Windows 10

25 sierpnia 2015 21:41
Z tymi fotografiami to na pewno nie od Windowsa 10. Forum od kilku dni się cusik krzaczy? Chyba jeszcze nie naprawione?

http://www.opiekunki24.pl/forum/temat/157/nie-wiem-czy-to-tylko-u-mnie-/page/page/36
25 sierpnia 2015 21:46
A z czasem i kalendarzem to nie wiem o co biega? Ale gdzieś podczas czytania wiadomości mignęło mi coś o wirusie w związku z tym Windowsem?
25 sierpnia 2015 21:59 / 1 osobie podoba się ten post
No bo jeszcze dodatki musisz sobie ściągnac, itp
25 sierpnia 2015 21:59
Mam win10 i problemów na razie nie stwierdziłam
25 sierpnia 2015 21:59
Widocznie to jakiś gniot? Dlatego pewnie jest za free?
25 sierpnia 2015 22:08
MeryKy

Widocznie to jakiś gniot? Dlatego pewnie jest za free?

Dobry system, mam na stacjonarnym w domu. Nie ma z nim najmniejszych problemów. Na netbooku mam niestety win 7, procesor za słaby, aby win 10 pociągnąc.
25 sierpnia 2015 22:14
Żaden komunikat o błędzie się nie wyświetla?
25 sierpnia 2015 22:14
tina 100%

Dobry system, mam na stacjonarnym w domu. Nie ma z nim najmniejszych problemów. Na netbooku mam niestety win 7, procesor za słaby, aby win 10 pociągnąc.

Nie mam tego Windowsa, więc to tylko moje przypuszczenia a po za tym jest nowy i czy jest dobry to się pewnie dopiero okaże?
25 sierpnia 2015 22:16 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Nie mam tego Windowsa, więc to tylko moje przypuszczenia a po za tym jest nowy i czy jest dobry to się pewnie dopiero okaże?

Eee, na razie lata, a zanim się okaże, czy jest dobry, czy nie , wymyślą nowy.
25 sierpnia 2015 22:17
ja mam zainstalowanego na dwóch laptopach, to na moim na początku się resetował system, po powtórnym przeinstalowaniu, wszystko sprawnie działa, na obu chodzi bez problemów, w tym jeden starszy, ale nie raz się czyta o problemach z Windows 10, nowy system to ma luki ;)
26 sierpnia 2015 00:09
Przeczytaj sobie ten link
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-update-error-80072f8f#1TC=windows-7
To jest na do win 7, ale dokopiesz się do tych funkcji z też z panelu sterowania 10.
Sprawdż też, czy nie ma do zainstalowania lub ściągnięcia aktualizacji-szukaj w win update.
Czasem tak jest, że aktualizacje nie ściągają się automatycznie, trzeba to ręcznie zrobić.
26 sierpnia 2015 10:21
Geronimo, za datę i godzine na kompie czy lapku odpowiada dodatkowa bateria, okragła taka jak kiedys były w zegarkach elektronicznych , tylko trochę większa. Musisz ja wymienić, bo po prostu padła, stad problem z data i godziną.


A co do Windows 10, mam go od dwóch tygodni zainstalowanego na lapku, na razie jest ok. Jak ogłosił producent, jest to ostatni system wyprodukowany przez Microsoft.
26 sierpnia 2015 10:31
ewa14

Geronimo, za datę i godzine na kompie czy lapku odpowiada dodatkowa bateria, okragła taka jak kiedys były w zegarkach elektronicznych , tylko trochę większa. Musisz ja wymienić, bo po prostu padła, stad problem z data i godziną.


A co do Windows 10, mam go od dwóch tygodni zainstalowanego na lapku, na razie jest ok. Jak ogłosił producent, jest to ostatni system wyprodukowany przez Microsoft.

Może i tak być , że bateria od biosu na płycie głównej się kończy-ta o której piszesz i dlatego bios nie trzyma ustawień, ale wtedy ustawienia daty i godziny resetują się po odłączeniu lapka od zasilania. Wtedy tylko serwis, bo może np. gniazdo od baterii jeszcze nie trzymać, albo wylezie jeszcze co innego. Ale trza najpierw Updaty sprawdzić, może nie jest tak żle.
26 sierpnia 2015 10:36
tina 100%

Może i tak być , że bateria od biosu na płycie głównej się kończy-ta o której piszesz i dlatego bios nie trzyma ustawień, ale wtedy ustawienia daty i godziny resetują się po odłączeniu lapka od zasilania. Wtedy tylko serwis, bo może np. gniazdo od baterii jeszcze nie trzymać, albo wylezie jeszcze co innego. Ale trza najpierw Updaty sprawdzić, może nie jest tak żle.

Ja wymieniałam tą bateryjke miesią temu, bo tez miałam problemy z przestawianiem daty i godziny w moim lapku. 
Data i godzina zmieniały się jak chciały, w czasie pracy lapka, ja swojego nie odłączam od prądu, bo cały dzień lapek jest włączony  a i tak ustawienia daty i godziny robiły sobie co chciały.
Wymieniłam bateryjkę i wszystko gra.
26 sierpnia 2015 11:09
ewa14

Ja wymieniałam tą bateryjke miesią temu, bo tez miałam problemy z przestawianiem daty i godziny w moim lapku. 
Data i godzina zmieniały się jak chciały, w czasie pracy lapka, ja swojego nie odłączam od prądu, bo cały dzień lapek jest włączony  a i tak ustawienia daty i godziny robiły sobie co chciały.
Wymieniłam bateryjkę i wszystko gra.

Ja pisałam o resecie do poprzednich ustawień:). Tak czy owak ustawienia daty i godziny powiązane są z biosem, a tam lepiej samemu łapek nie wsadzać:). Ale przyczyn może być kilka, od wirusa poprzez sterowniki, aktualizacje do padniętej baterii. Tak ,że jeśli wcześniejsze przyczyny zostaną wyeliminowane, to tylko serwis, no ale całe szczęscie jak to tylko bateria to usługa nie jest droga.