Dom ocieplam styropianem

12 września 2015 13:38
Nie wiedziałam w jakim wątku napisac, a problem mam. Otóż chciałam ocieplić część domu styropianem. Powierzchnia tego to raptem 50 m2 . Wiadomo styropian, siatka, klej, robocizna. Dodatkowo trzeba skuć cokół , na długosci około 10 mb , załozyc około 3 mb parapetu klinkierowego i wymienic rynne na długości jakieś 20 mb. Mój fachowiec liczył i liczył i policzyć nie mógł, aż w końcu jak cudem udało mi się go złapać telefonicznie, to mi radośnie oznajmił, że to będzie kosztowało 10 tyś zł. No zatkało mnie szczerze mówiąc i roboty odwołane. Czy ma ktoś z Was wiedzę , może robił tego typu remont ile to tak na prawdę powinno kosztować? Moim zdaniem facet co najmniej przesadził o jakieś 5 tyś zł. Robiłam sobie kosztorys z pomoca wszystkowiedzącego internetu :)))))) i wyszło o połowę mniej. Oczywiscie materiały i robocizna. Pooooomocy Plisssssssss :)
12 września 2015 13:51
doda1961

Nie wiedziałam w jakim wątku napisac, a problem mam. Otóż chciałam ocieplić część domu styropianem. Powierzchnia tego to raptem 50 m2 . Wiadomo styropian, siatka, klej, robocizna. Dodatkowo trzeba skuć cokół , na długosci około 10 mb , załozyc około 3 mb parapetu klinkierowego i wymienic rynne na długości jakieś 20 mb. Mój fachowiec liczył i liczył i policzyć nie mógł, aż w końcu jak cudem udało mi się go złapać telefonicznie, to mi radośnie oznajmił, że to będzie kosztowało 10 tyś zł. No zatkało mnie szczerze mówiąc i roboty odwołane. Czy ma ktoś z Was wiedzę , może robił tego typu remont ile to tak na prawdę powinno kosztować? Moim zdaniem facet co najmniej przesadził o jakieś 5 tyś zł. Robiłam sobie kosztorys z pomoca wszystkowiedzącego internetu :)))))) i wyszło o połowę mniej. Oczywiscie materiały i robocizna. Pooooomocy Plisssssssss :)

Dodeczko, machnął Cię i to sporo. Ocieplałam dom: piętro i poddasze + wymiana rynien, tynkowanie kominów, pokrycie z natrysku (takie jakby kuleczki) oraz okładzina na dole. Dom ma na każdym poziomie 120m2. Nie wiem ile wyszło na ścianach bo się nie znam, ale za całość zapłaciłam 12000zł. I z penością to był więcej niż 50m2
12 września 2015 13:59
WSTENGA

Dodeczko, machnął Cię i to sporo. Ocieplałam dom: piętro i poddasze + wymiana rynien, tynkowanie kominów, pokrycie z natrysku (takie jakby kuleczki) oraz okładzina na dole. Dom ma na każdym poziomie 120m2. Nie wiem ile wyszło na ścianach bo się nie znam, ale za całość zapłaciłam 12000zł. I z penością to był więcej niż 50m2

Dziękuje Wstęga, tak tez myslałam. No cóż, poszukam innych fachowców, tylko szkoda ze remont się odwlecze az do przyszłych wakacji. A powiedz mi te 12 000 zł to sama robocizna czy z materiałami?
12 września 2015 14:08
No oczywiscie ze z rusztowaniami, no jak inaczej ocieplic dom, przecież nie z drabiny. Jesli 40 zł koszyuje m2 robocizny to 50m2 kosztuje 2000 zł tak? No zdaje się, że styropian, 3 m2 klinkierowego parapetu , siatka i klej nie kosztuje 7 tyś zł. W konia mnie chciał zrobić i tyle. Oczywiscie bez żadnej umowy ta robota, czyli bez doliczenia VAT.
12 września 2015 14:23
Masz rację. Poszukam jakiejś firmy, a poza tym to ja miałam zamiar to zrobic, że tak powiem zdalnie, czyli ja im miałam słać pieniądze, a oni mieli wszystko zrobić, ale w tej sytuacji, to nie dość ze chcieli mnie rąbnąć na moim zdaniem jakieś 5 tyś zł, to jeszcze cholera wie jak by to zrobili. No nic to, ocieplenie nie zając, nie ucieknie, a ja będę miała baaardzo pracowite przyszłe wakacje :D :D :D :D :D i będę pilnować jak ekonom fachowców :D :D :D :D :D Tez mam złe doświadczenia jesli chodzi robotników remontowych. Jak nie dopilnujesz, to dupa w szafie, a szczególnie jak zlecającym jest kobieta :D :D :D :D
12 września 2015 14:39 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Dziękuje Wstęga, tak tez myslałam. No cóż, poszukam innych fachowców, tylko szkoda ze remont się odwlecze az do przyszłych wakacji. A powiedz mi te 12 000 zł to sama robocizna czy z materiałami?

