadze, ale moja mamusia to martwi się tym. I tak źle i tak niedobrze.

Bo mamusie zawsze sie martwia o swoje dzieci.
04 sierpnia 2015 14:53 / 4 osobom podoba się ten post
Jolek

Mam problem, ehhh. ZNaczy sie z jednej strony sie bardzo ciesze. W ciagu 2 tygodni schudlam 5 kilo, ale troche sie przejelam bo to troche za gwaltowne. Tymbardziej, ze nie cwicze, zadnej diety nie stosuje, jem normalnie, no moze troche ograniczylam, ale nie zeswirowalam zeby nie ejst chelba, czy odmowic sobie kawalek ciasta. Zastanawiam sie jaki jest powod tego, moze tez wplywaja na to tabletki anty ktore biore, bo to sa jakies hormony, ale az tak ??Miala ktoras z was kiedys taki nagly spadek wagi ? I co najlepsze nadal leci w dol i nie zatrzymala sie. Ehhh.

Jolek, po powrocie do domu, pojdz do lekarza.
Po wywiadzie, byc moze zleci odpowiednie badania.
Mysle jednak, ze to zmiana stylu zycia wplynela na obnizenie masy ciala, i wszystko jest dobrze, ale dla pewnosci lepiej pojsc z tym do doktora.
Pozdrawiam.
04 sierpnia 2015 15:10 / 1 osobie podoba się ten post
carrie

Jolek Ty się martwisz spadkiem wagi a ja z chęcią pozbyłabym się tego balastu:))) a tu waga spadła i owszem 6 kilo w ciągu trzech tygodni a teraz ani drgnie. Uwzięła się na mnie czy co?:))

Nie to nie tak , ze ja sie martwie z jednej strony sie ciesze, ale z drugiej fakt jak zaczynalm diety potrafilo poleciec 2 kilo szybko, pozniej bylo pod gorke, a teraz wlasnie sie zastanawiam dlaczego tak leci w dooool. Wbiore sie o lekarza i sprawdze to, ja jednak podejrzewam ze hormony ktore biole tabletki anty, maja na to wplyw, bo swojego czasu jak wczesniej bralam tez waga leciala szybko, teraz wrocilam do tabletek, moze na moja nadwage, akurat to dziala, nie wiem. Mam wizyte kontrolna po 2 opakowaniu u mojego gina, powiem mu co jest, moze to jest to...
04 sierpnia 2015 15:15
Tylko się nie martw Jolus na zapas. Bedzie dobrze. Ja zdrowa jak rydz tylko z balastem:))) zadnych medykamentow nie biore. Chcialabym zgubic co nieco ale mam problem. Nie lubie ćwiczyc. Ehhh. Jak się już zabiorę to nie na dlugo. Taki moj słomiany zapał:)))
04 sierpnia 2015 16:05 / 1 osobie podoba się ten post
Moja siostra pochłania jakieś potworne ilości jedzenia i jest bardzo szczupła, ale ma problemy z tarczycą. Ja w stresie nie mam limitu na "gubię kilogramy" zwłaszcza, że wtedy zapominam jeść... Niestety znaleźć zgubione kilogramy jest mi bardzo trudno, więc bardzo dbam o te, które już mam....)))))
04 sierpnia 2015 16:35
amelka

Bo mamusie zawsze sie martwia o swoje dzieci.

Nawet jak nie mają specjalnego powodu. Jak ja to dobrze znam.
04 sierpnia 2015 17:51 / 1 osobie podoba się ten post
Jolek

Nie to nie tak , ze ja sie martwie z jednej strony sie ciesze, ale z drugiej fakt jak zaczynalm diety potrafilo poleciec 2 kilo szybko, pozniej bylo pod gorke, a teraz wlasnie sie zastanawiam dlaczego tak leci w dooool. Wbiore sie o lekarza i sprawdze to, ja jednak podejrzewam ze hormony ktore biole tabletki anty, maja na to wplyw, bo swojego czasu jak wczesniej bralam tez waga leciala szybko, teraz wrocilam do tabletek, moze na moja nadwage, akurat to dziala, nie wiem. Mam wizyte kontrolna po 2 opakowaniu u mojego gina, powiem mu co jest, moze to jest to...

Po drugim opakowaniu to znaczy się po miesiacu ??? Czy po dwóch miesiacach ??? Jolek kiedy ostatnio robiłaś badania podstawowe krwi ??  One nie są drogie, nawet odpłatnie a dużo wyjaśniają. Dbaj o siebie  najlepiej miec pewność że wszystko jest OK a nie gdybać.
06 września 2018 07:13
Do jakiego lekarza mozna udać sie z nagłym spadkiem wagi i biegunkami?
06 września 2018 09:07
tala

Do jakiego lekarza mozna udać sie z nagłym spadkiem wagi i biegunkami?

Do endokrynologa. Mogą to być problemy z tarczyca. Ja tak miałam jak zaczynały się moje kłopoty zdrowotne z tarczyca. Dużo jadłam, chudłam i te notoryczne biegunki. 
07 września 2018 08:39
Moim zdaniem dobrze byłoby wyhbrać się do gastrologa:
przeprowadzi wywiad
wykona badanie palpacyjne brzucha
ewentualnie zleci badania laboratoryjne oraz badanie usg, które będzie mogło pokazac co się dzieje
http://cafezdrowie.pl/jakimi-chorobami-zajmuje-sie-gastrolog
Na pewno nie polecam wyobrażać sobie ciemnych scenariuszy.Zwylke powód takiego stanu rzeczy związany jest z nietolerancją pokarmową ( na przykład na gluten czy laktozę). Albo z drażliwym jelitem.
14 listopada 2018 11:21
Właśnie ja mam pytanie dotyczące zaburzenia perystaltyki jelit u osób starszych.Jaka dieta? Jak pomóc? Widzę,że osoba,którą się opiekuję się męczy i nie mogę na to patrzeć....Próbuję lekkostrawne posiłki,jednak nie pomaga. Szukałam informcji w Internecie i znalazłam to https://zycieseniora.com/zdrowie-seniora/zaburzenia-perystaltyki-jelit-colon-irritabile-u-seniorow/ jak możecie odnieść się do tego artykułu? Będę wdzięczna za wszystkie rady.