Ja podałam całość bo nie ma teraz rachunków tutaj i nie mogę dokladnie podać ile materiały a ile za pracę. Wiem o ile lżejsze moje konto. To dobrze pamiętam
12 września 2015 19:38
doda1961

Masz rację. Poszukam jakiejś firmy, a poza tym to ja miałam zamiar to zrobic, że tak powiem zdalnie, czyli ja im miałam słać pieniądze, a oni mieli wszystko zrobić, ale w tej sytuacji, to nie dość ze chcieli mnie rąbnąć na moim zdaniem jakieś 5 tyś zł, to jeszcze cholera wie jak by to zrobili. No nic to, ocieplenie nie zając, nie ucieknie, a ja będę miała baaardzo pracowite przyszłe wakacje :D :D :D :D :D i będę pilnować jak ekonom fachowców :D :D :D :D :D Tez mam złe doświadczenia jesli chodzi robotników remontowych. Jak nie dopilnujesz, to dupa w szafie, a szczególnie jak zlecającym jest kobieta :D :D :D :D

Doda, nie wiem w jakim regionie mieszkasz, ale ja w tym roku też ocieplałam dom. Jakieś 150 m kw. Na robociznę i materiały poszło mi jakieś 10-11 tysięcy. Do tego też był zbijany cokół na długości około 5m. Oczywiście wszystko robiła mi zaprzyjaźniona firma. Wcześniej zmieniali mi dach, dostawiali wiatę na samochód, stawiali ganek, wstawiali drzwi i wymienili stolarkę z okiennej na drzwiową (balkonową). Oczywiście nie wszystko na raz, tylko co roku coś.
Przed pierwszą pracą popytałam u różnych "fachowców" o cenę i ci okazali się połowę tańsi niż kilka innych firm, a nawet "prywaciarzy". Dlatego radzę Ci popytaj kilka firm o cennik, potem ludzi czy nawet w pobliskich hurtowniach budowlanych o te firmy i wybierz najtańszą i najpewniejszą. Bo fachowcy też trafiają się różni, tak jak w tym programie "Usterka"
12 września 2015 19:52 / 1 osobie podoba się ten post
Dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi. Ja mam do ocieplenia tylko malenki fragment domu, bo reszta juz dawno była ocieplana. Powierzchnia którą trzeba ocieplić to 52 m2 sciany. Patrzyłam na kosztorysy w internecie i z materiałami wychodzi jakieś między 80 a 100 zł za metr kwadratowy z tynkiem. A moje miało byc bez tynku na razie, tylko wyrownane zaprawą klejową. Licząc więc już najdrożej po 100 zł za metr kwadratowy ocieplanej powierzchni, uczyniłoby mi to kwotę 5200 zł a nie 10000 zł. Ktoś najwidoczniej ma mnie za naiwną idiotkę. Mieszkam w centrum Polski :) i nie dam się wydudkać z dudków :D :D :D :D
12 września 2015 19:55 / 1 osobie podoba się ten post
Ach i dziekuję za poświęcenie nowego watku Moderatorowi :) Zachęcam do dzielenia się opiniami o cenach robót remontowych itd..... Z pewnoscią przyda się niejednej osobie :)
12 września 2015 21:08 / 1 osobie podoba się ten post
Nooooo, masz rację. 
Ja teraz teź remonicik planuję, ale wewnątrz mieszkania  
12 września 2015 21:09 / 5 osobom podoba się ten post
Andrejko, jakonstrukcji nie zmieniałam. Nawet niektóre belki zostały stare, bo fachowcy stwierdzili, że są mocniejsze niż nowe. Miałam ciężką dachówkę cementową a teraz mam lekką blachodachówkę. Za część nowej konstrukcji, nowy dach nad dobudowanym gankiem, dobudowany ganek i wiatę na auto zapłaciłam 25 tysięcy. Mój dom ma około 75 m kw powierzchni użytkowej (1 poziom).
12 września 2015 21:52 / 1 osobie podoba się ten post
To ja mam własnie do ocieplenia taką powierzchnię jak od tego małego okna do konca budynku, przy czym mój jest wyższy o mniej więcej 2 do 3 metrów. No to skąd im się wziął szacunek na 10 tys zł to ja nie wiem. Czytam, że wymieniałas okno na balkonowe, ja tez mam taki zamiar. Bylabys tak miła i powiedziała jaki to koszt jest mniej więcej? No bp trzeba otwór powiększyć , okno balkonowe a raczej tarasowe kupic itd....
13 września 2015 07:35 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

To ja mam własnie do ocieplenia taką powierzchnię jak od tego małego okna do konca budynku, przy czym mój jest wyższy o mniej więcej 2 do 3 metrów. No to skąd im się wziął szacunek na 10 tys zł to ja nie wiem. Czytam, że wymieniałas okno na balkonowe, ja tez mam taki zamiar. Bylabys tak miła i powiedziała jaki to koszt jest mniej więcej? No bp trzeba otwór powiększyć , okno balkonowe a raczej tarasowe kupic itd....

Nie wiem skad Twój fachowiec wziął te ceny...
A koszt wymiany okna balkonowego był wpisany w ocieplenie, tylko dodatkowo musiałam zapłacic 200 zł hydraulikowi za przeniesienie grzejnika ( z materiałem).
Fakt, że duzo czynności wykonał mój mąż (parapety z płytek, wykończenie środka itp). A koszt drzwi balkonowych to już odrębna sprawa.Ja mieszkam w powiecie Bytowskim, a tutaj znajduje się największa fabryka okien na Pomorzu: Drutex. I oni dla mieszkańców powiatu dają ogromne rabaty. Ale na Allegro znajdziesz taniego dostawcę.
13 września 2015 08:25 / 2 osobom podoba się ten post
doda1961

To ja mam własnie do ocieplenia taką powierzchnię jak od tego małego okna do konca budynku, przy czym mój jest wyższy o mniej więcej 2 do 3 metrów. No to skąd im się wziął szacunek na 10 tys zł to ja nie wiem. Czytam, że wymieniałas okno na balkonowe, ja tez mam taki zamiar. Bylabys tak miła i powiedziała jaki to koszt jest mniej więcej? No bp trzeba otwór powiększyć , okno balkonowe a raczej tarasowe kupic itd....

Tobie tak policzył za to ocieplenie jak mi za zrobienie nowego przyłacza pod zlew w kuchni piec godzin roboty a skasował mnie z materiałem 900zł gdzie materiał około 200 kosztował chciałam szybko zapłaciłam bo nie było czasu czekac ale jak sie okazało i tak nie przyspieszyłam ale to po ptokach ja to sie napłaciłam tym majstom i jeszcze po niektorych poprawki beda ale czgos za kazdym razem sie ucze!!
13 września 2015 10:02 / 3 osobom podoba się ten post
Zakręcona Mamuela

Tobie tak policzył za to ocieplenie jak mi za zrobienie nowego przyłacza pod zlew w kuchni piec godzin roboty a skasował mnie z materiałem 900zł gdzie materiał około 200 kosztował chciałam szybko zapłaciłam bo nie było czasu czekac ale jak sie okazało i tak nie przyspieszyłam ale to po ptokach ja to sie napłaciłam tym majstom i jeszcze po niektorych poprawki beda ale czgos za kazdym razem sie ucze!!:yeah:

Rzucam opieke  Wracam do budowlanki